Molim savjet, prvi grow!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
pa cvjeta jbg!
ne možeš to spriječiti u cvjetanju.
kad je već u početku možeš joj dat malo gnojiva sa više azota.
nemoj da se brineš za svaki list što požuti.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Buraz ovo nije normalno ... kada biljka cucla iz svojih listova to neizgleda ovako .
franus imaš problem a samo ti znaš u čemu je stvar --- jesi pregnojio ili nisi gnojio ?
U svakom slučaju popravi to jer ovo više nije žuto , postaje bijelo :)

Ako si gnojio onda ju fino isperi , a ako nisi dovoljno gnojio onda nađi neko gnojivo za listanje sa večim %azota i nadaj se da je sve ok !

Ako imaš prostora bilo bi dobro da ih presadiš u veče potove sa više fine nove zemlje ... to če djelomično rješit problem . Zapravo na slici se vidi da nisi napunio pitare do kraja ... pa sad to možeš iskoristit! Digni biljku iz posude i stavi 5-6cm svježe zemlje na dno pitara i vrati biljku ...malo osvježenja za korjen . To ja inače napravim kada vidim neki sitni deficit . U roku od par dana se vidi poboljšanje ...


http://vutra.org/problemi.php
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa dobro kaze haze ..
zna tako poceti zutiti kad koren preraste saksiju..
mada se meni cini da su posude ok. za takve biljke..
aj napisi jos kako si ih tretirao do sada..
 
16.08.2009
33
0
0
42
Zene mi jadne posjedile :)
Poceo sam gnojiti sa gnojivom za cvjetanje NPK 4-6-8 ..a prije toga sam koristio Plantellu list 6-3-6 ...ovo za cvjetanje sam dao samo jednom prije 10ak dana...i to kad sam dao dao sam pola doze i ima sam malo pjega na listovima i vrhovi lagano spaljeni...a dao sam pola doze...sad cu trecinu probat...sumnjam da sam pregnojio jer kao sto sam rekao...gnojio sam jednom tjednom sa pola doze za vrijeme vegetacije i prije 10 dana sam prvi put dao pola doze za svjetanje...na gnojivu pise svaka 2 tjedna...zemlja mi je u komi to znam ..sljedeci grow cu puno vise na to pazit....probat cu veceras dati malo gnojiva da vidim hoce se sto popravit....Prvi mi je grow a ljudi moji problemi od prvog dana...valjda svi moguci na listi
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ajd ako je tako onda samo dodaj još zemlje ... neškodi a moglo bi pomoč
Nekažem da tvoji potovi nisi dovoljno veliki ...ali mogo bi ih iskoristit do kraja , a ne da su ovako polu prazni .
Više mjesta za korjen zdravija biljka i manje problema !
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
vidi se da imaš neki manjak azota...da li je zbog cvjetanja(ipak da je u početku) ili zbog loše zemlje...
al to bar meni stvarno ne izgleda toliko strašno, nemoj se bedirat;)
napravi što ti je haze rekao pa javi
pratit ćemo
 
16.08.2009
33
0
0
42
E buduci da nemam trenutno zemlje, mogu li staviti Vermikulit umjesto toga? Znam da on nema hranjivu vrijednost nikakvu ali cisto radi korjena...ionako cu ih hraniti kemijom kao i do sada...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Radi korenja idi do prve ljekarne pa kupi hydrogen peroxide 3%( h2o2) i stavljaj u vodu.
Inače nova zemlja(prava zemlja) što prije.
Vidi na forumu koju zemlju ljudi iz tvoje države koriste.
 
16.08.2009
33
0
0
42
Kupit cu drugi tjedan zemlju...probat cu onu Composana koju su mi vec preporucili ako nadem...inace potovi su bili skoro puni ali ta zemlja je nekako spala i nestala....probat cu ima dati malo gnojiva da vidim hoce li se to zutilo srediti i dodat cu zemlju kad kupim....stavim slike s promjenama..