Moj vrt

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Kupis kikiriki koji nije termicki obradjen u ducanu/ kupis originalno sjeme u poljoapoteci.Kad prodje opasnost od mraza strgas ljuske sa kkrk i posadis na 30-35 cm razmaka.Voda kad se sjetis, gnojivo nista.I to je vise-manje to bar kod mene.
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Pozdrav ljudovi, znam da je tema vrt Al da ne otvaram novu zbog jednog pitanja.
Za 2 dana mi dolazi 30 kom tuja pa ako ima tko kakvih tipova za sadnju dobro bi mi došlo. U planu je živa ograda pa da vidim sa iskusnima. Zanima me razmak, kažu između 40 i 80 cm. I zanima me najbolja alternativa stajskom gnoju, mislio sam samo u florabellu al ne znam jel to dosta. I jel mi pametno dodavati perlita u smjesu?
Puno hvala i sry za spam.
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Fala @PowerSeed , ali nema odgovora za mene. To sam sve pročitao već više puta, ali kao što se vidi svaki piše malo drugačije. A doduše ni ne spominju razmak previše. Eto npr. jedan kaže đubar drugi samo dobru zemlju. Ja sam u mogućnosti miješati sa perlitom, al neznam jel pametno obzirom da ide u zemlju vani. A i prihrana ako treba, šta je dobro od tekućih gnojiva?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja sam doma posadio u obicnu zemlju i rastu pravo,nikakva kupovna zemlja... kasnije ih mogu uslikat... a razmak mi je od 30 do 60 sve ovisi kolko san napusen bio :D zalivam kad stignem,prihranio sam samo 2 puta ove godine... a mos gurnut obicnu neku zemlju ako vec hoces kupovnu... nisu zahtevne :) ako sta treba il nisam razjasnio,znas gde sam :D stej haj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Ne brine te susenje tuja?Kod mene u okolici nema bas previse zdravih jedinki zbog moljca i nekog bakterijskog/gljivicnog oboljenja.
Svoje sam pocupao van upravo zbog gore navedenih problema i posadili smo lovorvisnju.Po meni je to bolji izbor.
Frend je sadio male trogodišnje tuje sa zemljom oko korijena u kupovnu zemlju pa ih pola nije prezivilo zimu (osusili se) a ostatak nije narastao jedva 5 cm i sad su i oni polako poceli susiti.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Imam jedno 10 tak matorih oko 4 godine... a imam i 5 komada koje sam posadio ove godine... 1473926741370-1669743810.jpg to je par ovogodisnjih... kupovne,presadjene.. iskopas malo vecu rupu,a onda busen zemlje ubacis do odredjene velicine koju zelis,na samom dnu nabacas zemlje,pa onda kad ubacis busen sa korenom,dodajes zemlje,pa lepo zalijes... nakon 10 dana das neku prihranu za vege i nesto za koren(pola doze)... uzivaju u vodi kad je leto(skoro svako vece sam zalivao)mene je ovaj par narastao oko 30cm+...