Molim savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Magnus

Banned
Banovan
03.11.2016
26
5
3
Melbourne, Australia
Pozdrav ekipa,molio bih vaše mišljenje o mom problemu, naime box mi se nalazi na slabo pristupačnoj lokaciji (mogu do njega 1-2 puta tjedno,ako želim ostati neprimjetan), sreča moja sve je automatizirano, ali me kod automatskog navodnjavanja pati to kolika količina vode je potrebna 4 biljke za tjedan dana?

Probni grow je počeo (regularno sjeme), pa bih volio dobro se pripremiti dok dođe fem. sjeme..,

Ukoliko već postoji tema molio bih moderatora da prebaci post (objavu) u odgovarajuču temu...

Hvala... pozz
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
1-2 puta tjedno je dovoljno da se ne zezaš sa automatizmom,nego zalijevaš po potrebi
krećeš sa 1 dcl po biljki a završavaš sa 2-3 litre,ovisno o posudi ... možda i više
 

Magnus

Banned
Banovan
03.11.2016
26
5
3
Melbourne, Australia
Problem je što je kompliciran pristup mjestu gdje se box nalazi pa mi je lakse stavit odgovarajuču posudu s vodom nego provjeravat kad je zemlja suha pa poljevat...

Biljke su proklijale i stavljene u zemlju prekjučer,tako da su relativno mlade, a ja pokušavam stvorit idealne uvjete za grow s fem. sjemenom koje treba doći...

Ako nije problem, volio bih dobiti konkretniji savjet po tom pitanju...
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Za dobro navodnjavanje je potrebno dosta iskustva. U sustini je moguce da napravis grow i da ga ne posetis do kraja ako imas resursa za to. Ne moze ti niko reci koliko tvojoj biljci treba vode osim ona sama, @VenloNL ti je odgovorio vec na osnovu onoga sto si rekao. Koliko vode biljci treba zavisi od toliko toga, a ti nisi naveo nista konkretno. Kolike su biljke(najbolje sa fotografijom), kolike su saksije, vlaga, temperatura, ventilacija, velicina prostora u kom su, broj biljaka... Cak i to da kazes mozemo opet samo dati neki okvir...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Nema konkretnijeg savijeta!
To ovisi od biljke do biljke i konstantno kroz rast biljke se stvari mjenjaju.Kao sto ti kolega ven kaze dva put tjedno sto mozes do boxa ti je sasvim dovoljno sto se zaljevanja tice.
A sta se idealnih uvijeta tice unutar boxa ista prica stvari se mjenjaju iz dana u dan.Jer se i vani klima mjenja a ona utjece na klimu unutar boxa.Posto nitko ovdije nema mjesta da napravi mikro klimu konstantnu u prostoru di mu je box kako bi imao uvijek iste uvijete.Tako da si osuden na konstantnu provijeru i regulaciju parametra po potrebi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Corleonev

Magnus

Banned
Banovan
03.11.2016
26
5
3
Melbourne, Australia
Za dobro navodnjavanje je potrebno dosta iskustva. U sustini je moguce da napravis grow i da ga ne posetis do kraja ako imas resursa za to. Ne moze ti niko reci koliko tvojoj biljci treba vode osim ona sama, @VenloNL ti je odgovorio vec na osnovu onoga sto si rekao. Koliko vode biljci treba zavisi od toliko toga, a ti nisi naveo nista konkretno. Kolike su biljke(najbolje sa fotografijom), kolike su saksije, vlaga, temperatura, ventilacija, velicina prostora u kom su, broj biljaka... Cak i to da kazes mozemo opet samo dati neki okvir...

Saksije su od litre
Biljke stare 2 dana,lijepo napreduju (4 kom)
Box (vege) 60x60x80
Ventilacija pasivni upuh,ispuh pc vent
Temp
dok neradi svjetlo cca 20° i cca 75% vlage
Dok radi svjetlo cca 27-28° i 60% vlage

Dok radi svjelo, radi i ventilacija...
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Ventilacija treba da radi i kada je svetlo iskljuceno, sto bi takodje smanjilo vlagu koja je na gornjoj granici. Ta vlaga im je za sada ok, ali kada budi imale bujnu vegetaciju same ce podizati istu i jos kada ih budes zalivao sa vecom kolicinom vode eto problema(a u cvetanju bi jos vlaga trebala i biti znatno niza od trenutne). Predpostavljam da bi temperatura isla prenisko sa ventilacijom, ako je to slucaj onda bi bilo lepo to resiti. Ako i sam kazes da ti nije problem da ih obilazis jednom ili dva puta najbolje je da ih tada zalivas.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Naspi litru vode i dođi za 3 dana,ako su popile a posude su lagane ... naspi 2 litre ... i tako dan za danom,na javnim mjestima s gitarom ...
Bilo bi dobro da se javi netko,tko ima automatsko zalijvanje pa da dade konkertne parametre.
Kako održati stabilan ph i tako to. Kako gnojiti i sl.
Pantagan je nedavno otvorio dnevnik,ima mislim sistem 4 posude,pa pogledaj jel' šta pis'o.


edit; ako te bune mjere
1/2 litre je bilo prije pljuge
:spliff:
1 litar je bome sada,
nakon :rolleyes:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zlocestoca

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Meni tank sa vodom od 100 litara traje 7 dana za 10 automata.Druga stvar;za takvo navodnjavanje ne trebas stelati ph ako koristis odredena organska gnojiva.Za tvoje dvije biljke takav tank bi bio dovoljan za 15-20 dana.Ali preporucljivo je onda imati manji tank od 47 lit da voda ne stoji predugo u tanku..Uglavnom je tako ako koristis autopot sistem.
Iako bez obzira na navodnjavanje bi bilo pozeljno svaka tri dana uletiti malo u box.:)
 

Magnus

Banned
Banovan
03.11.2016
26
5
3
Melbourne, Australia
4 biljke imam i DIY autopot ( dovod za 4 biljke original,dovod do razdjelnika prepravljena infuzija i tank trenutni 5l,kontam ubacit od 50l)

Problem je što je prilaz mjestu na dosta "prometnoj" lokaciji (ulaz preko ulice)... tako da pokušavam što manje ici na lokaciju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.