Molim pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
@waynejohn
iso kutija za vent isto toliko 300-350

kucna radionost ili trgovina?? ako trgovina moze link na pm jer ove koje ja vidim najjeftinija 400e hempatia.

tek sam sad saznala da postoji ova stvar
brutalni gadget za growere :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Poslao sam ti link...btw Gavita se prebacuje na LED...taman dok digneš kredu nećeš više imat HPSa za kupit :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
10.11.2014
168
193
43
Nisam sve procitao nemam vrimena al evo da ti ispricam na brzinu .
Ovako je bilo :
Ormar 80x40x80 tako nesto . Cfl neki kineski +philips 8komada oko 30w svaki . Bez venta i iceg drugog . Moze se al je jebeno.
Znaci trebala bi imat stalno otvoren prozor i bar nocu otvoren ormar al jbg tad i svjetli a prozor otvoren . nama je svjetlilo danju uz odskrinuta vrata boxa . Samo kad svijetli osjeti se ajme . Kad je doslo zadnjih mjesec dana miris je bio toliko jak da se u sobi nije moglo disat (mala soba 2 boxa 5biljki) . Sa jednom i otvorenim prozorom bi mogla proc al mos ocekivat 20-30 grama .
Neki ormaric pa ispod prozora i nekako al sve je to veeeelika patnja .
 

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
...btw Gavita se prebacuje na LED... :p

Prijatelj sam sa Jair Gavita inace vlasnika Gavite na fb i kad je bio bozic stavio je sliku neke osvjetljenje kuce u bozicne boje led trakama sa komentarom...
Napokon sam shvatio zasto led moze biti koristan...sarkazam
Tako da stvarno prva info da Jair razmislja o ledu

ali evo znatizelja mi se javila pa :idea: o gaviti i ledu
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ako si tip osobe kojoj treba pozitivni pristup: Bravo, možeš ti to, razvalit ćeš, ludnica, vrh,extra!
Ako te pak kritika pogoni da u inat uspiješ: Uzalud trošiš vrijeme i novac, nije to baš kako zamišljaš, nemaš šanse nikakve, odustani, ne možeš ti to! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star and GPW

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
sredina sam ovoga sto si naveo.
pocela sam temu sa zamisli ajmo probat pod tim govnom oc cfl-ke pa ako ne uspije uvijek mozes vadit trichome i imat malo low quality hasha.
Da bi kroz 2 dana uz pojedine komentare dosla na to da sam jako blizu quality grow under 250 w hps as result - 100-150g medium quality marihuana

:clap:: za sve motivatore na forumu !!! haters gone hate anyway

samo zelim cut nekog pametnijeg o buci i efikasnosti ovog 150 venta koje sam navela...
to je sve, mislim stvarno da ne trazim puno i iako samo jako raspisana sigurna sam da nisam nikog uvrijedila niti nista zlonamjerno mislila

:wave:
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Buku rješiš putem ebaya, treba ti kontroler za vent, stvar stišava a vuče i dalje, filteru unatoč. Vidim da imaš stav, fajter si, to je sve super, ali poslušaj me i zaboravi hps u tvojoj situaciji. Najbitniji ti je stealth, zvučni, mirisni, vizualni i financijski i koliko god je super što želiš učiti na svojim greškama preskoči par nepotrebnih i radi s ledom. Ne jer je to neki pomodni hit, već jer ti to treba u situaciji u kojoj se nalaziš! Imam ti i opciju da se udaš i da muž ima svoj stan i onda rokaš hps, ali ima kvaka. Muž miriše na bebe i onda ti opet treba stealth i opet ti treba led! Na sve ja mislim :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
nedaj se ti zbuniti i slusaj striceka opu.
HPS je mama :djede:Led je za odlikase ;)
Drugi par opanaka je dali moze biti stealth,ali da u tvom slucaju bolji je led...zbog roditelja bla bla
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Prvi par opanaka i jedini par opanaka ako mene pitaš! Led it be...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Deda daj se uozbilji odrastao si na hps-u i sada tako protiv njega...nije lijepo ;):)
ali je bolja opcija za GPW
...starci cuju kroz zidove hahah
Turbina treba svakako..znaci problem sa temp.bi bio rijesen a to je ustvari jedini problem ako radi sa hps-om..struja i racuni ce svakako biti veci.
Vazno je da cfl izbjegnes.
Citaj dnevnike uzgoja.Hps..led,cfl...citaj:djede: svaka je opcija dobra i svaka ce dati za rizlu.https://www.vutra.org/forums/dnevnici-unutrašnjeg-uzgajanja.62/



edit;
ovo odrastao ..mislim kao grower ;) i naravno salim se.
 
Poslednja izmena:

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
GPW zelim ti srecu i da prođe kako zelis :D drzi se Vutre i kaj se tiče uzgoja vutre biti ces na konju,a kak ce bit sa starcima to ti bog pomogo ahah nadam se da nisu skroz protiv trave jer mozes si vec zamislit scenarij ako uzgajas pod njihovim krovom.. moraš znati da kad otvaraš box a unutra gori hps250 da ti cijela soba svijetli kao da je NLO sletio unutra kako je to opisao vec jedan član ..doslovno..ventilacija se preko zidova neće čuti ali u sobi hoce sigurno

Ja bi na tvom mjestu narucio neki manji šator,vidio sam ima dosta razlicitih dimenzija na amazonu,pa s tim poceo ( a i ako padnes doma lakse je za objasnit mali eksperiment nego "labaratorij") , uzeo bi za menotra pantu posto je radio s zaruljama te štivo za proucit bi mi bio njegov dnevnik i od grisnaka ( radili su s obicnim led zaruljama i dobili odlicne rezultate u manjem boxu) , takoder spojiti te zaruje nije nista teze od spajanja hps-a samo bi trebala prouciti koji spektar i koliko zarulja za tvoj box..led bi ti odmah smanjio i stišao ventilaciju jer puno manje grije, najteza stvar bi ti mozda bio reflektor za napraviti ali siguran sam da bi se snašla..takoder uzmi neku sortu za koju je potvrđeno da je "laka" za uzgojiti, da se ufuraš..

Tvoja odluka , ako mislis da ti veliki box ventilacija koja se cuje i jako svjetlo i veca biljka nece stvarati probleme onda deri.

E da, dugujes nam dnevnik :rasta:

edit..dobro opacupa kaze vezano za cijenu stuje, imaj i to na pameti..tu takoder pomaze led
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
01.09.2016
40
7
8
55
ako sve to i sklepaš u neku stelth varijantu miris se mora osjetiti pa ček i da filter imaš....svako otvaranje ormara/šatora će pustiti miris vanka
i to možda neće biti frka tolika dok ne dođe pred kraj cvjetanja...neki dan stojim u crkvi u jakni koju sam imao dok sam zalijevao i cijelo vrijeme mi miriši trava, a samo sam malo rukavom okrznuo biljke dok sam zalijevao
druga stvar je zalijevanje, spuštanje PH limunom i sl....povlači bezbroj pitanja...ne znam...kontam da moji klinci to rade nema šanse da ne bih skužio:djede:
ja krijem od djece ne od staraca, a pitali me više puta po čemu mirišim to i što toliko visim u podrumu:murija:
nisam iskusan, prvi grow mi gotov tek, sve sam sam uradio istražujući forum, filter nisam stavljao i u podrumu mi ormar, ali taj miris se čuje na pol dvorišta ponekad
a tebi sretno i pratit ću te jer me zanima kako će završiti:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Miris je hebena stvar i vecina uzgajivaca koja sadi za sebe ima problema bas zbog mirisa i susjeda koji to odmah prijavljuju.Ja se sa mirisom nebi igrao;)
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
i ako pomišljaš na neke mirisne svijeće, štapiće qurce palce, zaboravi u startu. bez filtera, koji vuče 24/7 nema teoretske šanse da miris sakriješ! ja dok nisam smanjio okretaje turbine stavio sam bio da radi pola sata, pa da se gasi, jeeeeeee, ugasi se turbina i u roku sekunde miris mlade biljke svuda naokolo! ja znam da mi autopotaši, biotabsaši zvučimo malo ko jehovini svjedoci, i da je naš bog jači od tuđih, ali upravo autopot je korak dalje u stealthu!!! jer razlika je otvoriti box, zaviriti situaciju 3 sekunde i zatvoriti, naspram svakodnevnog otvaranja da zaliješ, a to zna potrajati!
nemam ja ništa protiv hps-a ali njena situacija vrišti LED!!!!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
:thumb:jbga ja volim zaviriti u box svakih dva sata.Mislio sam da ce me to popustiti nakon nekog vremena,ali djabe.Jos uvijek sam tocan kao svicarski sat.Svaka dva sata...samo da vidim :)
Ponekad i udjem u box hahah
Zaheban je to hobi sa ledom ,ili sa hps-om...svejedno je :razvaljen::
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.668
34.971
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
ja znam da mi autopotaši, biotabsaši zvučimo malo ko jehovini svjedoci, i da je naš bog jači od tuđih, ali upravo autopot je korak dalje u stealthu!!! jer razlika je otvoriti box, zaviriti situaciju 3 sekunde i zatvoriti, naspram svakodnevnog otvaranja da zaliješ, a to zna potrajati!
A gdje je tu onaj gust u biljkama ? :) Ja ipak volim malo vremena provesti s biljkama,onaj osjecaj kad je izvadis iz boxa i sjednes pored nje da je malo bolje pogledas :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
He,he..isto tako.Bez obzira na autopot..Jace od mene i kako kaze Opa..ne popusta:D:thumb:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
pa ako je samo do mirisa, onda tu ulogu igra i strejn, pre dve sezone sam imao skankove i bogami osetio se do pola dvorista, a kad priduva vetar i na ulicu :D dok prosle sezone sa skankovima takodje, ali jagoda i limun, nisam imao tih problema, osetili se samo u blizini njih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.