moja mala sobna bashtica:))

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
dupla-stotka je napisao(la):
evo problema koje imam: zhuti listovi ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
crvena drvca lista (samo sa gornje strane) koliko znam to je nedostatak fosfora ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ovo mislim da su one muve pojele ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
crvenkaste share po stablu biljke (takodje mislim da je nedostatak fosfora) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ovo se odkinulo prilikom presadjivanja i ona veca je tad pretrpela dodatni stres :/ ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

. . .
o[/URL]cekujem pomoc kritike i pohvale.. hvala :)

mozda ce neko drugi da ti kaze nesto pametnije, ali ja to i ne dozivljavam kao neke probleme... onaj zuti list ti je manje-vise normalna pojava kada biljka pocne da zri, prvo odbacuje najstarije listove... za onaj drugi ne znam sta ga je tako sprzilo, da ga nisi slucajno polio nekom hemijom, djubrivom... sto se tice crvenkastih drski listova i srafura po stabljici, imao sam sorte za koje je to karakteristicno, bile su u outdoor-u i nista im do kraja nije falilo, ispale odlicno, cak i hedovi imali malo ljubicasto-crvenkastu boju... te muve sto spominjes zaboravi, nece joj nista veliko biti, kao ni onaj stres koji spominjes na kraju, tako da po meni, furaj dalje i odrzavaj cvet, good luck!
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
hazeboy je napisao(la):
Ja imam pitanje u vezi ove slike od duple-stotke.zasto su listovi ovi najgornji tako spusteni prema dolje?jel od vlage velike ili temperature.nisam nigdje nasao.znam da od previse i premalo vode nije.ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
baki to je zato shto sam je ovog dana priblizhio sijalici pa su se listovi malo stegli... ako imas taj problem (indoor) samo odalji svetlo malo. ja bar mislim da je tako:)

@PowerSeed brate nznm prvi mi je out grow pa sam malo opterecen ono- 6meseci cekanja i na kraju da ne bude nishta toga me je strah samo.. nadam se da nece tako biti..
a jel mozhesh da mi kazhesh neki odnos djubriva koji bi bio dobar sad za cvetanje N - P - K jer ja bi 1oktobra obrnuo to na sushenje. (da li ce do tada biti spremna ni to nznm ali se nadam)
 
01.09.2011
5
0
0
31
e dupli nemoj se opterecujes. nocu ti smrde biljke do mog dvorista. smrde na 38m tacno do mog dvorista, mozda smrde i na gore ka ovim matorcima iznad nas xD
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
U principu bi trebalo da visok procenat fosfora i odnos NPK 1:3:2 utice na brzo i efikasno stvaranje pupoljaka i cvetova (mada neki koriste i odnos NPK 1:2:3 , NPK 1:3:3, pogotovo u fazi predcvetanja), u tvom slucaju mozda je najbolje da pazaris vec gotov preparat npr. u nekoj poljoprivrednoj apoteci i samo vidis kako se mixa sa vodom, za skidanje je mozda bolje sacekati 10 il 15 oktobar, ali videces jos kako se razvija situacija, cool bro & pozitivne vibre.
 
01.09.2011
5
0
0
31
e ljudi *dupla-stotka* je ovde nego sam kod komshije mos-kri-ja a nznm svoj pass jer sam ulogovan na mom kompu jbg pass sam zoboravio xD
@PowerSeed brate kupio sam opet *blumi* (blumi-tecno djubrivo za kaktuse i ostale sukulente- pospesuje rast i razvoj) u sushtini rast mi i nije toliko bitan ali odnos NPK je 3,0 - 5,0 - 7,0 pa mi reci jel bi bilo ok to da koristim jedno 2 puta do oktobra.
inache info na poledjini glasi:
-ukupan azot (N) kao optimalna smesha nitratnog i amonijachnog azota = 3,0%
-fosfor pentoksid (P2O5) = 5,0%
-kalijum oksid (K2O) rastvorljiv u vodi = 7,0%
-svi mokroelementi u helatnom obliku neophodni za pravilan rast i razvoj
e sad ono UPOTREBA:
u periodu intezivnog rasta (april-oktobar) biljke zalivati rastvorom BLUMI djubriva jednom u 2 nedelje , a u periodu mirovanja (od kraja oktobra do kraja marta) ne djubriti. sad ja msm da to nema veze za moje biljke msm da je to samo za kaktuse xD
ali necu da djubrim dok ne dobijem potvrdu da je meni bitan samo taj odnos NPK koji imam ovde. tako da shto pre mi odgovorite pre cu da vratim ili zadjubrim svoje biljke :) hvala *dupla-stotka* poz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
to je kanda odnos priblizno 1:2:3 tj. nesto malo slabiji, kao sto spomenuh neki tu kombinaciju koriste u fazi predcvetanja tako da mozes probati kad si vec uzeo, ne verujem da ce da smeta, jedino ne znam sto uze djubrivo za kaktuse, zar nisu imali blumi il nesto za cvetnice... spomenuta upotreba se naravno odnosi bas za kaktuse, jer oni u periodu oktobar-marat imaju takozvano zimsko mirovanje, i ne da se ne djubre nego se uopste ne zalivaju. sve u svemu, sacekaj bar do sutra da vidis da li ce jos neko iskusniji dati svoj komentar po pitanju odnosa, a ako ga budes rokao javi pred berbu kako si zadovoljan, peace bro.
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
imalo je i blumi za cvetanje ali njemu je odnos NPK 7,2 - 5,5 - 3,9 a to je skroz kontra od onoga shto meni treba. nisam hteo da uzmem jace djubrivo da bi video kako reaguje, upravo sam ga roknuo pa kroz 15dana ce biti photo report.
a ovaj za kaktuse sam izabrao zato shto u ovoj radji ima blumi koje sam naveo iznad, blumi koji sam kuppio(takodje naveden par postova iznad) i blumi tecni rastvor za sobno bilje pospeshuje rast i listanje ( njega sam pre koristio dok nije doshlo do vege faze- odnos NPK mu je 5,8 - 4,6 - 3,5 shto je takodje kontra od onoga shto mi treba)
ovaj za kaktuse mi je bio najpriblizniji onome shto si reko 1 2 2 - 1 2 3
pa msm da sam uzeo ovaj za kaktuse jer ima najpriblizhniji odnos koji meni treba..
 

punoglavac

Aktivan Član
04.08.2009
51
0
0
41
ja sam uzeo neko fitofert za cvet mislim da je 2 7 6 i nevjerovatno su se hedovi napunili a listovi pozutjeli bas ono kako treba.biljka je domaja i mislim da ce biti gotova krajem sept.sto je neocekivano.saljem slike u foto galeriju kad uspijem.i jos nesto rokam je tim djubrivom svake 5 dana a ona ga prihvata odlicno bez bojazni od overdoza.fosfor je najbitni za biljke kad cvjetaju definitivno.
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
mmm na svakih 5 dana ? da nije malo nmogo ? oO
msm nznm nisam bash iskusan tojest nisam uopshte iskusan ovo mi je prvi grow al msm da ce svaki sledeci biti bolji.. :)


imam u planu da od komodice napravim grow box sa 3-4 spot sijalice za biljke.. nisam na forumu primetio da ih neko koristi al ja sam ih nasho u jednoj radnji i koshtaju samo 200 dinara xD imaju ljubichaste zrake a jake su 100w :)


IMAM JEDNO PITANJE: Shta mislite o djibrenju papagajevim govnima ? xD
ako mislite da je ok pogledajte kolike su mi bilje i u kakvom su stanju pa mi recite i koliko bi trebalo tih govanca rastvoriti u vodi :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa na onoj temi ste se vec ispricali, dobio si savete i linkove, sta te jos muci? i ne znam sto ne uzmes na buvljaku keramicka sijalicna grla pa to lepo namincas, sto ce ti gole zice na sijalicama pa onda izolacija??? to nije neka investicija (plafon 0.5e) a resavas se gomile potencijalnih problema, struja je to bro, nem se zezat.
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
a u vezi ptichijih govana kao djubrivo shta bi mogo da mi kazhesh ? :)))

danas mi drug donosi grla, ja idem po za sad 3 shtedne i to je to
za par dana montiram kuler i bacam semenke na klijanje :))))))))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
dupla-stotka je napisao(la):
a u vezi ptichijih govana kao djubrivo shta bi mogo da mi kazhesh ? :)))

danas mi drug donosi grla, ja idem po za sad 3 shtedne i to je to
za par dana montiram kuler i bacam semenke na klijanje :))))))))

ajd, skockaj to lepo pa sretno. i ja se malo opremam za jesen, bas dosao sa buvljaka, produzni 3m=1e, digitalni tajmer=1e, 3 kulera (2 manja od 8cm i jedan veci od 12cm)=2e, 6 keramickih grla=2e, 2 stedne nemacke od 15W(75) 108mA 800lm 2700K=2e. istrosih se celih 8e, podnosljivo
pticija su ti organsko, pa ne vidim razloga da ne koristis umereno, ne moras razmucivati u vodi, zagrnes malo povrsinski pa povremeno polivas preko toga, i naravno, ne treba ti nikakvo djubrivo bar prve dve nedelje, cool bro.