Molim pomoć!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.03.2015
1
7
3
35
Pozdrav svima na forumu. Nedavno sam se odlučio na indoor grow, pošto dosad imam iskustva isključivo s outdoorom molio bih neke smjernice u vezi mog malog kucnog projekta. Dokopao sam se nekih AUTOMATIKA od royal queen seeds, rijec je o ROYAL HAZE fem. Pošto ne želim upropastiti puno sjemenki odlučio sam se za početa posaditi samo jednu pa vidjet kako ce ici. Zemlja je TERRA MAGMA mješana s perlitom, posuda cca 5-6l... Lampa je HPS 150w... Ono što me najviše muči je na kojoj visini od biljke treba biti lampa???? proctor je cca 50x60cm.. nije box nego udubina u zidu kuće pa me zanima da li treba zid oblagati kak vom folijom za refleksiju ili je sama mat bijela boja zida dovoljna...pošto prostor nije box te je s jedne strane otvoren imam li potrebe za ventilatorima??? Da li sam trebao uzeti 250w HPS ???

Mišljenja i savjeti dobodošli. 11021142_10152839072398740_925361048262166847_n.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
drug, odluci se da li ces voditi dnevnik (ako hoces javi naslov) ili da ovo selim na drugo mesto :)
 
04.03.2015
1
7
3
35
Sorry na off topicu... možete preseliti temu gdje spada...
dnevnik počnem pisat kad proklija.... Hvala na odg!
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Treba ti samo jedan ventilator da puse u biljku cito da se stabljika njise kako bi ocvrsnula, mogao bi staviti komotno 2 biljke tu i hps 250, sa temperaturom neces imat problema jer nemas boxa tako da mozes dosta pribliziti svjetlo, e sad za vlagu ne znam jer kakva je vlaga u prostoriji takva ce priblizno biti i u tom dijelu, folija ti ne treba zid je bijel, samo bi pokvario estetiku tog "poluboxa" sa folijom :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Baci taj kvazi PH mjerać, nabavi tajmer da pali/gasi nadam se da ne obavljaš ručno sad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
04.03.2015
1
7
3
35
Pozz... Hvala svima na savjetima.. Tokom procesa shvatio sam da ovo kinesko smeće od PH metra ne valja ***** zato vjerojatno i košta 0,99$ na ebayu... Dva komada... Imao sam jedan PC ventilator koji mi je sasvim ok zadovoljavao potrebe dok igrom slučaja jedno krilce nije puklo pa je postao nestabilan stoga sam ga uklonio... Iskreno nisam bas puno pažnje posvetio growu zbog privatnih obaveza... Grow je doživio blagi nedostatak dusika pa sam izgubio sve velike tzv FAN listove... No uz sav minimalni trud zasad sam zadovoljan rezultatima... Btw beba je pod svjetlom 24/7... Ima li tko kakvo mišljenje o tome... 18h hps-a, 6h direktnog sunca... Zasada... Nadam se da ce omjer ići sve vise u korist sunca... Na vlagu nemogu utjecat jer kao sto vidite vlaga je onakva kakva je u cijeloj kući... Budući da je prvi indo i da sam poprilično Noob u svemu zasad sam sretno zadovoljan... Prilažemo sliku sadašnjeg stanja :)
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    385 KB · Pregleda: 18
  • image.jpg
    image.jpg
    366,9 KB · Pregleda: 16
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
04.03.2015
1
7
3
35
Baci taj kvazi PH mjerać, nabavi tajmer da pali/gasi nadam se da ne obavljaš ručno sad.
Kupio tajmer mehanički koji je crkao nakon par dana... Otkucavao kad ga uključim no nije prekidao struju... Nakon toga ostavio na 24/0 pa sta bude.... Za iduću rundu definitivno upgrade u vidu kvalitetnog tajmera i ph metra... ***** ga sad kako je tako je... :)
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Pazi neki mehanicki tajmeri na sebi imaju prekidac na slajd, koji i ne izgleda nekad kao prekidac vec neki hepek ne znam ni kako bi ga nazvao, koji kad pomjris tajmer bude ukljucen non-stop i kd ga iskljucis naravno tajmer prekida, pa reko da napomenem za svaki slucaj, provjeri da li negdje ima na tom tajmeru neki "skriveni" prekidac, mozda je tajmer ispravan, a ako malo znas oko elektronike tacnije mehanike, mozda je samo onaj prekidac iskocio iz lezista, ili se zaglavio, rastavi pa provjeri, a na vlagu mozes uticati bar malo recimo da ispred ventilatora stavis veliku spuzvu koju ces do pola potopiti u neku posudu ili tanjir sa vodom. EDIT: ne znam koliko ti je pametno sad da u fazi cvjetanja bude na 24 sata svjetla, vratit ce se u vegetaciju popravi taj tajmer ili kupi novi, jer su stvrno jeftini, steta je da unistis to jer ne izgleda lose uopste, stvarno bi bila velika steta da je sad u toj fazi drzis na 24 sata :/ bolje je stavi negdje gdje ima sto vise sunca u stanu nek priroda odradi svoj posao.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
04.03.2015
1
7
3
35
Ma znam za taj slajder ima tri pozicije u niti jednoj ne prekida struju.... Ponavljam koliko para toliko muzike... Čitao sam na stranici od RQS-a da bez obzira na izmjene i trajanje svjetlosnih ciklusa njihovi automatici se nemogu vratiti u vegetaciju kad jednom počnu cvjetati...
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ma znam za taj slajder ima tri pozicije u niti jednoj ne prekida struju.... Ponavljam koliko para toliko muzike... Čitao sam na stranici od RQS-a da bez obzira na izmjene i trajanje svjetlosnih ciklusa njihovi automatici se nemogu vratiti u vegetaciju kad jednom počnu cvjetati...

Ja se izvinjavam, ali nisam upratio da se radi u automatiku, ne razumijem se bas u te autoflowering sorte, ali opet ja ne bi rizikovao, jer i da je tacno to sto kazu opet nije pmetno biljku stresati takvim promjenama fotoperioda, mozes dobit hermija (nek me neko ispravi ako grijesim) ja ne bi rizikovao, jer super izgleda biljcica i mogla bi bit dosta dobra ako nastavis sa rezimom svjetla kao kad je tajmer bio ispravan, rastavi ga i pogledaj onaj prekidac koji prekida struju po satu iz tajmera, jer nemas sta izgubit ionako je pokvaren.
 
04.03.2015
1
7
3
35
Beba je sada stara točno dva mjeseca... Na stranici royal queen seed kažu da završava u 10-12 tjedana... Posto nemam aparaturu za provjeriti trichome bacam sliku i molim za vaše mišljenje da li da breme ili da pustim jos tjedan, dva... Počeo sam ispirati pred par dana... Hvala svima!
image.jpg
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    360,9 KB · Pregleda: 8
  • image.jpg
    image.jpg
    380,4 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and PowerSeed
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.