Molim mišlljenje...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.03.2009
6
0
0
45
Pozdrav, evo prvo svaka čast na forumu i svima!!

Eto kojih tjedan dana čitam po cijele dane po forumu i dobih nevjerovatnu volju da i ja probam da poduzmem nešto!!

Sad nakon što sam prikupio mnogo mnogo informacija, splanirao sam slijedeće:
Problem mi je prostor, za sad uspio sam dobit prostor oko 60cmx40cmx70cm!
Za rasvjetu, prvo sam planirao HPS 250W, al pošto bi tu bilo upitno veće zagrijavanje, zaključio sam da bi bilo pametnije stavit ovo:
Žarulja štedna štapićasta 80W 57cm, 6000 lumena, recimo 3 komada, il možda 4 komada?

Za ventilaciju sam pronašao dovoljno informacija,
e broj biljaka u boxu? U pitanju su pomješane sjemenke, al većinom domačice, predpostavaljam da bi se možda mogle uzgojiti dvije?

Hvala puno dobrim dušama koji će pomoći!:respect::respect:
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Pozdrav i Tebi.
Evo sto bi ja napravio da imam te dimenzije boxa.uzeo bih 5x80 w, tih stednih stapicastih i improvizirao 5 duznih reflektora, duz cijele cijevi, od nekakvog lima od nekoliko milimetara.Jacina svijetla bi bila 30 000 lm sto je prilicno puno a imao bi povoljnu temp jer stedne negriju previse uz pravilan propuh.Sto se ventilacije tice ugurao bih 4 12 cm pc venta sto bi sasvim sam siguran bilo dovoljno.
Gdje ce biti box? podrum, soba, potkrovlje? Ako je potkrovlje imat ces zescih problema sa temperaturama pogotovo u ljetnom periodu. Izbusio bih 2 rupe sa svake strane boxa. To bi bio ulaz za zrak.
vidim nepoznato je sjeme. U taj prostor stane max 3 odrasle zenke.Mozes ubacit 5-6 kom na vegetiranje i molit se bogu da ce bit 50% zenki :) dakle imas ih 3. Ako ti i 2 ostanu mozda i bolje jer bi imao vise prostora za "rastezanje" tj LST. Posto po meni uzgoj pod stednim zaruljama ide samo uz lst ili scrog tehniku. Nepricam sad o ogromnim boxevima sa fluo cijevima vec samo o cfl zaruljama. Dakle ides na lst, ako neznas mi cemo ti pomoc kad za to dodje vrijeme nije problem uopce, pis of kejk ;) Sretno
 
18.03.2009
6
0
0
45
Odlično, sve 5,:sun2: stavit ću 5 žarulja!! Al sad vidim da u ponudi imam dvije vrste takvih žarulja:

Žarulja štedna štapićasta, 80W, boja 840 LUMILUX Cool white - hladno bijela

i

Žarulja štedna štapićasta, 80W, boja 830 LUMILUX Warm white - toplo bijela

Razlika je u boji, predpostavaljam da bih trebao uzeti ovu toplo bijelu, il se varam??

S ventilacijama nebih smjelo biti problema, potrudit ću se!!
Da čitao sam o LST-u, za sad sve jasno!!

Pitanje još samo, u prvoj fazi(vegetativnoj), da koristim svih 5 žarulja da svijetle i će bit dovljno nekoliko njih!!

Hvala
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Najbolje uzmi 827 ili 830 oznaku - to ti je za flower fazu
860 ili 865 za veg.
Uzmi 3 crvene i dvije plave lampe i tako vegetiraj, a kad prebacis na 12/12 izbaci jednu plavu.Ovo ti je provjereno, sad nemislim da ces bas na prvom growu istrazivat neke druge kombinacije svijetla, zar ne.Ako budes imo problema sa temp izvadi jednu. Ostanu 4 a svejedno i sa 4 imas dovoljno svijetla, norm sto vise to bolje samo drzi temp max oko 30°
Nemoras ti mene poslusat, ovako bi ja napravio da idem radit nesto u prostoru kao sto je tvoj.

A pitanje za sva upaljena svijetla u veg. Pa sto joj vise svijetla das to ce brze rast, dakle sam zakljuci :)
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Gle, u takvom prostoru možeš uzgojit 15g vuve. Ako nemš prostora - nemaš stan/kuću, nemoj sadit indoor, vjeruj mi! Naruci dobro sjeme, nađi dobru šikaru u koju se niko nema volje zavlačit i u jesen imas 500g vrhunske marihuane!
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Od ove dvije navedene znaci 830- ja i vecina ju nazivamo crvena :p, ta valja i 840 pise ti hladno bijela e tu bi mijenjao u 860 ili 865. Zasto? To su zarulje sa vise plavog spektra kojeg biljka dok vegetira toliko voli. Znaci ide kombinacija 827 ili 830 za cvjetanje i 860 ili 865 za vegetaciju.

@okiyKiku
Iz tog prostora se moze izvuc puno vise od 15 g uostalom nema svako prostor za outdoor pa bjezi na indoor kojeg je puno lakse sakriti.Srecom pa je policija tako susretljiva prema uzgajivacima :signs054:
 
05.03.2009
38
5
8
35
evo voljni ja počeo isto nedavno... istih dimentija box... naruceno indoor sjeme... pa chemo da vidimo ;) ... samo moja rasvjeta je 5 cfl-ka 23 W + reflektor i sve oblozeno aluminijskom folijom...
pa chemo da vidimo ;)
 
18.03.2009
6
0
0
45
MariMahuna je napisao(la):
evo voljni ja počeo isto nedavno... istih dimentija box... naruceno indoor sjeme... pa chemo da vidimo ;) ... samo moja rasvjeta je 5 cfl-ka 23 W + reflektor i sve oblozeno aluminijskom folijom...
pa chemo da vidimo ;)

Super, puno sreće ti želim!:thumb:
 
18.03.2009
6
0
0
45
Jaooo sad čitam kolka ja mogučnost da je policija ovdje i mogučnost pronalaska uzgajivaća a i kazne, ajmee....:eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno:

Ja odustajem od svega, ostalim sretno u podhavtima!!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Voljni je napisao(la):
Ja odustajem od svega, ostalim sretno u podhavtima!!
Možda se samo tako kaže,da se odmakne malo iz "javnosti" i nastavi sam,hehe!
Ja mu nevirujem 100%,ali to sam ja.A i malo paranoje dobro dođe nekad,ako ništa čisto za promjenu.
Kako god,pročitan si bar napola:wave: