Moje 4 cure

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.04.2015
3
7
3
33
Pozdrav ekipa,
iskreno, prvi put sam ovdje na ovome forumu, znao sam i prije da postoji, ali nisam previše dolazio ovdje.

Prvi puta sam počeo uzgajati vlastiti uzgoj nakon što sam već duže vremena (2 godine +/-) skupljao sjemenke onih sorti koje su mi najbolje bile dok sam ih pušio, puno puta bi cijeli stash prevrtio kako bi pronašao sjeme i sačuvao ga.

Od 10 sjemenki koje sam započeo, 4 su se pokazala najuspješnija, trenutno ne znam koja su sorta, ali sva 4 su ispali cure ! :)

Malo sam se zaletio sa vegetativnim stadijem i ostavio sam ih u njemu skoro pa 3 mjeseca, koristio sam 5 x 23W CFL od 6400K i narasle su sve do 50cm, onda sam tih 5 6400K zamijenio sa 6 2700K i prebacio timer na 12-12.

Koristim cijelo vrijeme Plantela otopine, prvo zelenu za rast, a sada crvenu za cvjetanje, biljke dobiju mješavinu svaki drugi dan,.
Počeo sam sa rotacijom od 1. dan otopina, 2. dan čista voda, 3. dan ništa, no zbog praktičnosti sam se prebacio na sistem koji je sada. Iskreno, s tim sistemom sam vidio da su biljke počele doslovno LETITI u zrak.. i tako da od kad sam ih prebacio na 12-12 narasle su još jedno 30% :D

Postavljam par slika mojih curica i njihove sobe... temperature pazim da su po mraku minimalno 20-22°C, a po svijetlu do max 27°C .. imam problema sa održavanjem vlage u zraku i ona opada do 40% no to pokušavam kompenzirati svako malo sa špricom za peglanje... Ona što vodu rasprši u sitne kapljice i to posprejam par puta dnevno u zrak. (zavisi kako imam vremena).

Znam da je problem odrediti sortu samo ovako iz slike, no ako ima netko iskusan i mogao bi mi reći OTPRILIKE što ja to uzgajam bio bi vrlo zahvalan :)...

A i bilo koji savjet ili komentar bi mi vrlo dobro došao.
Čuvam ih i pazim, a nitko ni ne zna za njih, no zato što živimo gdje živimo mora tako i ostati pa se ne mogu nikome pohvaliti sa svojim curicama... osim ovdje, anonimno normalno :)

IMG_20150411_142502.jpg IMG_20150411_144213.jpg IMG_20150411_144225.jpg IMG_20150411_144234.jpg IMG_20150411_144244.jpg
 
10.04.2015
3
7
3
33
Pa da.. oko 3mj za od sjemena do 50cm... bilo je uspona i padova.. dugo sam ih držao u čašicama i nisam presađivao jer sam čekao da odredim koje su najbolje.. jer sam ograničen prostorom i nisam mogao sve presaditi, neke su morale nestati nažalost... pa sam izabrao najbolje od svih 10...

Te također na početku nisam razumio potrebu za trudom .. kompletno sam bio nespreman i botanika mi nikada nije bilo nešto interesantno.. moje razumijevanje je bilo - to je biljka.. staviš i ono raste... :D

dokazao sam sam sebi koliko sam u krivu bio i koliko truda i ljubavi treba prema tome :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Nemoj špricat ništa jer nemaš potrebe podizat vlagu, 40% ti je mogu slobodno reć idealna vlaga za period cvjetanja.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav. Ekipa gore ti je rekla sve. Moje jedino pitanje je da li radis dnevnik ili o cemu se radi? Tema sama po sebi u ovom formatu / obliku nema svrhu u ovom podforumu.
 
10.04.2015
3
7
3
33
A sorry, nisam znao gdje je točno postati, ne radim dnevnik, samo sam donekle podjeli svoje iskustvo i što sam napravio do sada.. jer na početku sam se osjećao kao ogroman noob i čitajući sva uputstva sam mislio da nikad neću uspjeti, no eto.. mislim da sam još jedno mjesec dana udaljen od prvog harvesta :)

Ako se ne varam, za koliko bi to otprilike moglo biti spremno ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela