Moja beštija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Predivno Biæe. No ne bih ga imao iz sljedeæih razloga:


-kupljen je, a time je njegov Život desakraliziran i svrgnut na novèanu numeriku tzv. vrijednosti, koja realno, ukida ravnopravnost i ravnotežu raspodjele dobara pruženih od Majke Prirode na korištenje. Èim njegov Život netko potakne (jer postoje majke i oèevi koji se biraju po genetici i u zatoèeništvu se razmožavaju, a tek roðenima je predodreðen Život koji æe bit prodan), velièina Života, njegova spontanost i sama Svrsishodnost bivaju ukinuti jer razlog dolaska na Život nije bila velièanstvena raritetnost uzroèno-posljediènog reciprociteta Postojanja veæ iskljuèiva želja za profitom.

-znam kako se ljudi vežu za Živo Biæe i kako ga Istinski zavole. I ja vam niti ne kazujem da je to loše ili èak i nemoguæe. Vaše namjere mogu biti stvarno iz dubine vašeg Srca i srži Duše Iskrene i "dobre" ali situacija same životinje je jako teška. Ona nema slobodu kretanja (ako æemo fizièku Slobodu opravdavat trèkaranjem po stanu unutar 4 zida onda super), Živi u staklenom kavezu gdje ovisi o njenom tzv. "vlasniku" ili "gazdi", ili èak ako se neki tako ne žele prozivat, tu još ostaje lingvistika koja koristi (a i mi uhodano zajedno s njome) frazu: "Naša/moja" životinja ili "imam" životinju. Treba joj hrana, vlaga, prostor a sve to joj je pruženo u Prirodi, èime joj je u ovakvim uslovima oduzeto i nužno da se stvori. Ali zašto kada grad nije za Život èovjeka, a kamoli ostalih Biæa koja ne mogu pojmit samu teškoæu situacije urbanizma (iako dobro znaju što Osjeæaju na svojoj koži).

-Biæe mora biti roðeno u divljini i netaknutosti. Svoj Život mora vodit i Živjet kako ono želi. Ono nije nešto što možemo "nabavit" ili "uzet" zato što želimo "imat" životinju koja æe nas zabavljat, koju æemo volit itd. Jedini naèin da 2 Biæa Žive zajedno jest ili simbioza ili Prijateljstvo, tj. ako nekome priðe Biæe potpuno svojevoljno onda uspostavom i produbljivanjem obostranosg odnosa mogu Živjet zajedno. Naravno, s time da svatko ide, radi i èini što on sam želi i kada želi. Ali to je takoðer nemoguæe u gradu jer ni mi ovdje nemamo osnovnu Slobodu èak i samog kretanja, a o Moralu da i ne prièam.




Ovo je èisto osobno razmišljanje braæo i sestre... Nikog ne prozivam :wink:


Srdaèan pozdrav :D
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Znam šta misliš i potpuno si u pravu. Ja osobno obožavam životinje a samim time što sam ju kupio napravio sam dobro djelo a i nisam. Nisam zato jer što više ljudi kupuje te životinje više æe ih netko nabavljati i više æe njih ugibati i tako u krug. Te životinje se nabavljaju na mase ljudi ih kupuju jer im je gušt a pogotovo kad su tako jeftine a kad naraste i nema gdje s njom ovaj ju baci ili da nekom a taman se ova naviknula na njega. Ili nema dobre uvjete i Iguana ugine i pošto mu je jeftina on kupi još jednu i tako stalno. Dobro sam napravio kad sam ju kupio jer kad sam vidio sve te Iguane u jednom malom terariju ( ako se to tako može nazvati ) sve stisnute jedna na drugoj pa bilo mi ih je tako žao, želio sam joj jednostavno pomoæi! Znam da nisam puno pomogao ali eto jer kad te iguane narastu gdje æe ovaj s njima? Bacit æe ih neæe ih moæe sve prodat a neæe ih ni imati gdje držat. Sad kad bi ja nju pustio na slobodu ona bi uginula tako da stvarno neznam. Ali trudim joj se pružiti sve moguæe uvjete tako da mislim da joj je sad puno ljepše više nogo prije!