moje novo bilje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.04.2008
32
0
0
34
Evo postavio sam slike biljcica, stare su oko mjesec dana, lijepo napreduju. Ovo je samo jedna
od njih dosta, njih 9 su tu negdje iste veličine.. Mjesto je osuncano, negdje 11h direktnog sunca,
i cijelo vrijeme sam ih zaljevo sa destiliranom vodom, nekad pola pola sa obicnom vodom iz vodovoda. Zemlja je za cvijece ph 6.8 . Sjemenke su potomci mame i tate iz amsterdama za outdoor uzgoj, tak da se nadam da če bit mrcine :p

Zanimaju me svi savjeti, preporuke... šta god! Jel Muska-Zenska, (dlacice su tu, al pocele su se granat iz lišča pa ne znam) kad ih treba u zemlju presadit, sve sve, jer nisam baš expert.. tak da ono!
04062010804.jpg


Pozzz

04062010804.jpg
http://img30.imageshack.us/g/04062010804.jpg/


04062010804.jpg
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Što prije presadit da neradiš šok prije određivanja spola da nebi mudo ispalo.
Znači veća tegla ,više zemlje i onda si miran!
A spol se naravno nevidi, jer nisi slikao kao što je objašnjavano, gdje trebaš gledati -na spojevima grana, dakle tamo di izlazi grana iz stabljike, tamo promatraj i gledaj što se događa. Samo čitaj po forumu i sve ćeš shvatiti sam!

Sretno ti bilo!
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
premlada je biljka da bi se otkrio spol, jos treba malo narasti, sto prije presadis u zemlju bolje ti je, kao sta je reko delboy :D , dobro ti ide, pusti s vremenom pa cemo vidjeti kako ce bit, sretno :D
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
vidim da ti donje lisce otpada...smanji sa vodom, i stavljaj obicnu vodu...destilirana je glupost

inace dobro izgleda.
 
22.04.2008
32
0
0
34
sto se tice zaljevanja,zaljevam ih svaki drugi dan,dali je to previse ili sta(par dana je bio pljusak pa su mozda zato poceli listovi zutit) ???a za presađivanje to sam svakako mislio odradit ovaj tjedan..zanima me dali su jos male za gnojenje ili mogu vec sada pocet????
znaci destilirana voda im nista ne znaci,ja sam cuo da im igra ulogu ph vrijednost vode??

kroz par dana cu stavit slike od ostalih biljaka pa cete mi reci vase misljene :)
u svakom slucaju hvala na pomoci :)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
radje presadi, pa ce ih friske zemlje uzimat sve sto trebaju, nemoj jos zalijevat.

biljka u prirodi nema destiliranu vodu, i njoj odgovara obicna, ali voli kiselost.
obicna voda nije samo h2o, ima tu i drugih gluposti koja biljka voli...destilat je bacanje novca

umjesto da zalijevas sa destilatom, spusti ph obicne vode i to ti je to

evo ti shema koje nutrijente biljka najbolje absorbira na kojoj ph vrijednosti
http://img571.imageshack.us/i/phforganja.gif/

veoma korisno
 
22.04.2008
32
0
0
34
Sutra navecer spricanje protiv gamadi, pa sam vas htio pitat sta vi mislite o tome..
Primjetio sam mrave da hodaju po njima? i josh kojekakve bubice, crne male, a mjesto je takvo da ima gamadi, nisu ih načeli još, al NE zelim riskirat!
Evo ovak, ne zelim ju spricat sintetickim otrovima, i nisam TOLKO protiv toga, al bolje priroda, jer mi ipak zvuci bolje :D pa sam si napravio neki kucni mix (pricito sam to negdje na forumu) ugl.
Uzeo sam pola glavice bijelog luka, izrezo na sitno, stavio u 1l vode, izmucko i sad cu to tak ostavit. Sutra procijedit, i navecer naspricat s time! Sad me zanima, jel mogu ja toga naspricat pošteno, ili sitno sitno da pospricam? I zanima me kolko cesto da to radim?

Inace, prezadovoljan sam kako izgledaju, lijepo sve napreduju.. haha imam novu inspiraciju ;)

Pozzz
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
nisi lepo prochitao recept :) glavni sastojak u prirodnom insekticidu je kopriva , ali veruj mi , i sa kupovnim otrovom necesh uopshte da pogreshish :)
ja koristim preparat "aktara" i pokazao se i vishe nego dobar !
 
22.04.2008
32
0
0
34
Evo naso sam zanimljiv topic od ovih "običnih uzgajivača" :D (rajcica, krastavci, krumpir...blabla) , oni isto kuhaju juhice za spricanje, isto sve prirodno, kazu da je i ucinkovito.. Pored koprive i češnjaka nalazi se tu popis 110 biljaka, i 110 nacina kako napravit nesto ucinkovito, a prirodno...

Ne zelim se pravit pametan, al moje mišljenje je; ljudi, kuhajte juhice, jer priroda je ipak priroda, i ipak cete pusit to jednog dana, iako ne bash to lišće šta ste špricali, nego :p silne hedove koji ce nam krajem 8. mjeseca pocet rast :p, al opet...

Evo link pa pogledajte:
http://www.zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=121&sid=13e991660f279bf23c46e96f54d46d77