Molim savjet i mišljenje iskusnijih

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.09.2009
24
23
3
53
2uihoyb.jpg
Da li će biti nešto od ovakve sadnje. Biljke su stare 15 dana. Sjeme razno domaće.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ne valja...razmak izmedu svake minimalno pola metra...to je minimum minimuma...a pozeljno bi bilo 2m...
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
Mislim cak sam i siguran da ti korjenje ide dosta duboko pa pazi ..okopaj malo i duboko zahvati necim ispod korjena ,a nove rupe napravi sire da mozes samo nasipat zemlju oko korjena
p.s. cisto sumljam da se korjen zapetljo,ae sretno
poz..
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
pozdrav, nebi htio otvarat novi topic pa da ovdje postavim pitanje....ovih dana su mi puzevi pojeli sve sto sam posadio prije mjesec dana, te me zanima dali ce biti prekasno ako sada ponovno posadim biljke? radim outdoor prvi put ove godine
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
E skank, nije ti prekasno, jos stignes samo ce vegetacija bit malo kraca, ajde posadi pa roki temu u dnevnik uzgoja da pratim :)
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
i meni su biljke bile pojedene, jedno 8 komada, (nezz valjda skakavci (ak oni to uopće jednu), jer nisam vidio tragove puževa) i sad sam uspio ponovo zasaditi jednu, iduću tjedan mi dolazi još sjemena pa ću nadam se još... ovako sam ja zaštitio biljku, nadam se da neće doživjeti toplinski udar, il efekt staklenika il neš slićno i da joj neću naškoditi, al je barem zaštićena, bar dok je ovak mala. naravno bocu sam na par mjesta probušio da zrak može cirkulirat, a zemlja je mješavina kupovne i obićne u rupi dubokoj nekih 30-ak cm.

 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
rockerboy je napisao(la):
Puzevi bez problema udju kroz otvor te boce, stavi čep :)

pa nisu valjda takvi maheri da bi se penjali unutra zbog jedne male biljčice?? :O
al ak stavim čep, bojim se da ne bi zrak dobro cirkulirao i da bi se previše ugrijao na suncu te tako "spalio" biljku...
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
nEphNiO je napisao(la):
pa nisu valjda takvi maheri da bi se penjali unutra zbog jedne male biljčice?? :O
al ak stavim čep, bojim se da ne bi zrak dobro cirkulirao i da bi se previše ugrijao na suncu te tako "spalio" biljku...
jesu bogme djubrad, pojeli mi tako svu papriku ove godine.
moram nac neku zivotinju sta jede golace, i nabavit odmah par primjeraka.....
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
velikonista.com je napisao(la):
Ili još jednostavnije, brijem da i učinkovitije te jeftinije, sol. To ih razara :))

potpis na ovo... doslovno ih RAZARA... rastope se nakon nekog vremena...

samo baciš soli po njima, neznam kako ide situacija da staviš sol na zemlju, ali iz osobnog iskustva znam da kada baciš soli na puža golača, HARDKOR GORISH STYLE... razori ga
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
indian_summer je napisao(la):
potpis na ovo... doslovno ih RAZARA... rastope se nakon nekog vremena...

samo baciš soli po njima, neznam kako ide situacija da staviš sol na zemlju, ali iz osobnog iskustva znam da kada baciš soli na puža golača, HARDKOR GORISH STYLE... razori ga
ma sol je bezveze jer ih moras ganjat, a ako ih vec polovis, sam ih bacis 15-20m, i nek se vracaju ak im se da...
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Ma ti puževi su gamad! Sto vise prepreka stavis to im je privlacnije :icon_lol: Slicni su ljudima po tom pitanju. :ridinghorse:
Uzmi novu bocu i odrezi joj vrh gdje je cep da imas "valjak" koji ima otvor sa jedne strane i izbusi sa bušilicom hrpu sitnih rupica po boci.
Imat ces odlicnu cirkulaciju zraka a nis ti nece moc doc do biljaka.. :sun2:
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
1m u krugu od stabljike prospi pepel i nece nista zivo ici preko njega.samo pazi da ne bude blizu biljke da nebi bilo sranja prilikom zaljevanja.sretno
 
30.05.2011
6
0
0
30
oj,čuvaj to dok malo ne poraste,jer puževi su i meni pojeli prvu generaciju i drugu koju sam zasadio pred koji mjesec,al jebiga. sad sam stavio piljevine iako to ne šljaka previše,i neki gel protiv puževa,to je ajd ok. sol ih ubija odma,a moš i s pivom,staviš u neku posudu da nanjuše i nejdu na biljku,al inace nanjuše oni biljku iz daleka i uđu kroz bocu bez problema jer ima onih malih gdanih. al kad malo poraste nece više se penjat,bar se meni nisu. sretno :)
 

caknoris

Banned
Banovan
04.06.2011
5
1
0
33
kakvih 15 biljaka si ti upropastio cak i ako uspes da ih povadis iz zemlje da presadis od stesa 90% biljaka ce ti umreti :SSSSSSSSS srecno