Molim Pomoc!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav svima!..trebo bi brz i konkretan odgovor nekog ko zna u zagrebu..di mogu kupiti foliju za obloziti grov box....mylar sigurno nema kolko ja mislim..ali ona druga slicna njoj ,reflektirajuca-bijela sa jedne strane,a crna (sto i ne mora striktno biti crna) sa druge strane....kupio sam svu opremu...i sad mi jedino fali to....obiso sam dosta mjesta (zato i pitam,nije da se nisam nacito foruma) i nigdje nema...zato bi nekog molio da mi kaze ako zna di ima tocno?
P.S.zamolio bi admina da prebaci post (ako treba) u -Oprema za unutrasnji uzgoj,mozda bi bilo prikladnije
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
koji mislis?...,a pitam zato kaj sam obiso ..ovako:bauhaus,pevec,baumax(u skorpikovoj),par poljoprivrednih apoteka...onda sam doso doma pa sam opet otiso u jednu agrotgovinu...sa tim stvarima za poljoprivrednike..i opet nis....pa sam doso doma i zvao onaj najveci bauhaus na zintnjaku..i rekli su da imaju samo onu koja propusta vlagu..ta je kao neka vrsta tkanine....tu sam vidio u jednom od tih poljo-apoteka kaj sam obilazio...al to nije to...meni treba da je i usput vodonepropusna (kao najlon jel) zato jer ce mi i uspu zastiti box(drveni)od vlage...inace nije da sam ljen pa da sam samo pito i ne pomucio se prije naci,procitati forum itd....al kako kazem..sve sam obiso i sve zivo zvao kaj sam naso na googlu....tako da iz tog razloga pitam ako netko bas zna di TOCNO mogu kupiti....ali svejedno hvala na odg.krejzy (trudu),zivio!
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ma nece ti vlaga unisiti box. malo ti e to vlage za bilo sta.. mozda da ga koristis 50 godina :)

ne znam kak nema u bauhausu,uvijek je bilo tamo,i u gramatu.ja osobno kupovao. ja znam hrpu mjest agdje ima,ali sve su veleprodaje :/ a sad par metara ...hm.

a daj mi reci koliko te folije trebas? recimo da je sirina 60cm ,koliko ti treba u duljinu? da provjerim na jednom mjestu...
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Ako ne mozes naci nigdje bas tu crno - bijelu foliju, nije problem ako uzmes recimo onaj gumeni ( ili koji je vec to materijal ) pokrivac za stol ili bilo sto slicno, s jedne strane ima uzorak, a s druge je bijel i time oblozis stol jer nije toliko u materijalu izrade koliko je u boji stvar tj sposobnosti da reflektira svjetlo... ako nista drugo onda to, nisam osobno koristio to ali mi zvuci logicno :pat: . Bitno da reflektira svjetlo i da ju dobro montiras u box tako da ti se vlaga ne zavlaci izmedju box-a i folije, da se ne razvije pljesan.

Meni isto nije jasno kako ne drze vise to u bauhausu :/
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
hvala decki puno...a eto kazem vam jucer bio bas u bauhausu na skorpikovoj i nema...a ovaj na zitnjaku sam zvao...probat cu sutra,tj.danas ujutro u tom "LLumaru",a inace bi mi trebalo-box je 1.85mx0.85mx1.40m-vxsxd..eto,a nis ako ne nadem tamo,budem se snaso,kako si ti krejzy napomenuo....nesto cu smilit..ili taj "kao"stoljnjak plastificirani s jedne strane bijeli reflektirajuci ili nekaj slicno....a ne znam che* gle ipak ce se to zaljevati,a to je drvo pa kad vec radim bi onda napravio jedno s drugim da ima koristi i svrhu...jos jednom hvala svima na trudu i odg.!
P.S.inace jucer sam zvao jedan slican ducan LLumaru,specijaliziran je za folije i tokom razgovora sam zakljucio da sve vecinom te folije koje oni imaju su za staklenu podlogu...na drvenoj podlozi nebi bile reflektirajuce prema unutra,a nebi se dale ni zaljepiti,posto su sve samoljepive...bar u tome ducanu di sam zvao....al eto probat cu sutra jos s tim ducanom ako nema ..kako sam napomenuo...snaci cu se...nema druge:)
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Che* jel bi kojim slucajem znao onda di ima?...molim te...ako ne onda idem kupiti nekaj slicno tome pa da to skompletiram danas..CAM hvala na odgovoru-zvao sam ih ali oni isto imaju 99% folije su za stakla,tako da nemaju to kaj meni treba
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Zahvaljujem se jos jednom svima na pomoci!...snaso sam se,tako da pocinju zavrsni radovi pa ce past i pokoji dnevnik i malo slikica i tak.....a ako budem nailazio na probleme,potrazit cu opet pomoc ovdje....pozdrav!
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
hvala,hvala:)....aj kad sam otvorio ovu temu da jos iskoristim onda za jedno pitanje....po cemu se moze znati dali HPS lampa moze biti vodoravno postavljena ili okomito..ima koja oznaka?....ovako da skratim nedoumicu..imam HPS 400W Sylwania GroLux,pa bi slozio si cooltube i postavio je vodoravno (tako mi najbolje pase zbog velicine,sirine boxa)
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Falcon je napisao(la):
Zahvaljujem se jos jednom svima na pomoci!...snaso sam se,tako da pocinju zavrsni radovi pa ce past i pokoji dnevnik i malo slikica i tak.....a ako budem nailazio na probleme,potrazit cu opet pomoc ovdje....pozdrav!

jel moze neka informacija, na koji nacin si rjesio problemcic, mozda nekome dobro dodje ?
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Moze,kako ne!?:)..umjesto pokrivaca za stol (kojeg sam prvo trazio) nije bilo u bijeloj (plastificiranoj,reflektirajucoj) podlozi..a i njega najvjerojatnije nebi kupio zato jer sa druge strane je kao neka tkanina...nebi (bar meni) pasalo..pa sam u boje i lakovima uzeo plastificiranu bijelu (za box sa HPS-om)+plastificiranu (kao ogledalo)kromiranu (za klonove),obje su samoljepljive sto meni odlicno odgovara..osim na prednjoj strani di je otvor (vrata)..tu sam ju preklopio jednu preko druge (ne odljepljivajuci zadnju stranu) i kupio sam cicak traku u pevecu...samoljepljivu..i to sam na cicak slozio cijelom duzinom da nemre svijetlost prodrijeti...eto..nadam se da je od pomoci..
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Falcon je napisao(la):
hvala,hvala:)......imam HPS 400W Sylwania GroLux,pa bi slozio si cooltube i postavio je vodoravno (tako mi najbolje pase zbog velicine,sirine boxa)

Ma cepaj vodoravno opusteno, 99% growera tako radi. Ima interesantnih sistema sa uspavnim cooltube-ovima, mada imam utisak da je to malo zajebanije :)
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Ma da,to sam i planiro...sam si radim CT pa tako da sam vec i nabavio sve za vodoravno...i ja mislim da nebi trebalo biti nikakvih problema
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ako imaš grolux,onda je to tubularna natrijeva žarulja koja se montira u svim položajima,tako da bez greške ide vodoravno :thumb:
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
hvala z&n,to sam si i mislio...jos par zavrsnih radova i bice rezanje vrpce (vrata boxa) na otvorenju:)..pa pustanje u pogon