Moja prva biljka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.04.2016
54
211
33
85
Pozdrav svima. Zasadio sam neko seme, ne znam koja je sorta. Posadio sam pre oko dve nedelje, prvo u čašu , pa sam je presadio u veću saksijicu, ali mi se pojavilo nesto malo po listovima, kao da truli, pa me zanima dal neko zna dal nije opasno. Vreme mi nesto bas i ne ide na ruku. Zemlju sam kupio u poljoprivrednoj apoteci i pomesao sam je sa malo sitnog peska i obicne zemlje(pre nego sto sam je presadio u veću saksiju, zemlju u vecoj saksiji sam zadjubrio sa zečjim izmetom, jedno nedelju dana pre presadjivanja).Krenuo bih da ranije vodim dnevnik, ali nisam bio u mogucnosti. Necu je iznositi na sajt, mislio sam samo da je presadim u veću saksiju kad poraste. Puno pozdrava.
image.jpeg
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    200,4 KB · Pregleda: 58
  • image.jpeg
    image.jpeg
    295,5 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena od urednika:
21.04.2016
51
21
8
28
Druze koliko cesto ti ovo zaljevas ? jJer vidim da je zemlja bas vlazna ako si je previse natopio eto ti prvog razloga koliko ja znam
 
21.04.2016
51
21
8
28
a druze zemlja kao sto @L0oD kaze je najbitnija onda kad vec ti je vani tako mala biljka zastiti je sa flasom ako znas o cemu ti pricam da ti ne kisne toliko...
 
11.04.2016
54
211
33
85
a druze zemlja kao sto @L0oD kaze je najbitnija onda kad vec ti je vani tako mala biljka zastiti je sa flasom ako znas o cemu ti pricam da ti ne kisne toliko...
Ma tokom noci je krenula da pada kisa, al obicno je stavljam unutra, sad je unutra

Presadjuj ako si u mogucnosti :) i cuvaj je od ove hladnoce sto je naisla...
Hvala na savetu, Al ostavicu je ovako, pa sta joj bog da. Posto ide narednih par dana kisovito, ne znam dal ce se izvuci bez sunca, a da joj ne povredim koren. Ako se ne izvuče zasadicu novo seme u novoj zemlji čim prodju ovih par loših dana. Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
11.04.2016
54
211
33
85
Nek mi obrise neko od administratora dnevnik, ne mogu da se snadjem. Ako mi bude trebalo nesto itacu na nekom forumu
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
mislim da ti "edit" traje pola sata, na postu kojem si napisao imas opciju "uredi" ako pozelis jos nesto dodati, za sada sve oke izgleda samo nastavi tu pisati ;) poz i sretan uzgoj
 
11.04.2016
54
211
33
85
mislim da ti "edit" traje pola sata, na postu kojem si napisao imas opciju "uredi" ako pozelis jos nesto dodati, za sada sve oke izgleda samo nastavi tu pisati ;) poz i sretan uzgoj
Vazi, hvala.. Idem sad do prodavnice da uzmem novu zemlju i da uzmem gnojivo.. Mislio sam da uzmem zelenu pllantelu(ako se tako zove).. A zanima me dal gnojivo sipam u zemlju ili u prskalicu pa da poprskam list? Ako se ono sipa u zemlju, da li da uzmem neku prehranu za list?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
mozes uzeti gnojivo ali ti jos ne treba, i ne treba plantela list mozes odma crvenu plantelu (cvijet) pa kad bude vrijeme pocnes, zemlja neka bude kvalitetna to je jako bitno, neka od ovih:

upload_2016-4-24_16-44-11-png.78849


ja sadim u zutu florabelu (universal, to ti je 4 s lijeva na desno u prvom redu) i odlicna je, i ako odgovaras na zadnji post ne moras citirati (odgovori) nego samo kliknes u prazan prozorcic ispod i napises post, poz
 
11.04.2016
54
211
33
85
Vazi, hvala.. Citao sam taj post, kako nisam.. Nov sam u ovom, pa mi treba malo vremena da se naviknem na sve, a sad mi je samo ovo u glavi, pa imam hiljadu nedoumica.. Pozdrav :)
 
01.07.2015
68
87
18
36
mislim da sam naisao negde na forumu gde se pominje taj preparat ... probaj da nadjes

al to ti ne treba jos uvek , kupi dobru zemlju i moja preporuka ti je florabela zuta !