Molim pomoc, biljke ne napreduju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.05.2012
17
0
1
35
Zanimale bi me sljedece stvari... Imam 16 biljcica vec otpr 60 dana... sjeme je iz neke domacice pa me zanima zasto su vec toliko vremena male, tj. samo jedna se istice po masivnosti i gustoci a sve ostale su vrlo male za svo to provedeno vrijeme.... prvih 10 dana neonke, onda mh 400w 50 dana uz rezim 18/6 zaljevanje otpr svakih 2, 3 dana sa vodom, a ova jedna veća, sa gnojivom- biobuzz root, biobuzz heaven, i biobuzz grow u umjerenim kolicinama, ove druge jos nisam gnojio jer su mi jos nekako premale, vent sistem upuhivanje, ventilator, temperatura stalno 25 c, po noci 20, 21... vlaga oko 70 80 posto, reflektirajuca folija.... pitari 4,5l, zemlja biokompovit classic sa stiroporom.... prije sam imao isti grow ali su se puno puno brze razvijale.... jedna mi je lagano bacila pistile al je tako mala i rijetka ufff, dok druge nista.... ako jos nisam nesto napisao recite... i zanima me samo kako da stavim slike za prikaz... hvala
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
mislim da bi se ubia da su mi nakon 60 dana jos uvjek toliko male :D !.. no šalu na stranu !... mislim da su ti i pitari premali 4,5 litara je ništa a pogotovo za 60 dana! Ali u tvom slucaju ce proc dobro jer ih možeš presadit u bolju zemlju recimo staviš u pitar cca 9-10 litara i na dno terramagmu pa tu presadiš biljke i sve lipo zatrpaš ! ..
I ako možeš nježno šta više te užasne zemlje izbacis van naravno bez da ceprkaš po korijenu , šta ja znan ono šta poispada dok presađuješ

Bolje mozda cekat da se zemlja malo osuši pa ces lakse presadit iako je to relativno jer meni se uvik zalipi korijen na pitar a zemlja suha pa se drobi i biljka nikako da ispadne a mozda san i ja malo smotan ali uspijen !...
I da kad presadiš u terramagmu kažu da ne gnojiš par tjedana ... možeš eventualno mrvicu root koristit da se korijen brže razvije u novoj zemlji !...

Ovi iskusniji bi ti isto rekli da je vlaga previsoka ili pak previše zalijevaš pa korijen ne diše !... Zalij sa hidrogen peroxidom da daš korijenu malo kisika i što prije prebaci u vece potove sa terramagmom !... I naravno reguliraj Ph od vode sa kojon zalivas ..

p.s. evo bas sam danas i ja kupio još terramagme da nadopunin pitare i za presadit jednu domacicu i skunkić iz 5,6 litara pitara u 8,9 litara stara je cca 30 dana i proživila je najgore u mom boxu i imala najmanje pitare a velika je ko tvoja najveća !! terramagma .. carobna rijec :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Proberi bolje biljke, presadi i prebaci na 12/12, ili, ako ćeš ih još patit u toj zemlji, isperi dobro, stavi 3% hidrogena (3-4 ml na litru vode), reguliraj pH i zalij još poslije ispiranja, pa prebaci na 12/12 svjetlo i čekaj da sve pokažu spol, pa onda presađuj. Ovu što je pokazala možeš odmah presaditi.
 
03.05.2012
17
0
1
35
ok, hvala samo me jos ovo zanima... imam mh 400w.. i jos jedan u rezervi od 150w, a nemam hps jos... mala recesijica..grrrr, pa sam mislio stavit za 2, 3 dana na rezim 12/12 ali samo dok ne nabavim kroz desetak dana 600w hps. zanima me da li ce to biti ok za njih jer je mh, a ne hps, i da li ce im onda za desetak dana biti stres preci na 600w hps-a? sad krecem u akciju po terramagmu, samo me zanima da li da nadrobim stiropora unutra i koliko??...
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
da ! .. možeš stavit malo stiropora ili perlita ali skoro da nema potrebe jer je terramagma odlicna zemlja !... Uzmi i eventualno hydroton kuglice da prospeš na dno ili površinu da ti svitlo ne prži zemlju toliko !
 
16.06.2012
9
0
0
34
SDC16032.jpg pomagajte drugovi,ovo je za sad najvise sto sam mogao,sta bi trebalo promeniti,stare su dve nedelje da li su dovoljno velike,jedva sam ih spasao jer stabljika im je u startu bila 7-8 cm kad su proklijale..hvala
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
drugari moje biljke nece nikako da krenu da se granaju na internodama. pre 15tak dana su pojavile blagu naznaku novih vrhova, i od tada stoje tako. napreduju u vis, i lepo rastu, i zdravo izgledaju, samo nece i nece da se granaju. nesto me zeza i nece da postuje slike, ali imate ih kod mene u dnevniku
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Sjeme je bitno, ako je "neka domaćica sjeme" možeš očekivat ovakve rezultate..... Genetika burki, genetika...Biokompovit nije čak ni toliko preloša, ali čini se da ti sjeme baš nije nešto....