Molim pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
najiskrenije, mislim da je skoro pa nemoguća misija za nekog bez iskustva jer ne zna što sve može očekivati, anyway, sretno :) :watch:
radi se o ljetnom growu u stanu, kad su i noćne temp. visoke, pogotovo u gradu i među zgradama
prvo mi upada u oči, ako zanemarimo starce, a susjede ne smiješ, od kud ćeš vući hladni zrak po ljeti, osim ak nemaš klimu u sobi?
i nisam skužila, šta će ti biti box?

odaberi autosa, pa ako vidiš da ne ide, ipak pronađi neko mjesto u prirodi ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GPW

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
A gdje je tu onaj gust u biljkama ? :) Ja ipak volim malo vremena provesti s biljkama,onaj osjecaj kad je izvadis iz boxa i sjednes pored nje da je malo bolje pogledas :D

Gušt s biljkama je onaj kad je pališ, vejpaš :) Šalim se naravno, ja otvaram box pa brat bratu jedno 50 puta na dan, ali razlika je otvorit i virit, i otvorit s polivačem i tako to...
Nekad u mraku otvorim i blicnem aparatom pa poslije gledam fotke...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GPW and opa cupa

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
pipica me libo za 5 glavi kn ili koliko vec ce mi ispast struja za turbinu i hps kad cu sa jednim growom biti mirna 2-3 mjeseca
150 kn mjesecno za svaki dan pusenja , nije dabe ali nije ni daleko kad pogledam koliko sad dajem mjesecno 1000+ kn i jos ne uspijem izgurat cijeli mjesec
doslovce borba od place do place samo da se opustim i relaxsiram tijelo i um a ovako 150 kn mjesecno i sa tim da mislim da sam debelo pretjerala sa cifrom

Hebite seeeee sviiiiii (u pozitivnom smislu ofkors)
Tako sam sad nabrijana da cu odmah iz seedlinga u flower fazu bez vege hahahahah :watch:

Svi sjedite pred svojim kompicima i gledate u tegle pune marihuane i :zvizd: dok ja i dalje neznam dal da idem na 150 quietlines od ventsa ili ne :grrr:

a napalila sam se i na hempatijinu prima klimu 125 sa brzinama i sondom
brijem da je zvjer ali i zvjerski kosta.
pa eto da ste na mom mjestu

a) uzet sve sto sam gore navela (hps setup) u sutu i pocet sutra ( to znaci 150 vents quietline)

b)uzet ovaj mjesec samo hps 250 i ove sitnice (to je kao cekanje djeda mraza ,pokloni su ispod bora a mama neda do 25. otvaranje) i sljedeci mjesec pljunut 1200 kn za Prima klima 125 ferrarija

c) opcija a , pa sljedeca placa uzet ferrarija, pa nezz ili prodat ovaj quiet line ili da sluzi za upuh, ali to su onda 2 venta , bolje da zovem iron maiden u nsta pa kad je bal nek je maskenbal

a mozda se i ovaj queit line pokaze jeben i po efikasnosti i prihvatljiv po decibielima...pa prima klima ceka do boljih dana novcanika

:idea:

sve vise listam ovaj i strane stranice o uzgoju to vise ucim i vise se uzbudujem
sve ispod 600 hps je smijeh
grow bez co2 je smjeh
samo da iskontroliram kakvu vodu dajem biljkama treba mi 4 mjeraca,pa onda postoje ph kineski mjeraci do ph mjeraca koji vrijedi kao cijeli neciji set-up, pa saznam da postoje mjeraci koje mjere efikasnost svjetla pa saznam za ovo pa za ono:eek::drull: PA BI SVE


a 150e u depu

:djede:spustam se na zemlju pocinjem sa hps-om 250
cekam jos dan dva da se javi neko sa :

NIKAKOOOO ovaj 150 quiet line to je govno smece to bruji to ovo to on to ovako to onako

ili

JEBEN vent si nasla jos za tu cijenu, nemoj da brines i hladit ce i tih je i kvalitetan je i ima brzine i nece ovaj protok biti previse i ovakav je i onakav je

ako nista za 2-3 dana narucujem pa pisem rezime bit ce :mario:: ili :upiii:

znm da tlacim i vise nego previse sa tim ventom i sve moguce dnevnike sam pregledala ali bas od pocetka da kraja i niti jedan clan na ovom forumu nije koristio taj vent

i google nije bas prijateljski raspolozen kao ni najjaci svjetski grow forumi sto se ovog ventilatora tice dok je brand vents poznat
Ili je relativno nova stvar na trzistu ili je totalno smece koje niko nece

Kao sto vidite po duzini teksta dobra je ova :rasta:
txn lerdi ali jos malo fuck off :vozdra: sa 100 naku mgra :objesen:

hvala svima na svakom slovu napisanoj u ovoj temi

:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Za tvoj prostor ako hoćeš dobar vent blauberg tt125 guglaj stolarija mraz cca 350kn...ako hoćeš baš dobar vent manrose mf100s cca 550-600kn trenutno sa dostavom
co2 je za sale i komercijalne uzgoje...da bi imala ikakve koristi od co2 trebala bi imat prvo zasićenost fotonima a to nećeš imat ni sa 400w hps-a u 80x80...za naše potrebe beskorisno ulaganje
Ako želiš kvalitetu i količinu
Dobra lampa da imaš 700-1000 PPFD-a...odgovarajući spektar za naše cvijeće...dobar vent...kontroler temp. i vlage...dobra zemlja i dobro gnojivo...i to je uglavnom sve...malo po malo...uzmeš jedno pa štediš za drugo i polako :thumb:
 

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
najiskrenije, mislim da je skoro pa nemoguća misija za nekog bez iskustva jer ne zna što sve može očekivati, anyway, sretno :) :watch:
radi se o ljetnom growu u stanu, kad su i noćne temp. visoke, pogotovo u gradu i među zgradama
prvo mi upada u oči, ako zanemarimo starce, a susjede ne smiješ, od kud ćeš vući hladni zrak po ljeti, osim ak nemaš klimu u sobi?
i nisam skužila, šta će ti biti box?

odaberi autosa, pa ako vidiš da ne ide, ipak pronađi neko mjesto u prirodi ;)

zatvorena loda...tj zatvoren balkon, box oriđiđi kupljen od jednog clana ovdje prva ideja mi je bila da sama lupam dasku u dasku ali jedan clan je dao ponudu koju nisam mogla odbit i box putuje prema meni
bas zato pisem da i sama zelim vidjet ta govna od spidera, nuts/light burn i takve stvari na svojoj kozi da magistriram grow



sad sam malo sjebana sa ovim hladnim zrakom upuh ne kuzim
pa sto nije bitnije vruc zrak cupat van turbinom a svi pisu gotovo u svim dnevnicima upuh pasivan

i sama shvacam da je indoor po ljeto no no ali jbg jedina opcija da gledam ljepoticu kako raste jer najbliza suma 50 + km
 

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
satro je tih, ako je ovo na 3.07 zvuk venta to meni nije bas tiho.
neznam kako je kad je tent zatvoren ali kad muzika stane bas se cuje turbina .
@VenloNL jel taj tvoj blauberg spojen na potenciometar ili
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Vko150 ohladi hps 250w bez problema ako nema filtera,da se cuje cuje se fino ne tolko on sam kolko strujanje zraka.
Ako planiras stavljati filter mislim da ti taj vent nece biti dosta te ce ti trebati turbina 125 ili 150 velicine. E sad uzmi u obzir da ide ljeto ako ti je box na balkonu koji je izlozen suncu i vanjska temp bude oko 30C iste te temperature ce ti biti i zrak u boxu, tj. turbina ga ne hladi vec samo sa zrakom te temperature hladi lajt, a 30 ti je vec previse toplo za uzgajati biljozu.
Isto sto si navela da planiras po growu 100-150 g je :puuuh::, pogotovo u uvjetima koje imas i znanju s kojim raspolazes, kakvu god da izguras do kraja makar dala 20g bices zadovoljna dok ne ulovis prakse.
Najpametnije bi ti bilo da svaki mj fino odvojis lovu i kupis posten set-up bez nepotrebnog pozurivanja i taman budes spremna za jesensku sezonu a i temperature te nece tolko muciti, ili da krenes ko nekolicina forumasa sa nekim pc growom koji moze biti kolko tolko stealth samo ko i sve ima svojih mana. Kako god bilo sretno:rasta:
 

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
ja 70 postova brijem da sam sa ovim 150 quietline rijesila sve probleme i niko ni da navede koji ce ti ovo ***** kad nije turbina

e sad jos moze razlika izmedu turbine i ovog mog quiet line po cemu je turbina koja ima protok 220m³/h - 280m³/h to je ova na drugom linku bolja od ovog quieta koji ima 335 m3/h

Po brojkama quiet line unistava tu turbinu....
Tek sam sad u puzli u kojoj fale puzle

moze li neko potvrdit da li sa ovim rijesavam sve u boxu 80 sa 80 250 w hps

https://www.hempatia.si/ventilator-tt.126-speed-control

Buka? efikasnost?
 

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
Izgubila si me na co2

roots breathe oxygen, leafs breathe co2
tako da da mislim da je co2 jako vazan u grow room/tent/box-u

nije iz moje glave ja nikad u zivotu nisam vidjela biljku kako raste ali citat znam i ovo je iz HIGH TIMES grow kolumne

kad je u pitanju kanabis i njegova kultura mislim da je HIGH TIMES na vrhu toga

ako sam te izgubila onda si izgubljen, ali opet vidim da si tu ;)

samo sam rekla sta bi kad bi imala novaca za setup kakav zelim

no hard feeling @deda
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ajde da zavrsimo pricu

moze li neko potvrdit da li sa ovim rijesavam sve u boxu 80 sa 80 250 w hps
https://www.hempatia.si/ventilator-tt.126-speed-control

Sa time rjesavas hladjenje u tom boxu ukoliko ti je prostorija hladjena.
ni jedan ni drugi nisu bas tihi. blauberg turbo 125 je tisi od svih njih. samo kao primjer.
guglaj pa ces vidjet dB. tt125 je negdje 42dB na max, quietline150 ide na 39, sto je super za taj protok. Blauberg ima nesto slabiji protok al je zato 34dB na maximumu.
Nista od toga nije necujno.

Sto sad tebe muci? 4 stranice za hladjenje boxa. Postoje neka pravila koliki protok zraka i izmjena mora bit. A ako nemas klimatirizrano preko ljeta a zelis da se ne cuje uopce.... nisam siguran bas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GPW
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.