moje prvo pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.03.2010
8
0
1
36
pocetnik sam citao sam malo na forumu i interesuje me par stvari

stavio sam par sjemenki prije neki dan da proklije i proklijalo je za 2-3 dana klica je bila dugo 0d 0.5- 2 cm kako na kojoj sjemenci ...posadaio sam ih danas ...


presekao sam bocu od koka kole izbusio rupe na dnu stavio zemlju iz borova sve moje komsinice je koriste za cvijece i kazu da je bolja od kupovne stavio sjemenke u zemlju okrenuo klice na dolje na dubini od 1.5 - 2 cm i zalio prokuvanom vodom (hladnom naravno)... stavio jednu kesu preku i stegao lastikom i kako sam shvatio treba tako da se drzi dok ne izadje iz zemlj....

sad me interesuje moze li to bez boxa samo onako i mislio sam za osvjetljenje da koristim reflektor od 500 w... interesuje me na koju razdaljinu da se drzi i da li ondma da pocnem sa rasvjetom ili kad izadje iz zemlje...
par pitanja koliko vremena treba da izadje iz zemlje
koja je razlika izmedju muske i zenske
koliko vremena treba da prodje da je gotova za pusenje
i koliko od prilike se dobija od jedne biljke

hvala :)

toliko za sad :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale ja nebi rekao da si ti čito po Forumu baš nešto možda nisi nikako....
Moj ti je savjet prije svega da odeš na završene dnevnike i dobro pročitaš koji a stanje kakvo si naveo neka stoji dan vremena dok nesavladaš neke osnove ipak.....

Sretno....
 
S

silikolor banda

Guest
brate baci ti sve to pa iz pocetka. ta zemlja ti ne valja, daj bre 1e ili 2 za kupovnu ona ima kontrolisan ph. a nabavi bar cfl ili hps ako mozes. taj reflektor ti ne znaci ama bas nista
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
da bi nasao odg.na svoje pitanje prvo sve procitaj o indor uzgoju ok..ovako se samo brukas
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
presekao sam bocu od koka kole izbusio rupe na dnu stavio zemlju iz borova sve moje komsinice je koriste za cvijece i kazu da je bolja od kupovne stavio sjemenke u zemlju okrenuo klice na dolje na dubini od 1.5 - 2 cm i zalio prokuvanom vodom (hladnom naravno)... stavio jednu kesu preku i stegao lastikom i kako sam shvatio treba tako da se drzi dok ne izadje iz zemlj....

sad me interesuje moze li to bez boxa samo onako i mislio sam za osvjetljenje da koristim reflektor od 500 w... interesuje me na koju razdaljinu da se drzi i da li ondma da pocnem sa rasvjetom ili kad izadje iz zemlje...

sa rasvjetom pocinjes kad izadje iz zemlje...reflektor ,znam na sta mislis,ne pomaze,za uzgoj se koristi hps i cfl.pa sad...


par pitanja koliko vremena treba da izadje iz zemlje

ako je pustila klicu kao sto kazes,unutar 2 dana...makni tu vrecicu s nje.nema potrebe da bude na njoj.


koja je razlika izmedju muske i zenske

muska je puna peluda i sluzi samo za oprasivanje zenske,zenska daje vrhove koji se puse.nakon sto se otkrije da li je muska ili zenska,musku automatski rezes i bacas u smece da ne napravi stetu.


koliko vremena treba da prodje da je gotova za pusenje

okvirno 3 mjeseca


i koliko od prilike se dobija od jedne biljke

relativno.... od 5 grama do 50-100-200..ovisno tko sto kako zasto...
 
11.03.2010
8
0
1
36
dobro, dobro moj grijeh nisam procitao sve.... znate li vi samo koliko texta ima pogledajte koliko se pisalo.... dobro ... sto se tice onoga sto sam posadio iz ove jedne boce oc cc je proniklo mozda nekih 1.5 cm to je ono posadjeno u obicnoj zemlji..... posadjeno je 11. marta nedje oko 18:00 a 12 marta gledao sam nedje oko 23:00 i proniklo je...

e sad posto sam imao jos sjemena stavio sam ga da proklija i proklijalo je bas dobro za manje od 24h. to sam posadio u case od jogurta... izbusio sam rupe na dnu i stavio kupovnu zemlju mislim da imam oko 9 takvih casica..


a sto se reflektora tice posto to nije moj vec drug treba da mi da on mi rece da je to neki halogeni reflektor koji daje dnevnu svjetlost i koj zagrijava..... ne moze taj?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Halogeni=:shit2:
MetalHalogeni=:sun2:
HPS (Visokotlsčna natrijeva žarulja)=:sun2::sun2: (dobro,možda sam pretjero sa :sun2: )
Ne moraš cijeli forum isčitati! Imaš na home page teme koje su ti sasvim dovoljne za start,a ako imaš nekih tehničkih pitanja za određene vrste žarulja,postoje odgovori ali nije bad ni ako pitaš opet,samo nemoj prije nego sam pokušaš nešto naći.
Najvažnije ti je sada upoznati se sa pripremom zemlje i vegetativnim rastom.Dok one budu u veg.,naučit ćeš ostalo.
https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane
https://forums.vutra.org/content/208-Priprema-Zemlje
https://forums.vutra.org/content/192-Svetlo-i-ventilacija
https://forums.vutra.org/content/190-Amaterski-box-za-uzgajanje-marihuane
https://forums.vutra.org/content/191-Profi-box-za-uzgajanje-marihuane
https://forums.vutra.org/content/151-Temperatura-i-sve-o-idealnim-toplotnim-uvjetima
Eto,da ne kažeš da samo se*em,a neću pomoći :nana:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Vidiš kako Zlo&Naopako nije baš zlo&napako čovjek tije sve linkove sa odgovorima stavio....
Koliko znam ni on nije davno počeo ali napreduje kvalitetno za razliku od tebe....

BEz zamjerke brale ovo sam ti sve rekao prijateljski i Che se potrudio da ti stavi neke odgovore i on je čitao sve te textove kao i mi....
Nemoj da ti bude na teret sve to pročitat i još više isto tako.......

Puno sreće zarazit ćeš se ti ako već nisi............... :)))))


wet.gif
wet.gif
wet.gif


:icon_question::icon_question::icon_question:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
11.03.2010
8
0
1
36
evo par slika......


to je to sa za sad bez svjetla bez icega :) sad pravim neki box dje ce to sve da bude koji ce bit oblozen folijom iznutra i sve to koristicu za pocetak 6 stednih sijalica onih od 20 i nesto KW
interesuje me u pve dvije posude dje ih ima po 5 dal sad da ih presadim ili....
 
S

silikolor banda

Guest
auuu bebice pa ovo je greh prema biljkama pa kesa od 5l zemlje za cvece kosta 0,5 e. ne verujem da nisi mogao da odvojis toliko, pa ljudi daju po par 100tina da naprave iole pristojan box. zaslusio si od mene negativnu reputaciju
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nemoj biti tako strog vodeničar:)
Kad bi vam priča moj prvi pokušaj indoor growa,bebica je to profesionalno napravija:))
Uglavnom,mislim da je pametnije da ove u svijtloj zemlji eliminiraš,loša zemlja,korjen se zna brzo širiti i kroz 7-10 dana u tvojoj posudi bi to trebalo več biti isprepleteno(bar meni nakon 10-ak dana korjen ispuni čašu) šta rezultira nemogučim razdvajanjem kasnije bez oštečenja.
Uglavnom,mislim da če ti popucati čim ih kreneš razdvajati.
Šta znači "nešto KW"?
Ako je ono šta mislim ne troši struju nekakvim halogenim reflektorima,troši a niti prdi niti smrdi:)
 
11.03.2010
8
0
1
36
u tu obicnu zemlju smo posadili onako bez veze nismo ni znali da ce da izadje iz zemlje :) sjedeli mi pusili ostalo sjeme stavili u vodu ono malo proklijalo i posadilo cisto onako :) zbog toga smo i stavili po 5 komada u jednu nismo znali da ce izac iz zemlje :) sve u svemu to je bilo ono iz zezanja aj da vidimo oce li izac iz zemlje....e sad posto je izaslo ne znamo ni porijeklo sjemena ni nista ovo cu da presadim u vecu neku kantu e sad da li da ih odvojim ili da presadim svih 5 tako pa najaci nek pobijedi :) naravno presadicu ih u dobru zemlju :) i kod nas je inace 2.5 eura 10 litara zemlje hahahah ............ i imao sam tih 2.5 eura ....
 
S

silikolor banda

Guest
e izvini bebice ako sam malo strog ali me ljute likovi koji bi da gaje a da ne uloze nimalo truda. ako se resis da ozbiljno gajis imaces moju punu podrsku i pomoc
 
11.03.2010
8
0
1
36
ma nista razumijem te u potpunosti :) e sad da li mi se isplati da ovo uopste presadjujem... ovo dje ih je 5 da li da ih presadim tako......
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ako imas jos tog sjemena sve to baci i pocni ponovo,prvo se informisi vidi koje se lampe koriste i sta od toga mozes da kupis napravi neki box,ventilaciju kvalitetnu zemlju i tek onda stavi sjeme da klija ovako nema smisla,ako nemas dovoljno love za hps pogledaj ove stedne sto se koriste na forumu imas bas sve,mozes pogledati u zavrsenim dnevnicima kako su ljudi radili pa se orjentisi prema tome,naravno ako imas love kupi hps.....
 
S

silikolor banda

Guest
ja predlazem iz pocetka. ako imas semena. slusaj, moj predlog ti je da krenes iz pocetka i da otvoris dnevnik uzgoja, tako da mozemo da pratimo, i pomazemo po potrebi koliko ko zna i moze
 
11.03.2010
8
0
1
36
danas sam gledao da uzmem neke sijalice uzeo sam onu stednu ... ona je od 200w a nidje na njoj ne pise koliko lumena ..... a ima i druga koja je od 600w (prodavac kaze da je to najaca stedna) i ima jos neka oznaka 6500K nidje ne pise koliko ima lumena ... valja li to....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.