moj prwi grow ikada...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.06.2009
13
0
0
35
evo stavit cu neke slike ....jer bih htio cuti neke savjete i ideje od iskusnijih u tome....
grow box je 1,2m u visinu, 1m u širinu i 60cm u dubinu....
trenutno imam 3x21w( ekvivalent 100w) štedne žarulje (warm white) od osrama....
jedan 12cm vent od compa koji upuhuje...
temperatura je 23-25C
sjeme je od neke koju sam pushio i bila je ok....(mislim da je indica)
zemlja je compo sana
(box je takav radi manjka $)
molio bi ako mi netko moze reci spol...?
i koliko bi josh to trebao uzgajati do kraja(berbe)?

molio bih savjete ....
unaprijed hvala:pat:

http://img526.imageshack.us/gal.php?g=p6160007.jpg
http://yfrog.com/emp6160007jx
:lock:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa sta ja znam dobro si ti to poceo al ubaci jos dve stedne takve i pici mozes jednu i plavog spektra .
biljka je malo tanka .al popravice se to .
tako da u radnju po sijalice malo je tri cetir ok pet super :)
znaci od vrha biljke tj sad kad si lst napravo svetlo nek je 5cm neki vent da duva izmedju tih 5cm.
o spolu jos ni reci neznam kako drzis biljku tj. kolko je dan a kolko noc. kad je noc nesme dopirati u box nimalo svetlosti ..
temperatura je idealna..
zalivaj samo kad se zemlja skoro osusi tj. kad se vrh zemlje osusi.
treba i gnojiti po velicini biljke rekao bi da mozes vec sa pola doze pognojiti.
gnoji po uputstvu na boci al sa pola doze neces pogresiti pa onda u cvetanju mozes i sa punom dozom par puta al naravno vremenska razlika ko sto te uput na boci vodi :)
nezam sta bi jos rekao al vremenom cu dopisati jos nesto ako treba a i ostali clanovi ce.
pozdrav i samo guraj

da kolko ti saksije litara imaju .. nek je bar pet litara moz i sa tri al ovako je sigurnije. :)
 
17.06.2009
13
0
0
35
mislim da su 3 litre...
stavio sam ih na 12/12 prije 3 dana...
i da box je skoro hermeticki zatvoren...
jedino me josh spol muci i to sto mi se biljke cine previse izduzenima...
pozzz....
znaci trebam josh 2 lampe (postojece) i josh jednu (plavu)...?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
da ubaci jos jednu plavu i jednu crvenu ....
spol ces saznati uskoro malo je tri dana ,
aj pa pratimo sta ce biti ..
nemoj se tripovati sto su izduzene samo ih vezi tj. zatezi prema dole i drzi lampe sto nize..
pozdrav
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Necu da pametujem jer je i meni prvi indoor,ali imam iskustva dugogodisnjeg sa outdoor-om.
Samo dve stvari:
1. Rekao si indica,meni vise baca na sativicu.
2.Slicne su nam biljoze,meni su 16 dan od bacanja na 12/12 pokazale pol

Srecno druze i samo guraj :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Očekuj spol kroz 10-15 dana,sam češ viditi da se nešto novo događa,Reče ti i zoki da je malo 3 dana,đabe ti pitati svaki dan.
Pusti neka rastu,ne budi napet toliko :)
Meni su spol pokazale nakon 20-25 dana,i mene poilo živoga!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
super polako samo jer u ovom sportu je nejvznije strpljnje i ljubav prema biljkama netreba preteravati a netreba ni stedeti uvek treba biti u nekoj normali :)
sad jos jedna zamerka spusti na 5cm sijalice od vrhova ( i uvek ih tako drzi)lst je sa stedne odlican al ne samo za stedne..
i sad obavezno sklepaj neki reflektor nabaci neku reflektujucu foliju..
a tu plavu sijalicu bi mogao da pomeris u sredinu da sve jednako imaju plavog spektra al to su vec nijase sam bi trebalo polako da pocenes da kontas stvari i kazem samo polako..

ako nisi u mogucnosti nabaviti foliju ja uvak napisem da je ima u svakom cipsu tj ona kesica sa unutrasnje strane tako da mozes nesto obloziti njom pa to staviti kao reflektor improvizuj i nek ti je to udaljeno od sijalica isto tako 5cm.... jer ovako gubis mnogo na svetlu koje ide gore i neodbija se do biljaka al kad stavis reflektor moras racunati da ce se tamo i temperatura dici pa bi trebao imati neki vent koji bi duvao izmedju sijalica i vrhova biljaka tj. reflektora.. nadam se da me razumes ako nesto nisi razumeo pitaj...