molim iskusne da mi kau svoje misljenje .! -- mlada biljka, 7 dana, indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.09.2009
3
0
0
37
eh znači ovako... trebam vašu pomoć... neiskusan sam u ovome potpuno i ovo mi je prvi puta.. jedino šta znam za uzgoj je nešto malo sa stranice vutra.org i krenuo sam. u kutiju veličine dinje sam stavio vatu na dno natopio ju vodom pa gore 5 sjemena koje sam dobio iz vutre što sam pušio nedavno i preko tanak sloj zemlje i zalio. svakodnevno sam je izlagao sunčevoj svjetlosti no ništa pretjerano, svakodnevno zalijevao no u umjerenim količinama.. zemlja u koju sam ih usadio je obična crnica, kao za kućno cvijeće.. nakon 4 dana počela je sjemenka klicati i sada je prošlo vec 7 dana i biljčica izgleda ovako (da, i da napomenem, stavio sam 5 sjemenki, dvije su iznikle, no jedna je zakržljala neka, i čini se da još jedna niče..)-- (mutna je slika, slikano mobitelom):

2ywspk3.jpg


odozgo, jako loša slika..

169jod2.jpg



--- i sad moje pitanje je- pošto sam potpuno neopravljen ovome pristupio, niti znam valja li zemlja, moje pitanje je za iskusne- čini li vam se da postoje bar neke, male šanse za uspjeh moje biljčice?? (naravno, ako bude nešto od nje, onda ću ju presadit i opremit skroz, ali sada...) mislim da mi se ne isplati jer vidio sam kako to treba biti, vec dok je niska vec rastu listovi, a moja je biljčica vec 9 cm visoka pa i dalje ima ona 4 baby-listića koja je imala i kada je tek izašla iz zemlje (doduse, sad su mrvicu veci)---- hoće li uopće išta biti iz nje?? recite mi molim vas! stvarno sam ju zavolio tako sam nježan prema njoj savršene količine vode i sunca upotrebljavam na nju i mislim da bi stvarno trebalo nešto biti od nje... nadam se odgovoru! hvala puno!
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
pre slabo je svjetlo - treba ti više svjetla , zato je tako duuuga a nema listova, nisan puno iskusan al znan osnovne stvari
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ma ženka 100% naziru joj se grudi :costumed-smiley-027

mnogo nesigurnosti imaš i previše
opušti se ovo je hortikultura :icon_lol:
čitaj malo više i shvati da treba malo i vježbe
ne može od prve kilo
potrudi se da shvatiš njene potrebe i da joj izlaziš u susret
 
24.09.2009
3
0
0
37
ah hvala
izlažem je svijetlu... preko dana bude na balkonu na suncu a po noci bude uz nju jedna fluorescentna žarulja... baš mi je bizarna ta biljčica, stvarno je duga!!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
malo je to svetla .. imas dnevnika pa citaj...
uzmi bar pet stednih sijalica od 1500lm sklepaj reflektor fino to povezi sve napvi neki mali box za pocetak kupi neku zemlju iz cvecare neprezalivaj .. neki mali vent koji ces na adapter da prkiljucis ..
al necu vise nista da pisem ima na forumu brdo toga tako da imas vremena do jutra a ovu biljku moze da bacis..
 
24.09.2009
3
0
0
37
ma neka je,
sad imam novo sjeme mlado i svježe i pripremljen box, osigurane svjetlosne uvjete 0-24, instaliranu ventilaciju i jos samo pokoji savjet od vas pa krećem u ponovnu sadnju :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
jel imas bar 6000lm ako nemas nemoj ni pocinjati ako imas spisti sijalice na 5cm od biljke i izmedju tih 5cm tj izmedju lampe i vrha biljke treba jedan vent da duva tj da mesa vazduh da se biljke nepregreju ...

preporucio bi i jednu biljku al posadi vise pa kad pokaze pol onda izaberes najbolju zensku biljku..
sve ostalo na forumu prelistaj dnevnike neke . sve pise cak i slike imas..