Molim savjet, prvi grow!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.08.2009
33
0
0
42
Biljke:
http://img3.imageshack.us/img3/7133/kidseb.jpg


1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 1 mjesec
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 5-10cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) pH 6.5-7.2 vec sadrzi hranjive tvari, mjesana sa stiroporom
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? iz slavine, svakih 4-5 dana
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? oko 7
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? HPS 400w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? oko 40cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 1
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? oko 26 stupnjeva, oko 40%
13.Koliki je ph zemlje ? 6.5-7.2
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? prvi grow

Zanima me vase misljenje buduci da mi je ovo prvi grow i ne znam jel sve ide kako treba ili ne. Na biljci pod brojem 6 su donji olistovi malo pozutili i osusili se. Tu biljku sam isprao s puno vode jer su rubovi listova poceli pokazivati opekline sto je ukazivalo ne pretjerano gnojenje...a buduci da nisam gnojio mislio sam da je zemlja sama po sebi sadrzavala previse gnojiva...no uglavnom kada sam ju isprao pocela je rasti i novi listovi su cini mi se normalni...Listovi se malo savijaju prema dolje sto mi se cini da je od previse zalijevanja...zalijevam ih svakih 5 dana...mozda da malo usporim? Uglavnom molim vas za savjet..

Biljke su proklijale 14.08. i bile su tjedan dana u malim casicama od jogurta i presadane su u velike tegle 21.08...dakle sad ce biti skoro mjesec dana stare...Kada sam ih presadivao bilje su izmedu 5 i 10cm visoke pa sam ih jos ukopao u zemlju do prvih listova....sad su stabljike ojacale...

Lampa je HPS GroLux 400W i drzim je izmedu na oko 40cm od biljaka, 18/6 rezim svjetolosti...Prostor je dobro ventiliran i temperature je oko 26, 27 stupnjeva a vlaga oko 40% ...u pocetku sam imao problem s temperaturom koja je bila nekad i oko 34 stupnja pa je to vjerojatno malo usporilo rast ali sam to rijesio kasnije...

Voda kojom zalijevam odstovi bar 24 sata i pH joj je 7, 7.5(lakmus nijanse su vrlo slicne)....pretpostavljam da bih trebao to spustit malo pa se spremam otici u pet shop kupit pH- drugi tjedan...

Zemlja...zemlja je kupovna za cvijece vec malo pognojena(ne znam tocno omjer hranjivih tvari u njoj) i ph joj je 6.5-7.2..

Mislio sam biljke pocet gnojit za par dana...jel to u redu ili da jos pricekam? Molim savjet i misljenje o stanju/raazvoju biljaka od iskusnih...Puno hvala!
 
16.08.2009
33
0
0
42
...kupio sam gnojivo(Plantella list) i stavio pola doze i biljke su zivnule preko noci...evo dva dana od gnojenja i dobile su predivnu tamno zelenu boju i listovi su se full povecali.....dakle ocito samo trebao poceti prehranjivati vec tjedan, dva prije..ali eto....samo me jos zanima kad bih trebao gnojiti..koliko cesto....da li da im dajem sa svkaim zalijevanjem ili sa svakim drugim, trecim?
 
16.08.2009
33
0
0
42
Da...pise jednom tjedno...a buduci da zelijevam svakih 3, 4 dana pa sam mislio svako drugo zalijevanje s pola propisane doze...to je taman jednom tjedno....jel to ok?
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
sredi taj pe ha i soil mix ti je sranje trebao si da stavis malo kokosa ili vermikulita perlita sta god ovako je cigla malter sto bi se reklo
 
16.08.2009
33
0
0
42
Ne vidi se na slici ali stavio sam stiropira izmrvljenog umjesto perlita...na slici je dosta tamno i izgleda kao cigla ali u stvarnosti nije tako....sto nije u redu s pH?
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
idealan ph je 6.3 mada neki uspesno gaje i na 5.8 imaj u vidu da je ph zemlje uvek veci od vode kojom zalivas a zemlja mora da bude sundjerasta da koren ima vazduha.....taj stiropor sto si stavaio ima ga jako malo kao da ga nema vise citaj manje kenjaj i bice bolje...;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CaNnDza
16.08.2009
33
0
0
42
Uvijek postoji netko sa jos vecim problemom hehe :)...Cini mi se da je zemlja bila skroz bez hranjivih tvari....prije 2 tjedna sam poceo davati Plentellu list i biljke su se oporavile...udvostrucile do utrostrucile i dobile tamno zeleni boju....tako da mi se cini da sam otkrio problem...pa cemo vidjet sad..nadam se da ce nastaviti ovim tempom....thnx na odgovoru..
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
nemoj samo da ih spalis polako sa tom plantelom posle djubrenja gledaj u vrhove lisca ako krenu da se prave kandze znaci da si preterao
 
16.08.2009
33
0
0
42
Znam...pazim..zalijevam ih svakih 7 dana i sa svakim zalijevanjem sam davao 1/2 propisane doze....tako vec 2 puta...mislim da je to ok...na Plantelli pise jednom tjednom da se daje doza od 15ml a ja dajem 7.5ml...a pazit cu sta sad...sad mi je jedino bed sto nisam poceo davat tu plantelu 3 tjedna prije...skoro mi umrle biljke od neuhranjenosti...
 
16.08.2009
33
0
0
42
Evo...link opet kao i prvi put istim redoslijedom pa se moze vidjet usporedba sa prijasnjom slikom..a ispod toga je slika cijelog boxa...
http://img188.imageshack.us/img188/3720/djecica2.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/345/djecica3.jpg

Slikane su u vrijeme mraka pa su se listovi malo spustili...inace kad je svjetlo upaljeno listovi su full ravni kako treba...bit ce spremile na spavanje..zalio sam ih prije 3 dana...i mislim da cu ih sutra opet..zadnji put sam cekao 7 dana ali sad su cini mi se pocele vise vode trosit :)

P.S.
Ona najmanja biljka je mlada od ostalih...cini mis ejedno tjedan do dva zaostaje..
 
16.08.2009
33
0
0
42
Jedino mi se na nekima malo listovi frcu prema gore....samo frkanje bez spaljenih vrhova...i to koliko mi se cini najvise na onoj najblize lampi...povisio sam lampu jucer na oko 50cm da vidim jel to problem...
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
franus je napisao(la):
Jedino mi se na nekima malo listovi frcu prema gore....samo frkanje bez spaljenih vrhova...i to koliko mi se cini najvise na onoj najblize lampi...povisio sam lampu jucer na oko 50cm da vidim jel to problem...

pa malo vise si ih nadjubrio
 
16.08.2009
33
0
0
42
Pa ne znam vise....stavljao sam pola doze u tjedan dana razmaka...zar mi ne bi vrhovi listova trebali biti spaljeni da je u pitanju previse djubrenja? Cini se da micanje lampe nije pomoglo...a i nije to sigurno...listovi su skroz hladni a tempertura je oko 28 u boxu....vidjet cu sutra ako ode na gore isprat cu je dobro vodom....i da...jedina biljka koja mi se nije smezurala je ona koju sam vec prije ispirao vodom....ta je jedina 100%....ako se ne popravi sljedece zaljevanje ce biti potpuno ispiranje svih biljki..
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
smanji zalivanje ... ako nemozes da provalis kada treba da zalijes na dnu saksije imas rupu pa tamo mozes proveriti dali je zemlja mokra vlazna ili suva ...
biljke su ti bile takve zbog prevelikog zalivanja a i nisi trebao gnojiti tako male bijke..
znaci prvih 30 dana nista a onda cak ni pola doze nepreporucujem mada moz al ne svakih sedam dana..
moje misljenje.
ako nisi iskusan sa gnojenjem radije pazljivo a i pise na uputstvu pa ti to cak i prepolovi ili cak 1/3
kasnije kad biljka bude veca vise joj i hrene treba onako logicno...
 
16.08.2009
33
0
0
42
Biljke su proklijale 14.08.....a poceo sam gnojiti kad su bile stare mjesec dana...da...pise na gnojivu savkih 7 dana pa se drzim toga..ali dajem pola doze koja pise...da cini mi se da ih previse zalijevam ali nikako da to uskladim da bude lijepo...sada zalijevam svakih 3 ili 4 dana...i stvarno kad gurnem prs u zemlju skoro 10cm cini se potpuno suho(bar kod ove najvece biljke)...ova u goronjem lijevom kutu...njoj svaki put padnu listovi jedno sat i pol do dva prije nego se svijetlo ugasi...prvo sam mislio da ju previse ili pre malo zalijevam pa sam skuzio da se potpuni oporavi kad se svjetlo upali....ali eto ne znam vis eni sam..hvala na savjetu, probat cu smanjih zalivanje....