moje prve indoruse church i h.snow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.08.2007
17
2
0
35
pozdrav svima!!
ja cu svoje kurve samo objavit slikama i usput napisat da su pod hpsom 400w i da im je danas mjesec dana i to przenje 24/0!!! vasa misljenja?? sta da radim sad dosle su na visinu od 50cm, ja bi h.snow mozda caknuo vrh da mi ne ide dosta u visinu dok church vise ide u sirinu!!ne znam di je treba caknuti?!?!
evo slika:
 
16.08.2007
17
2
0
35
ma bojim se da mi ih ne sprzi!!temp mi je 27 jel puno?i jeli vrijeme da je prebacim na 18/6 nakon mjesec dana 24/0??? ostalo im je sve super imaju svjezeg zraka i vode... nisam nikakva gnjojiva stavljao trebao bih li nesto???
hvala na odg
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
cOw_cRo je napisao(la):
ma bojim se da mi ih ne sprzi!!temp mi je 27 jel puno?i jeli vrijeme da je prebacim na 18/6 nakon mjesec dana 24/0??? ostalo im je sve super imaju svjezeg zraka i vode... nisam nikakva gnjojiva stavljao trebao bih li nesto???
hvala na odg


kakih 24/0 pa 18/6 tu ti nema nikake logike idalje su veg da preformuliramo ustvari isti ***** dok vecina prakticira 18/6 zbog manje potrosnje struje i biljke trebaju fazu mraka da rasporede enzime i neke take *****rije,ti si trebo drzat mjesec na 18/6 pa onda 12/12,al posto su ti se izduzile priblizi tu lampu zivota ti na tjean dva da se malo po bušaju,i prebaci na 12/12 i ubaci vent jel temp ti je u graniciama normale kod neke standard blizine lampe a ti si svoju ocito udaljio ko konj a dalje ti je velika ubaci neki vent i to je to.... znaci jos tjean dva tri na 24/0 ili 18/6 ( isti *****) onda 12/12 racunaj nato da ceti rast i za vrjeme cvjetanja ko lude barem prvih mjesec or so...ugl pis.....
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
cOw_cRo je napisao(la):
kako ti kazes... 80cm mi je zarulja odvojena od biljke !!mislis da je nece 400w sprzit??

SvojeJa je napisao(la):
400w može ić od 60 do 90cm, spusti si ju neće spržit

Nesto vito pogresno razmisljate,400w hps lampa se komotno moze drzat na 40 cm od seedling faze i nize,ali sve ti to ovisi o velicini prostora i ventilaciji, naj bolji nacin da provjeris kolko ti lampa moze bit blizu biljaka je da stavis svoju ruku gdje bi ti drzo top svoje biljke i ako te ruka nakon minute drzanja neprzi onda je ok,i tako nastimavas do granice,al garantujem ti da je i 80 i 90 previse cak i 60cm preko kojih nemoj prelazit......
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
:signs054:uf biljke ti izgledaju kao da su bile ispod dve stedne zarulje ,a ne hps sto pominjes...za mesec dana si trebao grm da imas...meni najvise zao struje potrosene zabadava
 
16.08.2007
17
2
0
35
dobro sad cu ja da njih malo povisim na koji bloket dva :) i ima li jos ista da ucinim da to bude sad kako treba??? daj te dobrih savjeta!! puno ce mi pomoc!
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Napuni saksije do vrha heheh :D al ozbiljno....

i stavi neki vent da ih malo ljulja,da se stabljike malo ojacaju pogotovo ona desna prvim slikama i zbog temperature mjesanje zraka u boxu....
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
vise zemlje vise uroda,vise prostora za korjen manje sanse za "root bound",mos duze bez gnojenja.....standardni razlozi nema metafizike.... :D
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Donesi jos jedan kucni ventilator i namjesti ga u visinu vrhova na biljci,spusti lampu i pogledaj temperaturu biljke mogu podnjet bez problema konstantnu toplinu od 30c ali ne vise,bitno je da zemlja ne prelayi 23 oko korjena,nadam se da si radio neki trening da si povecas urod jel inace trosis bzvz 400 watta za urod koji si mogao dobiti pod 250,zemlju napuni do vrha kanti da biljke puste jos korjenja koliko mogu i stignu,to ;e ti se odrazit na velicinu hedova na kraju,ako jos nisi trenirao biljke,rade cu ti rec da napravis toping da dobijes vise grana u koje ce biljka preusmjerit paynju i snagu,shvati to ovako,biljka uvijek najvece i najbolje hedove stvara na vrhu grana i najveci hed tzv colu na vrhu same biljke,ti pustas biljke u izgled bora tako da ocekuj dobre hedine samo na vrhu biljke i na vrhu svake grane,ali ako sad cvaknes vrh biljke i ostavis jedno tjedan dana vegetacije biljka ce tu snagu koju bi ubacila u tu jednu colu rasporedit na vise grana a cilj je da ih drzis uvijek na istoj visini tako da dobijes vise tih vecih hedova i na samom kraju imas vise hedova i bolje su kvalitete nego kad biljke pustas da rastu!Eto toliko od savjeta inaca zdravo izgledaju i bit ce dobro,al poslusaj savjete i neces pogrijesit nikako!pozz
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozz!
Kazes da nisi gnojio...pa ajde,ima dosta zemlje da vege izdrzi jos nesto bez gnojenja...ali ako ces jos neko duze vrijeme drzati u vegeu onda pognoji malo(procitaj upute na gnojivu i dodaj pola propisane doze za prvi put,ako ga nisi kupio,raspitaj se koje je ok,znaju tu ljudi svasta;))a sto se tice kad prebacis na 12/12-odnosno cvjetanje...trebas imati gnojivo....i o tom se raspitaj ako ne znas ili nisi ziher,gnojivo za vegetaciju i za cvjetanje se razlikuju.Sretno!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228


Ovo je bila moja h. snow 28-i da vegetacije,također na 24/0.Možda nije pohvalna(1 grow) ali tvoja se stvarnoo izdužila.Svijetlo bliže,lumeni ne smetaju znači šta bliže koliko temperatura dozvoljava,30 nije problem,izmjeri temperaturu na razini vrhova.
Po meni je 24/0 inače beskorisno,jednom san 24/0 a ostale pute na 18/6 i po meni to bolje raste kad spavaju u vegetaciji,ali ostavi sad radije tako još malo i teraj 12/12.Hawaiian če ti narasti najmanje 1m,pripremi se na 80-90 dana cvijetanja i počni LST dok nije kasno,ako "otvrdne" bude teže.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
da za 400w hps malo su ti preizduzene mogo je to biti i puno manji razmak izmedju internodova no nemoj se ti sljepo drzat ti 50 cm razmaka . kao prvo nemamo svi iste uvjete a kao drugo u cilju ti je imat sto manji razmak izmedju same lampe i vrha biljke . da bi to postigao koristi se ventilatorom . po meni najbolji pokazatelj ti je vlastita ruka . znaci stavi ruku na 2 min ispod lampe i ako ti nije vruce za ruku onda je u vecini slucajeva i njoj dobro. nemoj dodavat jos zemlje jer imaju dovoljno dao si im dosta zemlje naravno sljedeci put mozes napuniti i malo vise ako mislis gojit po dve . odmah da ti kazem pretpostavljam da je ljeva church ona ti izgleda vise promising neg desna naravno jbg odradi obe pa cemo vidjet al ja ti odma kazem iz iskustva nemoj bas previse ocekivat od desne ;) e i nju bi mogao stvarno privezat probaj ju prvo lagano savijat pa jbg lagano do neke kriticine tocke pa ju svezi je ce ti to jos dosta rast u visinu i radi ce ti problem jer ce tjerat da dizes reflektor radi nje a onda ce ti trpit ova sto ce ti po meni dat puno vise i bolje .

inace ak ces ovak growat tebi je najbolje pa LST ili Fuck i missed FIM metoda samo sto obje treba napraviti ranije. time bi si po meni max. svoj crop .

pozz