Moja malena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
09.06.2009
18
0
0
35
da li ovo već ima na forumu? ima
da li sam našao? da, ali mi je sve pomješano od previše informacija
ispričavam se zbog otvaranja teme, no volio bih da mi pojasnite neke stvari.
http://www.youtube.com/watch?v=QpP6Ktvi3K0


ova mala stara je dvadesetak dana, izvor svjetla su joj 3 štedne žarulje koje daju 300W(riknula mi je četvrta prije tjedan dana).kao što vidite ograničen sam, box je visine 50 cm, no planiram je stavit kad poraste u kut pod istim(ili jačim) svjetlom.držim je na 12/12
zanima me sljedeće.
što trebam uraditi kako bi biljka bila što niža, teže primjetljiva.čitao sam o scrog no nejasno mi je :/ kada da to radim, da li je prerano sada ?
zatim čitao sam o obrezivanju, no kako gdje kada?
oprostite na pitanjima za koja sam siguran da se ponavljaju, no nisam mogao naći konkretan odgovor.hvala
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Čitaj samo o LST-u,o ovom drugom nemoj ni razmišljati.Prerano je da razmišljaš o ijednom.
LST nije ništa drugo nego savijanje grana,kao da dotakneš cvijet i pomagneš ga rukom recimo 45 stupnjeva,kad odmakneš ruku cvijet se vrati...ali privežeš konopcem,i ostaviš tako privezano,navodi ih kuda da idu,savij ih polako,trebao bi osjetiti kad je pri kraju.Mislim da nemože biti jednostavnije.Ali polako,nek naraste.
Otvaranje teme je bilo nepotrebno,radije otvori dnevnik:)

EDIT-I nemoj brkat 300 štednih wati,ne kontam se u štedne ali nemaš više od 90w na tri žarulje.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Greenpower1 je napisao(la):
EDIT-I nemoj brkat 300 štednih wati,ne kontam se u štedne ali nemaš više od 90w na tri žarulje.

U ovom slučaju,vjerujem da je riječ o štednim od 18W.Obično na pakiranju piše 18W=100W ; 20W=120W ; 23W=130W ....Veči broj se odnosi na ekvivalent u obićnoj žarulji sa žarnom niti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blodeuwedd
09.06.2009
18
0
0
35
hvala, bacam se na lst, dnevnik ne mogu vodit jer nemam normalno s čim uslikat vidiš da je loša slika
hvala :)
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
nisu bitni W, nego lumeni. stavi lampe na 3-4 cm od vrha biljke.
LST, prvo pročitaj sve, onda odi napraviti. tamo ces procitat da nesmijes raditi lst prije nego dobijes 4. kat. tebi sada raste treći.
ž
žsretno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.