Moj vrt

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.08.2013
13
27
3
34
Kao što i ime govori trazila sam no nisam mogla pronaci pa pokrecem temu moj vrt.
Zanima me koliko i kako obradujete svoj vrt sto volite uzgajati u njemu na koji nacin ga organizirate, dali ima netko tko uopce nista ne kupuje iz ducana vec veliku vecinu ima upravo u svome vrtu. ove godine mi se pruzila prilika pa nastojim iskoristiti maximum od svog vrta prvi puta doduse ali uz ovakvu ekipu.. nadam se da cu iz vasih postova izvuci neki trik :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ja sam zadnjih par godina sadio....neznam kaj sa ovom godinom...nekak sam ljen...al bit ce nesto. vrtek je mali nekih 10x10m tek tolko da nekaj raste :D
manje vise klasika....paradajz, persin, luk, blitva, dinje, cvjetaca, brokula, chili, korijander, cherry paradajz, krastavci, celer, nest malo graska, mrkva, kelj, matovilac, poriluk i nemrem se sjetit kaj jos.
probo sam papriku al nesto je kenjala pa sam odusto, i articoka isto nije bas zahvalna pa sam je stero u K.
sparoge sam prosle godine posadio....i dobio nekih 10ak komada....vele da bi trebalo samo niknut ove godine...al zasad nist jos

vechinom je sijano...makar sam i sadnice znao kupovat posto su dost jeftine....
e da...i one glupe ukrasne tikvice koje ne sluze nicemu osim za pajceke hranit koje nemam :D

tesko da bi mogo bez kupovanja...krumpir, cesnjak, grah i to kupujem....

sad sam stavio ananas sadit pa se nadam da ce uspjet :D
datulju sam sadio iz zajebancije i uspjela je....to ko drac raste :D

o vocnjaku nebum tipkal...naslo bi se 15ak razlicitih :D al to se ne racuna tu :p
 
13.02.2007
44
23
0
pozz zadnijh godina bilo je tu svašta blitva, paprike, paradajz, krumpir, grah, tikvice, lubenice ispred kuće imam loze, masline, smokva, badem i jagode
također imam i više vrsta ruža koje već godinama uzgajam :D
zdravi i veseli bili :ludak
 

boss117

Zen
01.03.2014
96
180
33
Tristan da Chunha
nikad nista ne kupujem ono sto mogu uzgojiti, sadim razno povrce: krompir,grah, paradajz,luk,mrkva,persun,krastavci,bundeve. Ove godine sam posadio i dinje valjda ce moci uspjeti jer je malo hladnija klima ovdje kod mene, sto se tice voca imam sve sto moze uspjevati, jabuke,kruske,breskve,tresnje,visnje,sljive, jagode, maline,kupine,aroniju,ribizle,grozdje. Iduce godine kontam borovnicu posaditi, nisam napomenuo da imam i orahe kestene i ljesnjake, ma ljepota zimi se ima svega, a sve organsko. Prosle godine jabuke imale dobar urod pa sam ispekao 100 litara rakije. Sad sam poceo i vutru da sadim, pa je upotpunjen ugodjaj. Ps reci konkretno sta zelis uzgajatu u vrtu voljan sam pomoci
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
dsc00821e.th.jpg
dsc00817w.th.jpg
dsc00834q.th.jpg
dsc00838lt.th.jpg
dsc00844z.th.jpg
dsc01186w.th.jpg
dsc01190bb.th.jpg
dsc01191j.th.jpg
dsc01157l.th.jpg
svegapomalo.th.jpg
dsc01172d.th.jpg
DSC06360_zps5e41ca5a.jpg

Ove godine sve ispočetka :D a što se tiče trikova,hehe ... zapališ pljugu,motiku u ruke i pravac bašča :D
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
388
1.691
143
79
Sumarak
Moji starci zive cjeli zivot tako...

Imamo ukupno oko 54duluma zemlje koju obradjujemo, uvjek je u stali jedna 2 krave, a bude i junadi tu, odhranimo curke, selo je u BiH mix bosnjaci i hrvati, tako da vecinu curki prodamo za Bozic, za bajram se proda krava, mlijeko prodajemo po selu, sto se tice basce ima iza kuce jedno 2 duluma, sto sadimo papriku paradajz, krumpir i tako to, a u poljima zito i psenicu, tako da vecinu potrebnih stvari prodamo, a i sebi proizvedemo sve sto se da proizvest, da zaboravio sam rec da imamo mali vocnjak (sljivik), pa bude Bgmi domace rakije, a i djema...U porodici jedino ja radim u firmi, a i s njima sve zajedno, fin seljacki zivot, a evo i 4 sezona da se i nama drage biljke posadi, pa tako da veselo je u mom selu, Bog dao ljudi ne vjeruju, hehe...Samo da, ako si naumila, da sebi proizvedes, ima ljudi sto govori ne isplati se, nema od tog hajra, samo da znas u pocetku nema, ali ti je drago kad vidis da si ti nesto stvorila, a ako planiras to vremenom prosirit, cim nabavis svoje masine imas zarade, nemos se obogatit preko noci, ali uvjek imas dovoljno, a i nemas sefa nad glavom da te nervira, na svojoj njivi radis kad ti hoces i sta ti hoces, eto lijep pozdrav, svako dobro i puno srece zelimmm :respect: :ridinghorse:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja furam samo na voćke i sad sam odlučio još neko ljekovito bilje i bobice.
Od voćki imam krušku viljamovku, višnju marasku, marelicu, trešnju, malu smokvu, narandžu koja se zimi seli u podrum i planiram još moringu do godine i ovo sve uskoro:

LYPY3wQ.jpg


U gradu sam pa nemam previše prostora u dvorištu al zato kod tetke na selu imam krompira, rajčice i paprika na tone :) .
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Što se tće sadnje povrća uglavnom pratim svog gurua po tom pitanju, Korneliju Šoštrić :D. Koristim njenu knjigu "zeleni kvadrat", biodinamički kalendar (mada ne uvijek) svratim i do biovrt.com , gospodična ili gospođa nemam pojma, jako ugodna osoba za kkomunikaciju a i brdo savjeta ima...

ugl najviše samog sebe koristim :D ljepo mi je čitati i slušati druge ali volim kroz vlastito iskustvo doći do nekih "saznanja".

Neki dan zasadija pomidore crne, šeri, žute kruškice, crvene kruškice, volovsko srce, žute velike, patliđane crne i neke crveno bijele, zasađeni i krastavci baš jučer?grah visoki i niski je izbija i sad krece pravi dio :)

Cikla izbila isto kao i rotkvice, mrkva izbila, salata se jede isto kao i mladi luk...

ima nevena suncokreta, lavande, kadulje, kamiice, bosiljka, peršuna gigantskog, češnjaka, luka, krumpira...

od kombinacije jednih i drugih vrsta povrća luk i salata, pome i salata krastavci i salata :D salata skoro svugdi ide :D

uslikam tokom dana ili narednih dana pokoju tablicu iz knjige sta se tiče dobrih i loših susjeda :)

a mozda i padne kakva slija ukoliko nabavim fotić :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
dragi svi koji svratite u ovu temu, dobih s proleca jednu biljku al veze nemam bas nikakve o njoj i evo meni treba pomoc oko identifikacije ako neko zna. bio bih zaista zahvalan jer vec gubim ideju kako da dodjem do te informacije, verovatno imam pogresnu direkciju u glavi na osnovu podataka koje imam, tako da ne znam da li je pametno da to pisem ovde jer je pitanje da li su i ti podaci tacni pa da ne bunim i vas, ako zatreba kasnije napisem to malo podataka sto znam, ajd za pocetak da probamo samo sa kojom fotkom sve u nadi da je neko ima, video, sreo...

elem:

246mo2u.jpg


15zoaog.jpg


200wocx.jpg


hvala u startu
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
mislim da je to isto...samo drugi naziv


Procvetala "Zmijska palma", koja cveta na svakih 7 ili 15 godina :D hhahaha ...bas citam
Oko ovog retkog cveta, koji potiče sa Sumatre, širi se težak težak miris koji podseća na miris trulog mesa i koji ima za cilj da privuče insekte.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
I ja sam po slikama vidio da ima neke lukovice.
The food made from the root of this plant is widely known in English by its Japanese name, konnyaku (yam cake), being cooked and consumed primarily in Japan
Kolko sam skuzio iz te lukovice izraste cvijet kasnije.....i jos kolko vidim kad taj cvijet izadje, nema vise lisca.
Opce ne kuzim tu biljku kak funkcionira. :D

bio je blizu za lukovicu al nije za n.zeland :D