Moja prva biljka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2012
11
0
0
32
Uzeo sam seme neke dobre domaćice što sam pušio i stavio da proklija.. Ostalo je 5 dana i klica je bila malo podugačka pa sam se zabrinuo, ali sve je ipak išlo po planu. Stavio sam je na terasu na prozor, a uveče je unosim u sobu da bi joj bilo toplo, a i ima malo svetla bar. Sve lepo za sada ide, sinoć sam video da biljka navire, a jutros je već izašla na površinu. Ponovo sam je držao ceo dan na terasi (gde ima bar 6-7 sati svetla ako ne i 8-9 ) i sada je ponovo vratio u sobu. Ceo dan je se okretala prema suncu pa je malo nakrivljena na slici ali sada se ispravila u sobi. Ovde ću postavljati promene nakon svakih 7 dana... još tražim sajt, razmišljam o dvorištu ( još živim sa roditeljima ).
Jedino pitanje koje imam za sada, da li bi biljci bilo hladno da je ostavim na 12-13 stepeni jednu noć napolju ?

dorum.jpg
 
15.04.2012
11
0
0
32
HHAHAHAHAHHAHAH Punoglavče kralju.. Otkud znam, pitam, neću da mi se razboli :)

@smoke green
Hoću, trebalo bi ovih dana da bar 2 izvučem od nekoga, jer sam moje izgubio koje sam skupljao :(
 
21.12.2008
79
3
0
51
vutro je napisao(la):
Mene zanima dali je u sjemenu biljke predodredjeno da bude musko ili zensko ili biljka u zbog stresa postane musko?

E to i mene zanima?
Da li lst ili topiranje u ranom stadiju biljke ju mogu toliko stresat da postane muska?
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
stres odreduje hermafrodita ,a musko ili zensko priroda zato je najbolje fem seme. sigurnije jemeni se licno nesvidaju domaje je..s se ko majmun i na kraju nije to to!!!!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Tiarikej je napisao(la):
Uzeo sam seme neke dobre domaćice što sam pušio i stavio da proklija.. Ostalo je 5 dana i klica je bila malo podugačka pa sam se zabrinuo, ali sve je ipak išlo po planu. Stavio sam je na terasu na prozor, a uveče je unosim u sobu da bi joj bilo toplo, a i ima malo svetla bar. Sve lepo za sada ide, sinoć sam video da biljka navire, a jutros je već izašla na površinu. Ponovo sam je držao ceo dan na terasi (gde ima bar 6-7 sati svetla ako ne i 8-9 ) i sada je ponovo vratio u sobu. Ceo dan je se okretala prema suncu pa je malo nakrivljena na slici ali sada se ispravila u sobi. Ovde ću postavljati promene nakon svakih 7 dana... još tražim sajt, razmišljam o dvorištu ( još živim sa roditeljima ).
Jedino pitanje koje imam za sada, da li bi biljci bilo hladno da je ostavim na 12-13 stepeni jednu noć napolju ?

Pogledajte prilog 1607

E ovako frend,koliko ja vidim živi ti biljkica i jako mokroj zemlji,manje zaljevaj+napuni teglu do vrha sa zemljom,ako ćeš svakih 7 dana pisati novosti onda je ovo vajda nekakav dnevnik uzgoja,zamoli moderatora da ti to premjesti+podjeli s nama kakav ti je plan,kako misliš odraditi ovo,zaljevati,gnjojiti itd,proćitaj koji dnevnik da vidiš usporedbu koje informacije nas zanimaju,uzmi još biljaka ako želiš nešto pušiti na jesen,ovako imaš dobre šanse dobit mudonju pa na kraju ništa od svega....Sretno drug....
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
I stalna promjena lokacije utiče na rast biljke.Najbolje je da se ne mrda amo-tamo.To je pod broj 1:)
Ostalo; odi u prirodu,pronađi skrovito mjesto i presadi ju tamo.Pretpostavljam da si 'mladi' uzgajivač,pa kad ju posadiš...zaboravi na nju do jeseni.
U međuvremenu ako nabaviš još koju sjemenku,ponovi radnju:icon_lol:
Čuvaj se ljudi,jer ljudi vole cinkat kad vide marihuanu.
Sretno:)
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
Bit će sve to dobro. Venlo dobro kaže, ostavi ju na jednom mjestu, nemoj je premještat jer joj tako stvaraš stres, kao i svakoj drugoj biljci.
 
02.05.2012
2
0
0
39
Tiarikej je napisao(la):
Uzeo sam seme neke dobre domaćice što sam pušio i stavio da proklija.. Ostalo je 5 dana i klica je bila malo podugačka pa sam se zabrinuo, ali sve je ipak išlo po planu. Stavio sam je na terasu na prozor, a uveče je unosim u sobu da bi joj bilo toplo, a i ima malo svetla bar. Sve lepo za sada ide, sinoć sam video da biljka navire, a jutros je već izašla na površinu. Ponovo sam je držao ceo dan na terasi (gde ima bar 6-7 sati svetla ako ne i 8-9 ) i sada je ponovo vratio u sobu. Ceo dan je se okretala prema suncu pa je malo nakrivljena na slici ali sada se ispravila u sobi. Ovde ću postavljati promene nakon svakih 7 dana... još tražim sajt, razmišljam o dvorištu ( još živim sa roditeljima ).
Jedino pitanje koje imam za sada, da li bi biljci bilo hladno da je ostavim na 12-13 stepeni jednu noć napolju ?

Pogledajte prilog 1607
nije ti pametno premjestat stalno biljku,buraz pricekaj jos 20 dana i onda je zabodi u zemlju tako da ti skigne ljepo narast :) i slazem se sa komentarom od ispod definitivo imas viska vode i napuni malo zemlje :)
 
15.04.2012
11
0
0
32
E ovako : Biljka je napredovala, pustila je druga dva lista, premestio sam je TRAJNO (neću je više premeštati zbog stresa) napolje jer je suviše rizično na terasi, a ionako je lepo vreme, i plus ima više svetlosti dnevno, zalivam je svaka 2 do 3 dana. Za ovu sam odlučio sajt, slike sutra uveče... Odlučio sam je presaditi 15. maja, ako može neko da mi objasni malo detaljnije oko vađenja iz čaše, bio bih zahvalan :) Hvala na podršci i komentarima, uskoro update
 
15.04.2012
11
0
0
32
LJUDI hitno mi je potrebna pomoć, oni nereckasti listovi su počeli polako da žute ? Šta da radim ? Možda je to jer nije bilo sunca poslednja 2 dana ? Čini mi se isto da biljka usporeno raste..
 
15.04.2012
11
0
0
32
Prva stvar, molio bih nekog moderatora da premesti ovu temu, jer je ovo dnevnik valjda :)

Druga stvar danas sam našao jednu biljku.. Tačnije drug je našao pa mi je pokazao.. Biljka je bukvalno nikla u pukotini gde se spajaju beton od uzdignute pozidice za ogradu i pod. Ortak je nekako izvukao iz pukotine sa sve korenom. Mislio sam da šanse nema da preživi biljka. Nekako sklepah na brzinu da kupim čašu, pa da odem do cvećare da mi je napune humusom, i da presadim biljčicu i plus da je odnesem do kuće u rancu.. Bila se cela okembesila pa sam zalio kao nenormalan i ona je, uprokos mojim očekivanjima, skroz živnula uz malo svetlosti, i sad je se skroz oporavila.. Odmah sam je stavio pored moje biljčice koju gajim. Mislim da ova mora van čašice što pre, a 15. je ionako mojoj prvoj biljci 20 dana, tako da ću zajedno da ih presadim na sajt u nedelju..slike su malo lošije jer mi je fotoaparat jako loš za noćno snimanje, postaviću nove slike za par dana kada ću slikati po danu :) Zemlja je mokra jer sam malu biljku juče zalivao a ovu sam danas u panici zalio bar sa pola litra vode :)

evo nekih sličica..

DSCN3008.jpg
 

Prilozi

  • DSCN3005.jpg
    DSCN3005.jpg
    217,1 KB · Pregleda: 62
  • DSCN3006.jpg
    DSCN3006.jpg
    172,2 KB · Pregleda: 51
  • DSCN3007.jpg
    DSCN3007.jpg
    142,1 KB · Pregleda: 44

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Nema potrebe da se premjesti,ali ako želiš voditi dnevnik sa ove dvije biljke,otvori ga.Koliko ćeš imati sreće i završiti ga,tj. koja će biti cura od ove dvije biljkice to ne možeš znati.Jedna,obadvije ili nijedna...ovu koju si pronašao,je sigurno sjemenka iz nekog keta :)
Kad ih budeš presađivao van,stavi slobodno dublje malo u zemlju,jer su se mali izdužile.
I ne zalijevaj obilno,naškodit ćeš im više nego će koristiti.