Moj tlak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.10.2009
40
1
0
34
Naime kolege moj tlak je danas pao kad sam došao na posao..radim u knjižari i na polici sam vidio knjigu koja se zove : čiste glave bez cuge i trave XD naime uhvatio ja to čitat da vidim kakvu propagandu pišu... unutra sam tako banalne gluposti našao da je to za krepat.. autor knjige je prof.dr.sc. slavko sakoman .. ja sam odvojio 10-15min pa sam mu poslao jedan mail na adresu sa par pitanja.. pa eto unutra vam piše točno šta me šokiralo XD


Poštovani gospodine Sakoman.

u vašoj knjizi "čiste glave bez cuge i trave" naveli ste u jednom djelu i citiram : "Kod droge tipa kanabis,marihuana i hašiš (trava,žiža,šit) u početku nema nekih vidljivih oštečenja ili težih posljedica, pa ih zato mladi smatraju lakim drogama i zagovaraju njihovo uzimanje. no one također u mozgu djeluju na brojne receptore, uzrokuju istovremeno različita djelovanja. Istraživanja su nedvojbeno potvrdila da se neposredno nakon konzumacije :

X značajno manjuje sposobnost učejna. Pamčenje gradiva je otežano, sporije je prisjećanje kod ponavljanja, a i motivacija da se sjedne uz knjigu je oslabljena.

X smanjena je i koncentracija prilikom obavljanja složenijih poslova, poremećena je psihomotorika brzina reagiranja u iznenadnim situacijama, što povećava rizik stradavanja u prometu

prvo da Vas pitam koja su to istraživanja? Već dulje vrijeme čitam o marihuani i njezinim djelovanjima porjeklu itd. nigdje nisam nasao istraživanje koje je potvrdilo to što ste vi rekli
sad bi vam rekao da ovo što ste napisali da smanjuje koncentraciju nije istina. Pod utjecajem marihuane lakše se koncentrirat i doć do zaključka. a ovo zadnje što ste napisali da povečava rizik stradavanja u prometu Poštovani gospodine ja bi vas onda pitao zašto je alkohol legalan? u S.A.D. godišnje se automobilskih nesreća uzrokovanih maihuanom dogodi tolko da se mogu nabrojat na prste jedne ruke dok se za alkohol brojke kreću u milijunima. Još sam primjetio da u Vašoj knjizi podjela droga ide ovako:

1.droge koje smiruju, usporavaju i uspavljuju
2.droge koje stimuliraju i uzbuđuju
3.droge koje uzorkuju poremećaj opažanja.

Po Hrvatskom zakonu droge se djele na legalne i ilegalne ,to niste spomenuli u knjizi, legalne droge su alkohol i cigarete koje puno više, ozbiljnije a i češće štete ljudskom organizmu.Vaša gore spomenuta knjiga ima svoju svrhu i apsolutno se slažem sa nekim vašim pogledima oko teških droga, ali razmislite malo ako marihuana tako djeluje na ljude zar zaista mislite da bi ju legalizirali u nekim zemljama? Kokain, heroin... to su droge , marihuana nije jedna od njih


Ispričavam se ako sam vas uvrjedio ili nešto tako ali zanima me odkud
ste izvadili te činjenice te bi vas molio za odgovor


nadam se odgovoru .. ajd sad odo da radim XD jebe me direktor :b_lame:
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Ma sakoman je zatucana budala koja nema pogled ni o cemu...
hehe nikakvih istrazivanja nicega, sve sto prica su njegove izmisljotine...
meni nije jasno kako si ljudi uopce mogu dospusitit da im sakoman predaje, da citaju njegove knjige on je osobno i javno idiot teske vrste....

EDIT: zapravo nisam sve rekao o ovoj temi...
Sakoman kao prvo nije uopce kompetentan govoriti o droga i njihovim utjecajima... njega je do pozicije nekog borca protiv droge i ***** palca prvenstveno digla politika...
Nema nijednog znanstvenog rada vec samo njegove knjige ili ti nabadanja u prazno...
Nikad ali nikad nije objavljena uspjesnost njegova ljecenja... ocete znati zasto koristi terapiju metadonima... Moj ajmo rci frend/poznanzik umro je od zatajenja srca radi metadonske terapije koju mu je sakoman prepisao... hehhe roditeljima savjete djeli lik koji je i sam diler... hehehe... akko vam se djete drogira dovedite ga k meni ja cu mu dati tablete... hehhehe...
Nikad nije objavljenja njegova uspjesnost, nikad nisam procitao njegov neki znanstveni rad a lik je kao psihijatar ovo ono... nadodamo na to da je teski idiot koji moze svekom sve reci u facu i da se njegove knjige preporucaju svima... pa i njima...
Iskreno ja takvoj osobi ne bi mogao ni sms napisat a kamoli poruku... mozes ga ti zapitat i priupitat ali je on vec samog sebe uvjerio da je u pravu i to je jedino bitno...
Tako da mislim da ti ovaj mail njemu nece nista predstavljati a ni tebi... svejedno lijepo od tebe na trudu...
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
eto s nadom ocekujem da ce ti odgovoriti ali ne vjerujem u to...
Ipak je on dr.sijfdsfmvc.swfijpavdsa. Sakoman hehehe...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
De ajde zašto pitate takva pitanja sakomana?
boli njega qrac koda on ima vremena za "debile"
kategorički, sva droga je loša po njemu
osim alkohola, nikotina, kofeina :icon_lol:

zaebi to, rađe pitaj neku babu za kakvu biljku il posadi vutra

baš me zanima što će reći, aj javi ak lik odgovori