Moja misao o legalizaciji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

thc_positive

Banned
Banovan
17.01.2009
17
0
0
30
Prije svega molio bih da procitate sve i pokusate skuziti, jer stvarno mislim da je ideja dobra i zelio bi da mi, da nam pokusate nekako pomoci =) Hvala!

Prvo, da se predstavim, ja sam thc_positive, zivim u gradu Splitu, sada cu navrsiti 16 godina. Vutru sam poceo pusiti evo sad ce jedno godinu dana, i prije prvog jointa sam prolistao sve moguce stranice, tekstove vezano za cannabis. Trava mi je pomogla da shvatim tko sam i sto sam, duboko dolje u sebi, koja su moja zanimanja i od kada pusim vutru svijet gledam drugacijim ocima, gledam svijet kao cijelinu, gledam probleme, ma gledam sve drukcijim aspektom. Prezirem ljude koji dolaze sa stavom 'alo ono iman 10g trave idemo se napusitit ko stoke, idemo se ubiti' . . . Ja imam stav da u travi treba naci svoju idealnu granicu, zlatnu sredinu, da se u travi treba uzivati, stapati sa prirodom, sa muzikom, sa umjetnoscu. . . Trava nije biljka za napusavanje, trava je sveta biljka koja je pomagala, pomaze i pomagat ce svima ljudima na planetu Zemlja.

Znaci, zamislite sada grad Split. . . U Splitu zadnje generacije koje su normalne su 93. i pola 94. Sve mladje generacije su drske i bez uvrede, retardiranije. Zivimo sada u doba svijetske krize, recesije i imamo doslovno pun ***** problema. Sada, da svaki covijek u Splitu, kaze svojima roditeljima, baki, djedi, prijateljima, dijeci da on pusi travu, i objasni im sve o travi, (za sto je dobra, za sto losa, ma doslovno sve) i oni se informiraju. . . I tako kroz godine cijelina ce prihvacati travi i poceti je konzumirati, a cijelina nece, ali kroz cca. 70ak godina ce svi poceti pusiti travu, u Splitu, u Hrvatskoj. . . I sve ide dalje i dalje, cijeli balkan. Kada postignemo to skuziti ce ljudi da je doslo vrijeme legalizacije, te ce legalizirati travu i izvest ce balkan iz krize, recesije, bit ce manji stupanj zlocina i smanjit ce se mortalitet (smrtnost). Sve drzave na balkanu bi postale vodece, nebi imale dugova nit nicega, i tada bi ostale svijetske drzave trazile pomoc od balkanaca i mi bi im pomogli uz jedan uvjet a to je LEGALIZACIJA. I sada kada bi proslo stoljece svijet bi bio legaliziran, rijesio bi se problem gladi, problem side,problem zlocinaca i ubojstva, vijek zivota bi bio produzen, ukinile bi se cigarete i alkohol, teze droge bi sve vise i vise nestajale sa scene, i tako bi ljudska rasa zivijela u jedinstvu, bratstvu, miru do kraja. . . Till infinity. . . Sve je sada na nama, na zadnjim generacijama. . . Nekazem da su svi sada glupi i drski i sve od ovih novih generacija, mislim ipak ima pojedinaca ali veoma malo. . . Na nama je buducnost svijeta. . .

Ova ideja mi se razvila kada sam jucer sa ekipom popusio dosta. . . Nije bilo ono 'imamo pun ***** idemo se ubit' nego je bilo 'idemo lagano se opustit u prirodu' itd. . . I tako smo poceli pricati i poceli smo shvacati svijet kao cijelinu, rijesene razno raznih problema. . .

I ,offtopic, shvatili smo koji je pravi bog (malim slovom da nevrijedam krscane). Cannabis je nas bog, on ce nam pomoci, on ce svijet dovesti do usavrsavanja, do jedinstva, on ce rijesiti sve probleme. . .


Ljudi, ovo je jedno misljenje petnaestogodisnjaka, i molio bih da procitate sve i date svoj komentar na ovo. . .

Hvala!

Peace, one love :maryjane:
 
27.05.2008
24
0
0
34
Dude.... bez uvrede, ali vidi se da si petnaestogodisnjak..

Ne preziri, oni su oni, mi smo mi, ali svi smo svi...
To sa roditeljima.... duuude... probaj prvo u svojoj kuci, pa ces videti na sta ces naici... i tu se domino efekat zavrsava...
I to za boga, Boga, bOga... ne bih da ti namecem svoje misljenje... sve je energija uhvacena u materiju... Maju... pa i biljku... a da je vuja sredsvto, sredstvo je... mada samo jedno od mnogih...
Pease... samo polako...
 

thc_positive

Banned
Banovan
17.01.2009
17
0
0
30
Nevazno to za boga, to se netreba komentirat, xD. .
Ugl, pa dobro vidi se da imam 15. god al ja bili ovo uspilo kada bi kroz godine svi radili ovako?
I da, hocu, probat cu u svojoj kuci al tek kad navrsim 18.

I samo da te pitam, slazes se za misljenje o travi ono za pusenje i to?

I, hvala na kritici =)
 

Frula

Virtuoz
30.10.2007
193
9
18
32
www.badgerbadgerbadger.com
slazem se s tim o generacijama - gledam generaciju svog mladjeg brata i svi su govnari jedan do drugog.. ne znas koji vise smrdi.
procitaj si knjiga malo, misljenja drugih ljudi i takvih finti pa na temelju toga usavrsi svoje misljnje jer je ovo stvarno veoma isprazno.

edit: ne bi uspjelo :) ljudima nemos dokazat da se krumpir ne bi trebao jest u tolikim kolicinama (pogotovo uz neku mesinu masnu) a kamoli nesto za marihuanu.
 

thc_positive

Banned
Banovan
17.01.2009
17
0
0
30
Frula je napisao(la):
slazem se s tim o generacijama - gledam generaciju svog mladjeg brata i svi su govnari jedan do drugog.. ne znas koji vise smrdi.
procitaj si knjiga malo, misljenja drugih ljudi i takvih finti pa na temelju toga usavrsi svoje misljnje jer je ovo stvarno veoma isprazno.

edit: ne bi uspjelo :) ljudima nemos dokazat da se krumpir ne bi trebao jest u tolikim kolicinama (pogotovo uz neku mesinu masnu) a kamoli nesto za marihuanu.

Zahvalan sam na kritici, i ucinit cu to, hvala. . . Postujem svacije misljenje, komentar =)


offtopic, imas kojih savjeta za koje knjige?
 
27.05.2008
24
0
0
34
]
thc_positive;106619Nevazno to za boga je napisao(la):
Zasto si onda to napisao ako ne zelis da se komentarise... ili da drugi procitaju...

]
thc_positive;106619I da je napisao(la):
Do tad ces, nadam se, ukapirati koliko je to besmisleno.... sem ako nemas neke liberalne roditelje... onda mozes i sad... let it go man..
 
27.05.2008
24
0
0
34
thc_positive je napisao(la):
Nevazno to za boga, to se netreba komentirat, xD. .
Sto si onda to napisao... da bi ispao zreliji? I ja ko magarac natrcao da ispadnem pametan....

thc_positive je napisao(la):
I da, hocu, probat cu u svojoj kuci al tek kad navrsim 18.

Do tad ces, nadam se, ukapirati koliko je to besmisleno... sem ako nemas neke liberalne roditelje... onda mozes i sad...

thc_positive je napisao(la):
offtopic, imas kojih savjeta za koje knjige?

C'mon dude!
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
daj pustite ćovjeka, vidite da je stoniran,...mali samo naprijed s idejama.peace
rasta-legalizuj
thc-om vrvi luta nam u krvi
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
A kakav to trip da u svakom postu imash rasta-legalizuj ?

Bas zato sto je mali i bez iskustva,nedovljno obrazovan, on ne zna da takve ideje su imposible za sprovodjenje u delo...
Kazes mu samo napred,a ne znas da mu kazes da taj put nije pravi.i treba mu pokazati pravi i ukazati na pogresan.
Kazes mu samo napred a ne kontas da mu ova ideja moze napraviti probleme u porodici jer nasa draga marihuana nije tretirana kao sto bi trebalo,i mnogi ne znaju istinu o istoj.Predrasude vladaju,a mi se borimo.Vazan je nacin borbe,veoma vazan.
+sto klinja ima petnaesticu mnogo toga ne zna.Da je citao,kao sto kaze,i shvatio shtivo o marijuani i njenom statusu u drzavi,ova ideja mu ne bi ni pala na pamet,a kamoli da napise ovako nesto smesno.
Svi se mi ovde zalazemo za legalizaciju i prihvatamo svacije ideje,razmatramo ih i kazujemo svoja misljenja.A treba mu dati ispravan savet,a davaoc saveta mora poznavati problem o kom kazuje.dakle,ukoliko nemate ista pametno reci - ne pricajte! jer vase pogresno shvatanje moze nekom znaciti problem.
 

AFGHAN

Aktivan Član
08.04.2009
59
2
0
35
pa bolje da je takav nego da je neki ufurani cajkaš kojemu je cilj voziti bembaru, imati zlatni lanac i naravno pištolj...

samo opet je problem što se mlađi ufuravaju da su rasta ako puše travu i slušaju Bob Marley-a
 

Djerosim

Aktivan Član
23.08.2008
59
28
8
49
ima li na ovom forumu punoletnih?????
ako si vec maloletan ne iznosi svoje godine,lepo u pravilniku pishe
15. Maloljetnicima je zabranjeno učestvovanje u diskusijama na forumu. Svatko tko tvrdi ili se dozna da je maloljetan bit će upozoren i banovan s foruma.


:sand_play:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
ništa od prihvaćanja na masovnoj razini dok nam draga državica i mafija ne počne govorit kako je to zapravo u redu, zdravo, poželjno i to pumpat preko medija i izmijene zakona :D da je pojedinac ikada razmišljao o svakom pitanju svojom glavom i da je stavljao logiku, razum i argumente na jednu stranu, a nešto nametnuto, čisto rekla kazala na drugu, onda ne bi živjeli u današnjem svijetu, u takvom obliku i ne bi bili ono što jesmo :) ovaj sistem sustavno već stoljećima čini individuu nesposobnom ne samo za kritičko mišljenje i razum, već i za ikakvu samorefleksiju, intuicijsko razumijevanje, osjećanje smisla, traženje razloga...da ne kažem i zdravoseljačku pamet :D

Većina starijih ljudi pouzdaje se u ono što je tradicijski, što je državno, što je institucijski...ne razmišljaju toliko o pitanju nametnutosti i onoga što se nameće jer su čak i ta pitanja više "novijeg doba" a ne od prije (iako bi se o današnjim istim problemima moglo komotno pričati i raspravljat i prije 1,000 godina kad je taj proces započet još puno puno ranije)... jebiga, to je taj osjećaj pitanja nacionalnog identiteta, osjećaj sigurnosti, povezivanja...iako kad bi svakog čovjeka to pitao (nacionalnost, vjera, rasa itd. tu tek dolazi kasnije), njega bi kao bila briga, ali probaj nekom starijem reć nešto o državi itd., to je već škakljiva tema....netko cijeli život radi, ima obitelj, gleda vijesti, živi i doprinosi i onda da se prihvati jedna takva stvar da se živi u represijskom sistemu i aparatu je teško prihvatljiva...naravno, ne po pitanju da nas kradu....nego već danja rasprava kad bi se to reformiralo/ukidalo itd. itd... to već ispada kao neki filozofsko-idealistički utopizam s kime se samo mala djeca još opterećuju i maštaju :D

ali u čemu je fora smijalica? mediji i ono što nam kažu, prema čemu se svi ljudi ponašaju ko da dobivaju prosvijećenu riječ sa nebesa...čim se nešto ozakoni, to mora da je dobro i radi naše sigurnosti/kvalitete življenja...to je jebiga ta fora sa državom, da pošto posjeduje sve oblike stjecanja i nadzora znanja (kojega je za taj slučaj fino institucionalizirala kako bi mogla asimilirati i prvo na sebe okrenuti sve otkriveno u društvo, genijalno ;), ono što donese, automatski se prihvaća kao "dobro za nas" čisto zbog vjerovanja u nju da zbog svojih znanstvenika, stručnjaka i "pametnih ljudi" ima veću mogućnost otkriti nešto što mi sami ne možemo. Za dosta stvari to i ima smisla, ali po pitanju trave i ostalih milijardu gluposti, tu su naša osobna iskustva, informacije drugih, kritike i vlastito razmišljanje koje ti govori da pola toga zbilja ne štima, čisto striktno po pravilima gledano, ne da moraš toplu vodu izmišljat :) tako da ništa od globalne legalizacije i prihvaćanja drage li nam vutrice dok čiče trljaju rukice sa kriminalom i zakonima i razlogom za nadzor koji proizlazi iz ozakonjivanja i zabrane... nekome to paše i tako će i biti....bit ćemo pametno društvo koje će prodavati cigarete na kojima piše :"cigareta ubija" ili "potražite lječnikovu pomoć za prestanak pušenja" ili još bolje "duhanski dim uništava spermu i dijete" a dokle ćemo podizat cijene i prodavat sve više i više legalnog otrova...

Od 95% naših roditelja možemo svi zaboravit...ništa od njihovog drugačijeg gledanja na vutru....to su i druge generacije i poprilično tradicijski formirane ličnosti za koje je droga droga i šta će ti u najgorem slučaju uopće stimulans? "zar ne možeš živjet normalno, bez poticaja?" bio bi odgovor... a i previše vjeruju u zakone ili ih se s druge strane previše boje. Osobno bih puno rađe rekao svojima da kurim ne zato da promijenim njihovo gledište, da me prihvate ili da to svi učine pa da dođe do znatnijih promijena...nego čisto da se ne skrivam, da mogu slobodno postupat bez gledanja ispod oka ili nekog razočaranja, neuspjeha, krivnosti. I ja sam probavo svojima objasnit bla bla i vjeruj ne da 0 bodova, nego još i minus....samo im kažeš svoja duboka mišljenja, objelodaniš ih i onda se na taj način razotkriš i najebeš....dok živiš pod njihovim krovom pravila su njihova....kasnije ti nitko ništa ne može, a ni neće jer si tada svoj čovjek i radiš po vlastititom interesu...pa ako si glup, si glup...

A plan kako bi legalizacija promijenila svijet da postane oaza malčice je preidealan:), jer već postoje društva u kojima je marihuana free, legal pa ta društva nisu nešto puno bolja nego igdje drugdje... npr. u nekim bivšim sovjetskim zemljama, di vutra ne da nije ni legalna nego niti nije u zakonu registrirana, možda 0,02 % stanovništva to puši...tako bi bilo i s ostatkom svijeta, da nam nisu biljku stavili na popis zakona...kažem ti, ljudi su ovce jer ne bi marihuana danas ni bila popularna, da je nisu zabranili :) presmiješni smo kad pogledaš, masovni stampedo :) a npr. Amsterdam, koji je da ima najniže stope u svijetu ičega (side, auto nesreća, pobačaja, narkomana ovisnika, nezaposlenosti bla bla.) opet kažem, da koliko god da svi to mjesto gledaju kao utopiju slobode, nestereotipa i predrasuda, meni je to najgori grad po kvaliteti do sad ikad od svih! jer kad vidiš kako se iza paravanskog liberalizma zapravo odvija najteži oblik kapitalizma, prikriven između veličanja "slobode djelovanja" i najobičnijeg brainwash zarađivanja na drogi i prostituciji, di su ljudi poput utvara bez duše, kao nežive mase bez osjećaja (lakše bi njih ubijo nego životinje u šumi za lovostaj :D), onda vidiš da treba nešto puno puno više da bi dožijeli i živjeli u jednom svijetu koji će biti ok i idealan :) marihuana po meni nema tu moć, jer je poticaoc misli, inspirativnosti itd, ali nije opet tolko jaka droga kao druge, koje su također pokušavali iskoristiti kao mijenjaoc globalne svijesti i samorefleksije (upravo tako nešto bi i trebalo, što puca jako na čovjekovo osjećanje Jastva) pa opet ništa...

...jer godinama čovjek skuži da od svih tih stimulansa, droga, poticaoca, svetih biljki moći, ona najkvalitetnija i najjača smo mi sami i iskustvo i ljepota koje donosi život i življenje... svijet će se promijeniti kad se i čovjek promijeni....a tu mu nikakva droga ne može pomoći, osim njega samoga ;))
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
IMas 16 god i mislim da si zelen....ma i ja sam u svojoj 22 jos zelen sta se tice dosta stvari...Kad se na balkanu legalizira trava, veliko kada, mi bi svijetu rekli kako napredovat???? Zapadne zemlje su u razvitku ispred nas po 50 godina i vise, sta bi oni od nas uzeli ka primjer za napredak drustva, gospodarstva??? LEGALIZACIJU TRAVE???? Pa to cemo mi od njih preuzeti a ne oni od nas!!!
I to da je Marihuana sveta biljka se ne slazem...trava ka i duhan je rasta i rasta dosta prije nas, ka i mak, ka i stotine drugih opojinih biljaka, a to sta je ona sveta, je sveta za rastafarijance i njihovu religiju, i kad vidim bijelog covika koji nosi dredlokse i fura se da je rasta neki mi se sere na veliko....nije za ***** 99 posto rastafarijanaca crno a onih 1 posto su fejkovi kakvih nema....

E i da po cemu ste vi generacija 93 ili 94 bolji od nas ostalih???
Poceli ste pusiti travu, a uz travu ste poceli malo previse filozofirati i mudrovati...

E i da,dobro sam se nasmija....Kanabis je nas Bog??? Ma ne pricaj gluparije, on ce ujediniti svijet??? s njim cedmo napredovat?? ma previse laprdas da oprostis na izrazu...rad, disciplina i razumjevanje tako cemo napredovat a ne uz kanabis
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
:rofl:
pa samo je rekao istinu (u vezi godina)...
u ovom svijetu ne možeš daleko dogurati ako govoriš istinu...tada si svima neprijatelj...
al to je već neka druga tema..