Moj vrt

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.11.2019
542
8.156
233
Ekipa stari mi samo nosi, uzeo kralj limune sadim prvo u kante do 5 miseca. Ovaj prvi je u glukanol complete mix posađen, zalio san i jednog i drugog jedanput rootcomplexom od hesija. Ovog prvog sam presadi ima vec tjedan lipo se je primi. IMG_20200305_095722.jpg
Drugi je u neku kupovnu zemlju za cvice pa bas da vidim razliku a i nisan imo više ovog mixa. Inače ovo ne sadim pa slobodno komentirajte, cimme da gnoim? Da ih presadim u veče pitare pošto su osjetljivi a tamo di ih mislim presadit kad puse bura samo sto ne odletiš:rofl:. Mozda 50L pitar? IMG_20200305_123848.jpg
Ii bambusi :crazyd:
IMG_20200305_113749.jpg
To cudo je iz Rijeke mozda uspije. Bratova cura donila iskopala susjedima u vrtu. :lol:
IMG_20200305_132639.jpg
:vutra:
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Jiaogulan (Gynostemma pentaphyllum)
Latinsko ime roda gynostemma potječe od starogrčkih riječi gyne (žena, ženski organi) i stémma (vijenac), što ukazuje na raspored jajne stanice tučka.
Ime vrste pentaphyllum (složenica je penta - pet, phyllum - listovi) upućuje na 5 listova.

IMG-20200306-WA0000.jpg
Ovu biljčicu sam nabavio prošle sezone, presadio sam je i stavio na prozor. Na jesen se osušila, prezimila i evo je ponovno niče kao luda. Riječ je o penjačici koja vrlo brzo raste. Lišće je sličnog izgleda kao i kod naše najdraže biljčice. Listovi su nazubljeni i peterodijelni, postoje i vrste sa 3 ili 7 listova. Cvjetovi su sićušni, svijetložućkasti, cvatu u srpnju i kolovozu. Plodovi su sitne crne bobice.
Prirodno raste u zemljama istočne Azije (južna Kina i Koreja, sjeverni Vijetnam, Japan), u šumama nizinskih područja pa sve do planinskih mjesta (3200 metara nadmorske visine). Najstariji poznati zapisi o biljci datiraju početkom 15. stoljeća kada je biljka opisana kao korisna u preživljavanju. Poznat je i pod nazivom južni ginseng zbog ljekovitih svojstava sličnih ginsengu.
Uzgojem iz puno sjemena lako nikne a i posađena u teglu/ posudu ne traži puno, naći će već prostora gdje će moći otpuzati. Traži dobro dreniranu zemlju te sunčan položaj, mada bolje onaj bez jake direktne sunčeve svjetlosti, u protivnome traži stalno zalijevanje. Na jesen se biljka počinje sušiti te dozrijevati u sjeme.
Najčešće se konzumira kao čaj, no listići se mogu jesti i sirovi. Smanjuje kolesterol i visoki tlak, te jača imunološki sustav. Lokalni stanovnici Kine, gdje se biljka često konzumira, opisuju je kao biljku besmrtnosti, jer su na njihovom području zabilježeni slučajevi dugovječnosti.
Kad krene intenzivno rasti izgleda ovako: jiaogulan-5.jpg
 
Poslednja izmena: