Molim pomoć savjet u vezi Boxa i opreme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.02.2011
30
5
8
38
Iza devet sela
Pozdrav svima,

Već dugo sam član vutra.org ali mislim da mi je ovo prvi post...inače nevolim baš da ih pišem..Ali evo sada radim na malo većem projektu pa skupio hrabrosti da ovdje pitam iskusne. Mislim kupiti box 240x240x200,interesira me koje žarulje da kupim a da imam šta manju potrošnju struje... (po mom mišljenju ja bi za ovaj box trebao oko 4 žarulje po 600w??) interesira me koje sjemenke da naručim iz aliena(ili da idem u slo i da kupim?) od big buda neke sjemenke koje je netko testirao već, nadam se da ce ic po biljki 400g)...Uglavnom imam oko 1300€ na raspolaganju a cilj mi je da imam box za 10 biljki.I sa svom opremom..

Sigurno ću imat još pitanja ali evo samo par dana da pokupujem ovo...pa cu da stavim neke fotke
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
:vb_wave:pozdrav!

Ova velicina boxa je dosta velika.... 10 biljki mozes ugurati i u 2x2x2... A za to bi ti trebalo 2 puta po 1000W HPS/MH (ili 1x600 i 1x1000 - isto ce raditi dobar posao). Uzmes 600W MH za vegetaciju i 1000W HPS za cvatnju koje mogu raditi skupa ili svaka odvojeno. Nema smisla stavljati 4 HPS-ice unutra jer ces se najebati s hladnjenjem istih. Lakse je ohalditi manje zarulja! Imaj na umu da takva watt-aza grije dosta i morat ces ih staviti u cooltube.

Nadam se da sam pomogao...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
nadam se da ce ic po biljki 400g
Da s stabljikom, granjem i liščem.:icon_rolleyes: Moj ti je savjet da ne kalkuliraš previše jer su kalkulacije nemoguče radi x faktora.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
zlo&naopako je napisao(la):
U ovom forumu predstavite svoj projekt i ideju.
Prije nego odlučite otvoriti novu temu proučite osnovne vodiće i naučite što je više moguće. Zatim predstavite svoj projekt, odnosno ideju. Slike su obavezne, kao i planirane dimenzije vašeg prostora za uzgoj. Tek kada imate ideju što želite, možete zatražiti savjet. kako biste izbjegli početnićke greške.
Neće se tolerirati otvaranje tema naslovljenih sa "pomoć", "Početnik", "Helppppp" i slićno.
Ukoliko prvi post u temi nije kvalitetan i ne sadrži osnovne informacije kao što su približne dimenzije planiranog prostora ili npr. ormara koji želite pretvoriti u box, slike ili nacrti i osnovna namjena (npr. uzgoj u svrhe liječenja), tema će biti obrisana bez prethodnog upozorenja i bez obrazloženja. Svaki ponovni spam će biti sankcioniran po Pravilniku Vutra Organizacije

Hvala na pažnji!

Ovo je jedini post u temi koja stoji na vrhu pod foruma u kojem si postavio svoju temu. Kako nema slika (jasno mi je zašto), a prostor u planu je pozamašnijih dimenzija, temu zaključavam iz razloga što nisi obrazložio namjenu tog prostora.
15 negativnih bodova na 15 dana kao upozirenje da se ubuduće pridržavaš pravilnika foruma, jer je to radi prirode istog neophodno kako bi korisnici, uključujući i tebe bili što sigurniji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.