Molim pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.04.2008
6
0
0
43
Lijep pozdrav svima ovdje, dugogodišnji sam pušač i odlučio sam nešto malo uzgojiti tako da već dulje vrijeme čitam ovaj forum. Nabavio sam kvalitetne femi sjemenke. Nakon što je ona bijela stvarčica izašla iz njih preselio sam ih u čašu s humusom kojeg sam prethodno zalio i to sve pokrio folijom i ostavio tako 3 dana. Taj bijeli korijen se lijepo ukopao u zemlju i izbacio onaj deblji dio ( sjemenku ) u visinu oko 1,5cm. Nikakvo se lišće još nije pojavilo. Sada me zanima sljedeće: dali bi bilo vrijeme da skinem tu foliju s biljčica ili čekam još koji dan, trebam li ih početi izlagati Suncu? Trebam li ih još neko vrijeme ostaviti u mraku? Da ih možda stavim pod kakvu lampu? Napominjem da ih namjeravam preseliti da rastu vani, samo mi treba kakav savjet što da radim u ovoj osjetljivoj fazi jer još nisam našao nikakve upute baš za ovu fazu rasta, a zavolio sam biljčice i nebih volio da mi riknu...
 

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
stavi ih ispod neonke ili stedne zarulje. broj neonke nek ti bude 860 ako nema 765 mozes nac lako i drži ih tako 10-12 dana i onda presadi vani u zemlju ali zemlju izmjesaj sa humusom.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Zašto kad može ić van na Sunce...?

Slobodno ih baci van ako je pogodno vrijeme,ali prije toga pročitaj sticky teme u Vanjsko Uzgajanje podforumu,i nemoj napravit glupost.
Koja je sorta?
 
09.04.2008
6
0
0
43
choki123 je napisao(la):
Zašto kad može ić van na Sunce...?

Slobodno ih baci van ako je pogodno vrijeme,ali prije toga pročitaj sticky teme u Vanjsko Uzgajanje podforumu,i nemoj napravit glupost.
Koja je sorta?
Sorta je Greenhouse AMS, nabavio sam je sa ovog hrv. sajta. Preporučio mi ju je jedan frend koji je imao dosta uspjeha s njom prilikom outdoor uzgoja. Nažalost, čovjek mi više nije dostupan pa mu se nemogu obratiti za pomoć. Vrijeme je kod mene malo sunčano, pa kiša i tako već par dana, nije hladno i mislim da više neće biti mraza. Što se tiče same sadnje, tu sam jako dobro upućen ( stara mi je vrhunska vrtlarica ), samo me zanimalo što da radim dok je biljka tako mala i osjetljiva
 
09.04.2008
7
0
0
51
Ako pitaš mene skini foliju i stavi za par dana (cca 7) na prozor a posle toga ako stvarno živiš u istri možeš dat van bez problema. nije ti marihuana tako osjetljiva :D
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Točno tako jarane,drži je još malo kod kuće na sigurnom dok se ne osovi na noge hehe,stavi pod koju neonku,tih prvih par dana moš sa upaljačem izgurat hehe...

sritno
 
09.04.2008
6
0
0
43
Ok, hvala narode. Držat ću ih pod umjetnim svjetlom dok ne prođe ovo oblačno vrijeme, onda ih stavljam na sunčanje. Mislim da će biti ok- jučer su se na nekima sjemenke počele otvarati i izlaziti listovi, i dobile su one bijele dlačice...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ma vjerovatno misli one jaako sitne povrsinske na stabljici/listu koje su sluzile nekada u povijesti, ili jos uvjek sluze za zastitu od nametnika/sunca il nesto trece..
 
09.04.2008
6
0
0
43
Splitsko dite je napisao(la):
Koje bile dlačice,malo je rano za bile dlačice...?
Po stabljici, jako malen sloj tih bijelih mrvica, kao neka sitna, sitna paučina. Vdi se samo jako izbliza. Šta ne bi trebalo tako biti? Nakon tretmana žaruljom najveća je narasla na oko 3cm, puno brže raste negoli sam očekivao. Foliju sam skinuo sa svih i sada dobivaju svjetlo.
Inače, offtopic, prije 7 dana sam, experimenta radi, jednu sjemenku bacio u vrt, prekrio humusom i dobro zalio. Nisam je uopće germinizirao niti pazio kako postavljam. Danas sam vidio da je niknula, izgleda sasvim ok, samo je i dosta korova oko nje izraslo...
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Ahaaaa....to ti je ka novi sloj kože,tako si ona deblja stabljiku...

A propois te vanjske,pročešljaj malo Vanjsko uzgajanje,s tim ti čak ima više zajebancije,bar mislim...
Taj korov počupaj,ništa dobra od njega...
Ako imaš mogućnosti ih ostavit u stanu...mislim da ti je to bolje,imaš veću kontrolu,još si rekao da su fem sjeme...
Bilo bi šteta da te napadne nešto u vrtu,ili da ti poštar slučajno uleti u vrt hehe...
 
09.04.2008
6
0
0
43
Splitsko dite je napisao(la):
Ahaaaa....to ti je ka novi sloj kože,tako si ona deblja stabljiku...

A propois te vanjske,pročešljaj malo Vanjsko uzgajanje,s tim ti čak ima više zajebancije,bar mislim...
Taj korov počupaj,ništa dobra od njega...
Ako imaš mogućnosti ih ostavit u stanu...mislim da ti je to bolje,imaš veću kontrolu,još si rekao da su fem sjeme...
Bilo bi šteta da te napadne nešto u vrtu,ili da ti poštar slučajno uleti u vrt hehe...

Poštar može tamo uletit jedino ako je mrtav pijan, mislim da ni nezna što je marihuana, a biljčica se zasad jedva vidi, dobra je lokacija, okružena živicom od drugih biljaka, čitao sam dosta vanj.uzg. korov ću naravno počupati, vrlo oprezno dakako da ne oštetim biljku...neću se puno sekirati oko nje...naravno radije bih da uspije i dati ću sve od sebe...ali ipak čini mi se da sam je malo prerano zatukao u zemlju... ćemo vidit