Moja majka, reumatoidni artritis i prekretnica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Dobar dan dragi ljudi, ne znam kako bih počela pisati, znam samo da ako negdje mogu dobiti savjet, je to ovdje na forumu.
Mojoj majci je 2014. dijagnosticiran reumatoidni artritis, godinu dana prije su joj ugrađena dva stenta zbog infarkta miokarda. Majka ima 57 godina.
Nakon dijagnoze počinje terapiju medrolom i metotraxatom. Bilo je tada dobrih, ali naravno i jako loših perioda. Iskreno rečeno više loših. Jaki bolovi, oteknuti zglobovi, ograničena pokretljivost.
Mama je oduvijek bila svjesna jakih nuspojava tableta koje je uzimala, ali vjerujem da joj je jedino bilo bitno da bol nestane i da može normalno funkcionirati. Moj brat joj je nekoliko puta preporučio ulje konoplje, ali tada nije bila spremna za tu vrstu terapije. Vjerujem više radi brige što će reći doktori i možda nekih osuda u društvu, a vjerojatno i malo straha.
Posljedice medrola dolaze do vrhunca 2017. godine. I dan danas kad se sjetim uhvati me bijes.
Majka je dugo kašljala, mislim čak i neki period od mjesec dana. Doktori naravno prepisivali jedne pa druge tablete i sirupe. Stanje se nije popravljalo, naprotiv od silnog napora uzrokovanog teškim i učestalim kašljem te uništenim kostima zbog terapije medrola su joj pukla 4 rebra. Isprva ako se dobro sjećam samo jedan, tada odlazimo na hitni prijem. Liječnik tada prepiše opet neke druge tablete za kašalj jer po njegovom mišljenju nije moguće da rebro baš tako pukne, vjerojatno su mišići. Majka dolazi kući i uz sve bolove se svakodnevnica nastavlja.
Nakon par dana je puklo i drugo rebro, tada je napokon uz našu molbu napravljen rendgen. Terapija mirovanje i tablete protiv bolova. Nikome od doktora nije bilo sumnjivo niti su se potrudili pronaći uzrok prvenstveno kašlja pa i puknuća, jer rebra kao i tada po njihovom ne pucaju baš tako sama od sebe. Da previše ne dužim što se događalo u tom razdoblju..majka je razvila osteoporozu zbog uzimanja medrola, nakon puknuća četvrtog rebra je hospitalizirana i tada su napokon učinjene sve pretrage da bih se našao uzrok. Nasreću je sve bilo u redu, osim naravno te osteoporoze. Uspostavilo se da je majka imala neku bakteriju i uzimanjem kratke terapije dok je još bila na odjelu kašalj je prestao. Majka se od tog svega dobro oporavila.
Do danas je kao što sam rekla bilo uspona i padova, kontrole i kontrole kojima se uvijek dolazilo do istog zaključka i iste terapije. Sjećam se da je jednom prilikom pitala reumatologa što može napraviti po pitanju prehrane, tada joj je rečeno da prestane previše čitati na internetu.
Prije nekih mjesec dana je majci pukao film jer uz terapiju se ništa ne mjenja. Tijelo je napaćeno, pa tako i um. Kaže da joj je medrol uništio život. Zamolila je od brata da joj nabavi ulje. Mislim na ulje s visokim udjelom thca. On je to i napravio. Sve to saznajem iz razgovora s majkom i bratom jer živim u inozemstvu.
Od tada čitam sve što se može pronaći na temu reumatoidnog artritisa, općenito autoimunih bolesti i njihovih mogućih uzroka. Upale, stres, preboljene bolesti uzrokovane bakterijama ili virusima i time možda čak i uzrokovana dominacija th1 ili th2 pomoćnih limfocita koja se onda očituje različitim autoimunim bolestima. Sve mi to nekako pomaže da barem malo shvatim kako naše tijelo i imunološki sustav funkcionira.
Odlučim majci za početak kupiti kapsule sa visoko koncentriranom kurkuminom, đumbirom, bosvelijom i organskim spojem sumpora. Nadam se da će to pozitivno utjecati na upalu i na poboljšanje imuniteta.Ovo sve naravno utječe na cijelu obitelj, a mene osobno još više muči što nisam kod kuće. Odlučim si kupiti cbd ulje 10% da lakše zaspem.
Učinak 100%, spavam bez osjećaja tjeskobe i budim se odmornija nego ikada. Kupim majci isto to. U kontaktu s bratom razvijamo neki plan, što i kako, s čim početi, kako dozirati. On mi kaže da probam negdje kupiti cbd kristale jer poznaje ženu kojoj jako pomaže protiv bolova. Majka nije nikada imala iskustva sa konopljom.
Trenutno majka uzima kapsule, čekamo da dođe cbd ulje, cbg i cbd kristali pa ćemo početi lagano i s tim. Majka je što se toga vrlo pozitivna, vodi se s željom da u Studenom može plesati na vjenčanju moga brata. Terapiju medrolom i metotraxatom više ne uzima, lagano je smanjivala doze i uz to nije bilo nikakvih komplikacija.
Bol je naravno tu, ukočenost također, ali uz jednu tabletu protiv bolova može izdržati. Kaže da je prije nego što je odlučila nešto promijeniti uz terapiju medrolom i metotraxatom uzimala čak i po tri tablete protiv bolova.
Za majku, a i za cijelu obitelj je ovo po mome osjećaju kao neka prekretnica. Mislim čak i jedna od važnijih u našim životima. Kad sve što sam naručila stigne, majka kreće sa konzumiranjem.
Dragi ljudi, nadam se da nisam previše odužila, pokušala sam što kraće opisati situaciju u kojoj se nalazimo.
Za svaki savjet ili bilo koju informaciju u vezi odabira kapsula, kristala i ulja pa tako i kako najbolje započeti sa korištenjem lijeka bila bi jako zahvalna.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nemam savjet osim da nastavite tim putem. Ono sto je 51% cijele price je kako je majka prošla kroz proces negiranja i neugodnosti te stvarno odlučila biti bolje. Sve navedeno mi se čini kao dobar plan, pogotovo jer je skida je s tableta uzročnika prošlo. Ukočenost i ostale stvari koje spominjete ce Takodjer doci na red. I to jako brzo čini mi se, jer unatoč tome sto ono sto ce konzumirati nije uzgojeno kući jel, kristali i takve stvari se teško mogu kupiti, a kad se nabave onda je to to. Sretno želim, i eto ako nije mrsko da napišete kako majka reagira kad krene s ozbiljnijom terapijom kanabisom.
 
10.05.2023
19
53
13
32
Nemam savjet osim da nastavite tim putem. Ono sto je 51% cijele price je kako je majka prošla kroz proces negiranja i neugodnosti te stvarno odlučila biti bolje. Sve navedeno mi se čini kao dobar plan, pogotovo jer je skida je s tableta uzročnika prošlo. Ukočenost i ostale stvari koje spominjete ce Takodjer doci na red. I to jako brzo čini mi se, jer unatoč tome sto ono sto ce konzumirati nije uzgojeno kući jel, kristali i takve stvari se teško mogu kupiti, a kad se nabave onda je to to. Sretno želim, i eto ako nije mrsko da napišete kako majka reagira kad krene s ozbiljnijom terapijom kanabis

Nemam savjet osim da nastavite tim putem. Ono sto je 51% cijele price je kako je majka prošla kroz proces negiranja i neugodnosti te stvarno odlučila biti bolje. Sve navedeno mi se čini kao dobar plan, pogotovo jer je skida je s tableta uzročnika prošlo. Ukočenost i ostale stvari koje spominjete ce Takodjer doci na red. I to jako brzo čini mi se, jer unatoč tome sto ono sto ce konzumirati nije uzgojeno kući jel, kristali i takve stvari se teško mogu kupiti, a kad se nabave onda je to to. Sretno želim, i eto ako nije mrsko da napišete kako majka reagira kad krene s ozbiljnijom terapijom kanabisom.
Hvala dragi Heretik,
cbd ulje i kristale sam naručila preko jedne Nizozemske stranice po preporuci
Dobar dan dragi ljudi, ne znam kako bih počela pisati, znam samo da ako negdje mogu dobiti savjet, je to ovdje na forumu.
Mojoj majci je 2014. dijagnosticiran reumatoidni artritis, godinu dana prije su joj ugrađena dva stenta zbog infarkta miokarda. Majka ima 57 godina.
Nakon dijagnoze počinje terapiju medrolom i metotraxatom. Bilo je tada dobrih, ali naravno i jako loših perioda. Iskreno rečeno više loših. Jaki bolovi, oteknuti zglobovi, ograničena pokretljivost.
Mama je oduvijek bila svjesna jakih nuspojava tableta koje je uzimala, ali vjerujem da joj je jedino bilo bitno da bol nestane i da može normalno funkcionirati. Moj brat joj je nekoliko puta preporučio ulje konoplje, ali tada nije bila spremna za tu vrstu terapije. Vjerujem više radi brige što će reći doktori i možda nekih osuda u društvu, a vjerojatno i malo straha.
Posljedice medrola dolaze do vrhunca 2017. godine. I dan danas kad se sjetim uhvati me bijes.
Majka je dugo kašljala, mislim čak i neki period od mjesec dana. Doktori naravno prepisivali jedne pa druge tablete i sirupe. Stanje se nije popravljalo, naprotiv od silnog napora uzrokovanog teškim i učestalim kašljem te uništenim kostima zbog terapije medrola su joj pukla 4 rebra. Isprva ako se dobro sjećam samo jedan, tada odlazimo na hitni prijem. Liječnik tada prepiše opet neke druge tablete za kašalj jer po njegovom mišljenju nije moguće da rebro baš tako pukne, vjerojatno su mišići. Majka dolazi kući i uz sve bolove se svakodnevnica nastavlja.
Nakon par dana je puklo i drugo rebro, tada je napokon uz našu molbu napravljen rendgen. Terapija mirovanje i tablete protiv bolova. Nikome od doktora nije bilo sumnjivo niti su se potrudili pronaći uzrok prvenstveno kašlja pa i puknuća, jer rebra kao i tada po njihovom ne pucaju baš tako sama od sebe. Da previše ne dužim što se događalo u tom razdoblju..majka je razvila osteoporozu zbog uzimanja medrola, nakon puknuća četvrtog rebra je hospitalizirana i tada su napokon učinjene sve pretrage da bih se našao uzrok. Nasreću je sve bilo u redu, osim naravno te osteoporoze. Uspostavilo se da je majka imala neku bakteriju i uzimanjem kratke terapije dok je još bila na odjelu kašalj je prestao. Majka se od tog svega dobro oporavila.
Do danas je kao što sam rekla bilo uspona i padova, kontrole i kontrole kojima se uvijek dolazilo do istog zaključka i iste terapije. Sjećam se da je jednom prilikom pitala reumatologa što može napraviti po pitanju prehrane, tada joj je rečeno da prestane previše čitati na internetu.
Prije nekih mjesec dana je majci pukao film jer uz terapiju se ništa ne mjenja. Tijelo je napaćeno, pa tako i um. Kaže da joj je medrol uništio život. Zamolila je od brata da joj nabavi ulje. Mislim na ulje s visokim udjelom thca. On je to i napravio. Sve to saznajem iz razgovora s majkom i bratom jer živim u inozemstvu.
Od tada čitam sve što se može pronaći na temu reumatoidnog artritisa, općenito autoimunih bolesti i njihovih mogućih uzroka. Upale, stres, preboljene bolesti uzrokovane bakterijama ili virusima i time možda čak i uzrokovana dominacija th1 ili th2 pomoćnih limfocita koja se onda očituje različitim autoimunim bolestima. Sve mi to nekako pomaže da barem malo shvatim kako naše tijelo i imunološki sustav funkcionira.
Odlučim majci za početak kupiti kapsule sa visoko koncentriranom kurkuminom, đumbirom, bosvelijom i organskim spojem sumpora. Nadam se da će to pozitivno utjecati na upalu i na poboljšanje imuniteta.Ovo sve naravno utječe na cijelu obitelj, a mene osobno još više muči što nisam kod kuće. Odlučim si kupiti cbd ulje 10% da lakše zaspem.
Učinak 100%, spavam bez osjećaja tjeskobe i budim se odmornija nego ikada. Kupim majci isto to. U kontaktu s bratom razvijamo neki plan, što i kako, s čim početi, kako dozirati. On mi kaže da probam negdje kupiti cbd kristale jer poznaje ženu kojoj jako pomaže protiv bolova. Majka nije nikada imala iskustva sa konopljom.
Trenutno majka uzima kapsule, čekamo da dođe cbd ulje, cbg i cbd kristali pa ćemo početi lagano i s tim. Majka je što se toga vrlo pozitivna, vodi se s željom da u Studenom može plesati na vjenčanju moga brata. Terapiju medrolom i metotraxatom više ne uzima, lagano je smanjivala doze i uz to nije bilo nikakvih komplikacija.
Bol je naravno tu, ukočenost također, ali uz jednu tabletu protiv bolova može izdržati. Kaže da je prije nego što je odlučila nešto promijeniti uz terapiju medrolom i metotraxatom uzimala čak i po tri tablete protiv bolova.
Za majku, a i za cijelu obitelj je ovo po mome osjećaju kao neka prekretnica. Mislim čak i jedna od važnijih u našim životima. Kad sve što sam naručila stigne, majka kreće sa konzumiranjem.
Dragi ljudi, nadam se da nisam previše odužila, pokušala sam što kraće opisati situaciju u kojoj se nalazimo.
Za svaki savjet ili bilo koju informaciju u vezi odabira kapsula, kristala i ulja pa tako i kako najbolje započeti sa korištenjem lijeka bila bi jako zahvalna
Nemam savjet osim da nastavite tim putem. Ono sto je 51% cijele price je kako je majka prošla kroz proces negiranja i neugodnosti te stvarno odlučila biti bolje. Sve navedeno mi se čini kao dobar plan, pogotovo jer je skida je s tableta uzročnika prošlo. Ukočenost i ostale stvari koje spominjete ce Takodjer doci na red. I to jako brzo čini mi se, jer unatoč tome sto ono sto ce konzumirati nije uzgojeno kući jel, kristali i takve stvari se teško mogu kupiti, a kad se nabave onda je to to. Sretno želim, i eto ako nije mrsko da napišete kako majka reagira kad krene s ozbiljnijom terapijom kanabisom.
Hvala dragi Heretik
Cbd ulje i kristale kao i cbg kristale sam naručila preko jednog Nizozemskog shopa prema preporuci bratove poznanice. Lijek je brat dobio od jednog poznanika koji se liječio od leukemije i koji je tada ulje našao na jednom dalmatinskom otoku. Detalje nažalost ne znam.
Naš je nazovimo ga plan početi sa svim navedenim kako bi se majka ajmo reći upoznala uopće s kanabisom. Prema njenim zapažanjima odkad koristi kurkumin i ostale sastojke koje su u kapsulama joj se probava poboljšala, mislim da će tu ostali pozitivni rezultati doći s vremenom jer ih koristi 3 tjedna.
Majka ima u Lipnju kontrolu kod reumatologa, vidjeti ćemo što će biti.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Realno ću :djede: napisati, ne pomaže na način da ce ozdraviti.!!!
Reumu imam 30 godina. Zadnjih godina užas. Bol je konstantno prisutna. Kad je velika, onda pijem tablete.
Voltaren, Diclo duo, zadnje koje sam dobio, Nalgesin.
Fizikalne terapije, vježbe za ledja, ni slucajno teret neki...

E sada, kako mi pomaže dim.
Pomaže na način da kad uzgajas biljke, to smiruje. Kad zapalim (sl. je i sa uljem), pod uticajme thc-a na trenutak zaboraviš na bol.
Naglasak je 'na trenutak', jer bol je uvijek tu.
Ako moram mirovati, lakše mi je mirovati high.
Jedino tu pomaže :D

Tako da, nije to magija koja ce spasiti tvoju mater.
 
10.05.2023
19
53
13
32
Realno ću :djede: napisati, ne pomaže na način da ce ozdraviti.!!!
Reumu imam 30 godina. Zadnjih godina užas. Bol je konstantno prisutna. Kad je velika, onda pijem tablete.
Voltaren, Diclo duo, zadnje koje sam dobio, Nalgesin.
Fizikalne terapije, vježbe za ledja, ni slucajno teret neki...

E sada, kako mi pomaže dim.
Pomaže na način da kad uzgajas biljke, to smiruje. Kad zapalim (sl. je i sa uljem), pod uticajme thc-a na trenutak zaboraviš na bol.
Naglasak je 'na trenutak', jer bol je uvijek tu.
Ako moram mirovati, lakše mi je mirovati high.
Jedino tu pomaže :D

Tako da, nije to magija koja ce spasiti tvoju mater.
Hvala puno Vutra, vidjeti ćemo kako će to sve utjecati na majku, ja se nadam da će ova neka kombinacija olakšati njene tegobe. Ona kaže da joj je bitno da je ne boli. Ne želim ni zamisliti kako je kad si uvijek pod bolovima, bez obzira od čega se boluje. Znam da majka kad je koji dan dobro kaže, baš mi je čudno kad me ništa ne boli, i odmah je bolje i psihički i dobije neku snagu.
 
10.05.2023
19
53
13
32
Što mislite, da li bi se lijek mogao "razrijediti" ili možda bolje reći pomiješati s nekim drugim tekućim uljem, npr. maslinovim i kao takvo nanijeti na bolno mjesto?
Kakav bi tada bio efekt na odnosu uzimanja lijeka oralno. Majka kaže hoće li postati blesava od toga :let:
Hvala dobri ljudi
 
10.05.2023
19
53
13
32
Kaže mi brat da mi ideja i nije baš nešto super
Ako je izdržala sve ove godine i ostala normalna, odnosno da nije je postala blesava l, neće ni od ovoga sigurno. Kanabis joj jedino može pomoći da bude kakva inače je :rasta:
To joj je i brat, sin joj rekao. Kaže koliko sam ja popušio u životu po tome onda nebi mogao sada ni pričati s tobom. Sve joj je tad bilo jasno. :rasta:
 
10.05.2023
19
53
13
32
Evo majka od jutros ukočena, sve boli. Jedva otvorila posudu s kavom da nam napravi. Kaže kad će više to što si ti naručila. Pojela ručak i popila kapsulu, nije htjela za bolove ništa nego umasirala bolna mjesta nekim gelom. Trpi i vidim na njoj da je cijela u grču.
Nazovem brata da se spusti dole u stan i pitam ga što ćemo. Moja ideja da razrijedimo lijek i namažemo mu se nije baš svidjela. A nije ni majci, kaže šteta to tako :lol:
I ništa, odlučili da je vrijeme da se majka upozna s lijekom. Malo na vršak čačkalice i kaže majka Bože pomozi. Evo nakon 3 sata sve super što se tiče nekog učinka na mozak, od čega smo i mi malo možda imali strah da je kako brat kaže ne odnese.
Majka se zavalila u fotelju, izgleda mi skroz blaženo. Ne spava joj se, nije joj muka i kaže da ne osjeća ništa loše. Mislim da je mene više bilo strah :confused:
Ja izašla s bratom na terasu, nešto pospremamo, majka dolazi k nama i pređe prag bez da je rekla joj meni jadna ti sam.
Kaže bol je tu, ali je kao ne doživljava. Jučer nakon dvije tablete za bolove nikako da se smiri, a danas evo momentalno kako brat kaže.
Javim ako bude nekih promjena. Možda mi možete dati savjet na što da obratim pažnju nakon konzumiranja. Tlak i otkucaji su joj super.
Hvala vam dobro ljudi
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Medrol je fakat zlo,koristio clan obitelji pa znam.
Nego mozes probat u palminom ulju/masti ili kokosovo na laganoj vatri otopiti i ubaciti unutra par extraljutih chilija da otpuste kapsaicin, izvaditi paprike van a ostatak se zgusne. S tim dobro utrljat zglobove pa vidjet dal ce biti sta bolje, kapsaicin bi trebao prokrviti tkivo. Samo oprezno prilikom upotrebe nositi rukavice i paziti da ne dotaknes sliznicu ili oko.
Sretno u borbi!
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Neće škoditi niti ideja koju si imala, medjutim u ovoj fazi sad je bitno da količinu koju imate, majka pojede. Ako bude viska, slobodno kremu/melem napravite. Pomoći ce i ona.


Drago mi da je majci ok. Nemojte se samo prevariti i misliti nije joj ništa pa da pojačate dozu odmah. Postepeno se podizite s dozom.
 
10.05.2023
19
53
13
32
Medrol je fakat zlo,koristio clan obitelji pa znam.
Nego mozes probat u palminom ulju/masti ili kokosovo na laganoj vatri otopiti i ubaciti unutra par extraljutih chilija da otpuste kapsaicin, izvaditi paprike van a ostatak se zgusne. S tim dobro utrljat zglobove pa vidjet dal ce biti sta bolje, kapsaicin bi trebao prokrviti tkivo. Samo oprezno prilikom upotrebe nositi rukavice i paziti da ne dotaknes sliznicu ili oko.
Sretno u borbi!
Hvala h0nda na ideji. Probati možemo svakako. Da, medrol je zlo. A i taj citostatik što je uzimala nije ništa drugo. Zadnje dvije godine ga je uzimala jednom tjedno, u obliku šprice. Iza toga mučnina i slabost. Ma užas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda
10.05.2023
19
53
13
32
Neće škoditi niti ideja koju si imala, medjutim u ovoj fazi sad je bitno da količinu koju imate, majka pojede. Ako bude viska, slobodno kremu/melem napravite. Pomoći ce i ona.


Drago mi da je majci ok. Nemojte se samo prevariti i misliti nije joj ništa pa da pojačate dozu odmah. Postepeno se podizite s dozom.
Hvala na linku :)
Mi ćemo probati sve što se nudi, naravno ne bezglavo, informiramo se puno.
Dosad je sve okej, pokrila se dekom, gleda TV i zijeva. Kao što kažeš, ne treba se zaletiti i odmah povećavati.
Bili majka prije spavanja mogla opet uzeti mrvicu ili radije ostati na toj jednoj danas?
Hvala svima puno dragi ljudi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Cyric

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
767
5.416
233
Dalmacija
Ja bi se osobno vodio time dali se bol pojacava ili ne. Ako je, mrrrvicu bi joj dao, a ako ne, nek ide pawat. Nocas ce se siguran sam naspavat kao beba :)
Edit: mogla bi i opustošit frizider u neko doba nocas smiley9934