Molim savjet, prvi grow!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
biljka spusti listove kad se ugasi svjetlo...spava.a kad se upali onda listovi idu prema svjetlu to je normalno...a za ovo svi ti mogu rec da si previse zalijevao i ja sam prije imao tih problema sve sam mislio da joj treba vode...netreba...bolje je da ima manje vode nego vise.kad joj treba vode ona spusti listove i tuguje i cim joj das vode ona zivne kao da nista nije bilo i tako moze izdrzat par dana kad ima vise vode onda opet tuguje ti sve mislis treba joj vode i das joj jos i utusis korijen.to se meni desilo par puta i sad sam veoma oprezan bolje manje vode nego vise,
 
16.08.2009
33
0
0
42
Pripazit cu malo na to...inace mjesecar, koliko cesto ti npr. zaljevas...znam da ovisi o biljkama jer sto su vece vise trose...ali kod mene recimo zemlja je onako potpuno suha za oko 5 dana...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
vode treba kolko treba ni manje ni vise ..
nije istina da bolje manje .. a nije dobro ni vise . neznam dal me razumete treba vode kolko bilji prija
to treba sami da procenite kod svakog je razlicito o ovom moz satima..
to je najmanj problem voda.. a sta ako nije voda ?
mozda je ph. mozda ovo mozda ono jbg. sad, nadam se da ce ti se biljke opraviti nisam pametan.
 
16.08.2009
33
0
0
42
Ma ok su biljke...najveci je problem kod mene sto ih ili previse ili premalo zalijem...hvala na odgovorima u svakom slucaju..biljke stvarno dobro napreduju od trenutka kad sam im prvi puta dao malo gnojiva..od onda su pocele rasti munjevito...vidjet cemo pa cu postat nove slike za tjedan, dva..thnx!
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ja ih zalijem svaka 2-3dana kad se zemlja skroz osusi,istina je da nije ok kad ima manje vode nego joj treba sporije se razvija al bolje i to nego da ugusis korijen,ako me razumijes svi ti kazu netreba ni previse vode ni premanje a koliko je to previse i premanje,to sam moras skontat a za to treba vremena moras posmatrat biljku i proucavat je,nije isto ako imas saksije od 10l u dva boxa u jednom je tem. 21c u drugom 31c normalno je da joj treba vise vode kad je toplije kao i nama,zbog toga ti niko nemoze rec koliko treba zalijevat,ako te zanima ostavi jednu biljku bez vode sve dok ne spusti listove i broji dane i vidit ces koliko joj treba vremena da dehidrira i po tome se orjentisi,teorija je jedno praksa drugo ne ide jedno bez drugog nauci teoriju a praksat ces se cijeli zivot...pozz
 

Kushonja O.G

Aktivan Član
09.06.2009
150
4
0
44
franus je napisao(la):
Ima li neka razlika u simptomima pretjeranog i nedovoljnog zaljevanja....ima li uopce razlike?

Naravno da ima razlike ...kada ju previse zalijes izgleda nabreklo sa spuštenim listovima i dobije kanđe na vrhovima listova ...
npr.

Dok kod pre malo vode vise izgleda izmerono , sva se objesi ,a u težim slučajevima naravno da se i listovi počnu sušiti...


Nemoj se vodit prema ovim slikama jer svaka situacija je unikatna ...rijetko kada je problem samo jedan ...
 
16.08.2009
33
0
0
42
Moj problem je najvjerojatnije zemlja u koju nisam stavio dovoljno stiropora(perlit nisam imao) ...ali sad nema veze...ovo je prvi testni grow sa random sjemenkama...onda pretpostavljam da se radi o pretjeranom zalijevanju jer biljke izgledaju zdravo(bar mi se cini) samo imaju kanđe...sad cu ih ostavit tjedan dana bez vode pa cu vidjet..sad su vec 5 dana bez vode i jos uvijek izgledaju ok.. stavit cu ih uskoro na 12/12(vec su skoro mjesec i pol dana u vegetaciji) da to krene pa sljedeci grow cu puno vise pazit na zemlju i ostale stvari koje sam sad naucio..naravno na vlastitim greskama kojih je bilo mnogo :) ..hvala na savjetima!!
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Evo ovako su ti izgledale moje od prezalivanja...kad sam presta zalivat vec je bilo kasno pa sam ih bacija...laka im zemlja i dobra drenaza..:sick:
Kolko sam ja svatija listovi ti ne budu ostri nego nekako obli i zguzvani..

 
16.08.2009
33
0
0
42
Zajebo sam zemlju malo...cini mi se da je sva kao cigla :) ...teska im drenaza :) ...sad sam ih stavio na 12/12....visoke su oko izmedu 20 i 30cm..najveca je 40 a ona koju sam savio ima valda i 50cm....drugi grow obavezno nabavljam perlit...Malo su se oporavile, nisam ih zalio 7 dana i bolje im je...vidjet cemo...jos samo da ne budu sve muske i bit ce ok...
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
pa daj samo promijeni posudu..izvadi ih van ,stavi u nesto malo vece i taj donji dio zemlje koji bi im trebao biti novi...njega malo bolje zamjesaj sa stiropolom...jer ipak korijen ide prema dolje...moglo biti pomoci...ili jednostavno manje zalijevaj.

lp
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Dobro ti on kaze,ja sam svoje prebacija u duplo vece posude i stavija dosta vise stiropora i sad su se preporodile u jedan dan su masu napredovale.Vidim ti na slikama da nemas bas stiropora puno,a drenaza je masu bitna,to sam naucija na vlastitoj kozi...
 
16.08.2009
33
0
0
42
Ma da...sad bi se objesio najradije ali jbga...kad sam zurio previse..trebao sam sacekat malo i nabavit perlit ili vise stiropora stavit...nemam trenutno vece posude...ako uspijem nabavit prebacit cu ih...inace planiram sljedeci grow sa kvalitetnim sjemenkama(otisla frendica u Amsterdam pa ce donjet)... i postenom zemljom s oko 50% perlita...zemlju sam bas sad ostavio malo duze bez vode..oko 7 dana i voda samo iscurila kroz teglu...kad smo vec kod drenaze hehe...inace biljke uopce ne izgledaju lose s obzirom kakva je zemlja...stvarno me iznenaduju...dvije su mi skoro pola metra nakon mjesec i pol dana izrasle...nego...imate neku dobru zemlju preposucit sa sljedeci put..i gdje ju kupit? Cuo sam za composanu na par mjesta...
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
terra magma i composana ..imas u bauhausu..i mnogim drugim mjestima.

10L 30kn ,50l cirka 90kn.