Moje PRVE curice - Skunk #1 [HPS 150W]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ako specifikacije žarulje "pokriva" veličinu boxa ne sekiraj se, manje če ti bliještiti dok radiš nešto pod svijetlom;) Kakav hps imaš...mislim žarulja, prigušnica i propaljivač?
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Po mojoj procjeni žarulja bi trebala biti OK, box je 46x36 cm, visina po potrebi, žarulja 150 W philips son-t, prigušnica i propaljivač su vossloh schwabe. Za tu veličinu mislim da je dovoljno. Možda mi se ipak malo učinilo, žarulju sam upalila vani i možda je prekratko radila, valjda treba vremena da se zagrije kak treba. Nadam se da će biti ok. Čekam da prođe 6 sati mraka pa da ju probam na curkama. Javim se uskoro sa novim fotkama.

Pozz i tnx
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
za tu starost su ogromne... jako lijepo izgledaju. sretno dalje, veselim se još jednom ženskom dnevniku na forumu! :):thumb:
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Mali update sa nekim bitnijim podacima

http://imageshack.us/photo/my-images/855/sam2742.jpg/

home-made reflektor - prije ugradnje: dvije alu ploče spojene alu kutnikom i unutra montirano grlo sa žaruljom

http://imageshack.us/photo/my-images/854/sam2743.jpg/

ovo je moj mali grow box izvana:
desna cijev je spojena na mali ventilator i tu curke imaju direktan dovod svježeg zraka;
lijeva cijev je ispuh; gore je ventilator 25W koji vuče van toplinu i miomirise

http://imageshack.us/photo/my-images/593/sam2745.jpg/

ovo je reflektor i žarulja u punom pogonu

http://imageshack.us/photo/my-images/849/sam2744.jpg/

konačna slika boxa
moram priznati da sam se dobro namučila dok sam sredila temperaturu, ali kao što vidite sve sam riješila sa ovim ventom koji puše direktno u žarulju tako da mi je temperatura cijelo vrijeme oko 28-29 C
prigušnica i propaljivač su montirani na vrhu s vanjske strane boxa

http://imageshack.us/photo/my-images/64/sam2746f.jpg/

Curke su sada stare 5 tjedana, planiram ih još 1 tjedan držati na 18/6, i onda na 12/12 do kraja. Na omotu piše da im je vrijeme cvjetanja 7-8 tjedana.

I to što narastu u tih tjedan dana do promjene režima svjetlosti će biti dovoljno jer bi inače mogla biti turbo gužva u boxu

ps: poruka adminima
da dodate nastavak mojoj temi tipa: Skunk 1, HPS 150 W

Pozdrav svima
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Minka-pinka je napisao(la):

ovo je moj mali grow box izvana:
desna cijev je spojena na mali ventilator i tu curke imaju direktan dovod svježeg zraka;
lijeva cijev je ispuh; gore je ventilator 25W koji vuče van toplinu i miomirise


Taj vent od 25W!? Jel to kupaonski onaj? Koliki mu je protok zraka (u m3)?
Koliko ventilataro imaš za upuhivanje zraka u box?
Imaš li unutra koji ventilator da ti po biljkama piri?

Što se ispuha tiće,savjetovao bih ti da malo tu cijev skupiš,jer puno koljena ti smanjuje protok.
Drugo pitanje sam ti postavio jer bih ja tu stavio barem 4 komada, a pogotovo na ovu rupu gdje je cijev (iako mi nije baš jasna uloga te cijevi-to iz vana direkt uzimaš zrak?)
Nekoliko pc ventova, okačenih da vise i pire po vrhovima biljki bi ti puno pomogli u hlađenju, dok bih ja na tvom mjestu ovaj vent ispod žarulje zakačio na grlo tako da raspiruje taj vruči zrak bez da smeta (jer ovako smeta malo).

Pozz ;)
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Vent od 25 W nemam pojma koliki mu je protok zraka, iskreno, možda piše negdje na njemu, meni je bilo bitno da šljaka, i da, može biti kupaonski mada meni nije bio u kupaoni nego u ovoj prostoriji (kućna garderoba) gdje je box jer tu nemam prozora.

Ova dva mala venta služe za upuh svježeg zraka (izvana) i obadva pirkaju po biljkama i lagano ih talasaju...

"Nekoliko pc ventova, okačenih da vise i pire po vrhovima biljki bi ti puno pomogli u hlađenju" - to nema veze ako pire taj topli zrak iznutra?

I hvala za ovaj savjet za ovaj vent ispod žarulje, to ću još malo modificirati (to sam napravila sinoć i već sam bila luda od svega i kad sam vidjela da šljaka samo sam ostavila)

Pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
go 150w go!
vent od 25w bi trebalo da ima protok oko 180-200m3/h ma da ovisi...
poslušaj kolegu, fino je da ti nešto puha između žarulje i vrhova...ne u žarulju nego između...da ne duljim
sve u svemu bravo, samo mi se ne sviđa onaj "light leak", nemoj da dobiješ nekog hermića zbog toga
zaslužen +rep
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Tek sam sad skužio da imaš plastični cijevni vent (to je onaj pored reflektora na slici?) :)
Da,znam kako hps zna ugnjavit sa temperaturom :)
Ovako. Ja sam visoku temperaturu rješio tako da sam ventilacijsku cijev pričvrstio za reflektor tako da je što bliže žarulji i toplini koju treba eliminirati,a nasuprot njega sam okačio već spomenuti ventilator ispod grla da piri prema cijevi i tako još dodatno pomogao u usmjeravanju toplog zraka. Rezultat:

Istina,kod mene je bilo obrnuto (cijev iza žarulje,vent ispred), ali to nije toliko bitno :) Bitno je da je žarulja bila na 20-tak cm od vrhova bez ikakvog stakla :) (i slabiji vent je bio)

A ovo mješanje zraka unutar boxa ima itekako učinka na temperaturu. Sjeti se koliko ljeti godi povjetarac, pa makar bilo i 38C :icon_lol:
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
#34 je napisao(la):
go 150w go!
vent od 25w bi trebalo da ima protok oko 180-200m3/h ma da ovisi...
poslušaj kolegu, fino je da ti nešto puha između žarulje i vrhova...ne u žarulju nego između...da ne duljim
sve u svemu bravo, samo mi se ne sviđa onaj "light leak", nemoj da dobiješ nekog hermića zbog toga
zaslužen +rep

"light leak" ? ajd molim te pojasni pojam (meni prvi glas), da mi se ne desi hermić, ipak :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....curenje svjetla u box za vrijeme kad bi biljkama trebao bit mrak.......
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Evo mali update i usput imam par pitanja:
http://imageshack.us/photo/my-images/69/sam2751.jpg/





Jel normalno da se ove unutarnje grane tako izdužuju?

I da li mogu odstraniti neke od ovih velikih listova, turbo su okrugle (pogotovo ova manja) mislim da mi oni rade sjene?

Maknula sam staklo tako da mi je temp. malo iznad vrhova oko 30 C, dosta su mi jaki ovi ventovi unutra tako da dobro pušu po vrhovima, po noći mi temp. padne na nekih 25C.

Ova veća ima 45 cm, a manja 35 cm.

Pozz svima
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
minka ja bi tebe ženio samo zbog ovih biljaka... savršene su, nemam šta drugo reć!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
super si!!! a za razliku od maniaca (sorry frend, bez losih namera), ja bih rad bio ziveti sa tobom u "divljem braku", cuda bi pravili, keep going
p.s. mozes malo cerupati. al' meni izgleadju odlicno, bez da pipnes za sada
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Biljke su odlične :thumb: Melo se izdužila ali sve je relativno normalno.

Kolika ti je temperatura bila s staklom ?
Ako je bila manja nego sada slobodno ga vrati i digni biljke bliže lampi.
I ne diraj lišće.(!) Ako ti se čini da neki list pravi sjenu(?) sveži ga na drugu stranu.
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
H-M: bez stakla je bilo 27-28 C po svjetlu, možda ipak da ga vratim dok ne sredim drugu rupu za ventilaciju (planiram ju staviti sa strane tak da napravim ono što je predložio zlo)

a vi ekipa naučite ženice poslu (ja sam dugo trenirala, ali po vani) ovo sad radim sama, mada imam svog:balls: koji radi sve šta mu zadam (oko boxa). Rekao je da je slijedeći grow njegov, bumo ga vidjeli na djelu :icon_lol:

Pusa svima
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
ništa momci, badave se mi ovdje javljamo kad ona već ima svoju jaču polovicu... :rofl: sad znamo tko je sklepao box! :D
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
znaš šta se kaže::balls: drže 3 kuta kuće, ovaj je samo mooooj, kao što sam rekla vidjet ćemo njega na djelu...

u svakom slučaju da nije bilo vas ne bi bilo ni mog boxića :banana:, juhu-hu

samo nek su moje curice lipe i zdrave,

pusa svima
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Pozdrav svima,

long time no see...

Novi mali update - Gužva u šesnaestercu -

Gužva je, ali šta sad, ko bi reko da će biti tako...

Već kontam radit novi, veći box. Već sam i materijal počela skupljat, a šta ću... krenulo me...




:vb_wave:


 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.