molim strucno misljenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
najpre da se zahvalim vutri.org sto postoji i njenim aktivnim clanovima sto sa svojim iskusnim komentarima doprinose kvalitetu ovog foruma.mnogo je lakse kad imate s nekim razgovarati o problemu...

posadio sam jednu bilku i nikla je 12.08.2010.kasnije sam mislio uzeti kojeg klona. danas joj je 4 dana kako je narasla,ali mi se cini da ne izgleda bas najbolje. interesuje me strucno misljenje nekog da mi kaze jer to normalna velicina za biljku staru 4 dana???

nalazi se ispod reflektora koji sam sam napravio a u njemu su 4 cfl sijalice. jer to puno svetla ili malo??

evo i slike ali,je slikano s mobilnim pa se ne vidi bas najbolje.
http://yfrog.com/ms16082010420j

zasto joj je jedan list veci od drugog ustvari onaj veliki raste svaki dan a mali miruje???

posadjena je u casu od 0,5l,cije sam dno izbusio. u zemlju sam stavio oko 30% perlita a na dno case sam stavio kamencice. temperatura je oko 28c,a vlaznost neznam ali mi je delovalo kao dosta suvo pa sam u tepsiju stavio malo vode i glineni kuglica da povecaju vlaznost a na njih tanjiric od kafe pa na njega casu. duva sobni ventilator na sve to.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
hvala zlo na podrsci ali kod tebe kako tako su rasli listovi u paru... od kolko vremena ti je prva slika,deluje mi mnogo veca od moje?

sad sam vec siguran da joj nece izrastiti ovaj drugi list,posto se od juce jos vise smanjio (gotovo da se ni ne vidi),a ovaj drugi joj je narastao.
bc17082010432j
bc17082010432j

http://yfrog.com/bc17082010432j

jer zna neko sta se desilo? ne znam oce joj to smetati u daljem rastu,ili da ne gajim laznu nadu???
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
vidim da zalivate biljke sa slavolom,h2o2 i hesi super vita. jer bi to mozda pomoglo ili je jos uvek rano?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kad naraste bar 40cm ili kad prođe najmanje 30 dana od tolike kolika ti je sad.h2o2 možeš i ranije,ali ja ga nikad nisan koristio niti ču,radije napravim drugo kako treba i onda se ne zamaram tom stavkom,jer je nepotrebna.Šta manje petljanja to bolje.Svijetlo,zemlja i voda je jedino šta joj u u startu treba,pa pripremi to kvalitetno.Ne startaj ispod 1L zemlje,i ne presađuj u manju od 5-8L.Sa cfl svijetla ti je uvijek malo,al može se.Nemoj da zemlja stalno pliva vodom.Bitno sad da naraste koliko je i čaša velika,pa presađuj,mazi i pazi:)I traži hps:icon_lol:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Nemoj da brineš drugar!Samo teraj bit če nešto od svega toga.Ako raste pustije na miru,ovi su ti prvi listovi i tako nevažni.Nemoj slučajno da je gnojiš ovako malu,zapalit češ je.Samo voda i samo voda.Normalno što kvalitetnija.Ako ništa drugo pustiš vodu iz slavine da ostoji 24h pa pnda zaljevaš.
Pozdrav:spliff:
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
znaci greenpower i dr.smok vi mislite da ce biti nesto od nje! :icon_lol::icon_lol::icon_lol:ulepsali ste mi dan!!!!!!

manje vise sve radim pa forumu,zato sam je i posadio u case 0,5l cije sam dno izbusio i raseko sa strane za lakse presadjivanje. a pripremio sam saksiju od 13l i ovu zamlju i perlit
http://yfrog.com/0v17082010433j
http://yfrog.com/ne17082010434j
vermulit nisam nasao,ali jer znate kojim slucajem neku zamenu za njega?
nadam se da je zemlja ok?
danas sam je zalio i mislio sam tek u petak?(onako kako pise,dok ne procuri iz saksije)
kasnije sam mislio kupiti hps 250w za cvetanje,ali sam vegetaciu mislio odraditi sa ove 4 cfl 35w. svaka daje 1550lu.jer mislite da ce to tako moci,ako teba mogo bi joj dodati jos 2?
a vodu sam prokuvao i procedio na tkaninu,i posto imam pumpu za ribice jedan izlaz sam stavio da duva u vod i obogacuje je kiseonikom.:icon_lol:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Substral sam zadnji put testirao,i odličan je u odnosu na druge manje poznate.Tu je razvikan s razlogom.
Perlit/vermikulit ti dođe na isto,a perlit več imaš pa se nemaš potrebe zamarati s tim.Da ti napomenem da sam zadnje biljke stavio u substral,bez perlita i ikakvog dodatka za drenažu i nikad bolje.Davno sam jednom mrvio stiropor u multipraktiku i dodavao u zemlju,i nikad više.Uglavnom,dodaci zemlji su poželjni po meni do 15-20%,iako sam ja do sada večinom bez ičega.
Štedne če ti biti ok za vegetaciju,ali ako staviš od starta s hps uduplati če se,duplo brže narasti ako sve radiš ok.Druga biljka:)
Za zemlju nema točnog pravila,svako ima drukčiju drenažu,temperaturu itd. u malim odstupanjima ali najbolje prst u zemlju i ako je suha površina zaliješ.Ali to izađe oko 3-5 dana,jer i nevalja da je predugo konstantno blatnjavo.
Za vodu te žalim jer se maraš,hehe:)
Šalim se,samo znaj da je točan PH važniji od klora i kamenca,tako da ako ne reguliraš precizno PH ne smaraj se previše s tim.Moj savjet da si uštediš vremena.Ja direkt iz česme u kantu,reguliram PH i odmah zalijem biljke.Dragocijeno mi je vrijeme da bi vodio računa o odstajaloj vodi.
Uglavnom,ja san zadovoljan kvalitetom koju dobijem svojom "jednostavnom" metodom,želim tebi isto pa makar i na težim metodama:)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
prijatelju,presadi tu biljku u jedno 5 litara poštene zemlje ( Terra Magma ili Compo sanna ) i nečeš imati problema,biljka ti je vjerojatno pokupila malo stresa pa ti tako lišće raste ali vjeruj mi nakon nekog vremena če rast normalno ko i svaka druga!

JOŠ TE SAMO MOLIM DA NEGNOJIŠ TU BILJKU PRVA TRI TJEDNA RASTA NIKAKO!
TEK NAKON MJSEC DANA JU NAHRANIŠ S BLAGOM DOZOM DA VIDIŠ KAKO ĆE ODREAGIRATI,BILJKAMA NETREBA PUNO HRANE I NEMOJ DA TE POVUČE TA ZABLUDA DA HRANA POTIČE RAST!

pozz
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Prijatelju sve ti je reko čika zeleni.Nije ništa pogriješio.
Nemoj da se smaraš unaprijed.Kad se desi probleb imaš vremena za reagiranje i rješavanje situacije.Bitno je da je svaki dan gledaš,što i radiš.Zato se ljepo opusti i mazi i pazi svoju biljčicu.

Ej 4herbs,mislio sam da je terra magma,Substralova zemlja!:icon_lol:
Pozdrav:spliff:
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
:clap: drustvo bas ste face!!! hteo sam da vam dam rep ali me odbija?!?!?! :icon_sad:

mislio sam da je presadim za desetak dana kad malo ojaca. ako mislite da treba ranije,ok uradicu tako?
za presadjivanje:
uzeo sam saksiju od 13l. dodatno cu joj izbusiti rupe za bolje oticanje vode.imam i ove glinene kuglice koje sam mislio da stavim na dno saksije debljine 3cm.
http://yfrog.com/b518082010436j
e sad neko stavlja i odgore a neko ne stavlja... sta vi mislite,da stavim?
razmera:
zemla je terra magma 70%
perlit 20/30%
sve radim po forumu,ali imam jedno pitanje: jer te glinene kuglice smem da umesam jedno 10% posto u samu zemlju ili ne?

gnojivo necu stavljati posto ga ni nemam,ali sam ga danas porucio. stice mi sve od hesija,i kazu da je to sve dovolno i da mi nista vise ne treba.

uskoro cu onda kupiti hps od 250w pa cu je zamenuti sa cfl sijalicama. a jel bi smeo da i cfl ostavim uporedo sa hps da rade istovremeno?

i zaboravio sam da kazem da radi 24h svetlo,makar sad u startu pa cu je posle prebaciti na 18/6?

ako kojim slucajem nesto neradim kako treba slobodno me kritikujte a ja c vas uvek izvestavati unapred sta cu uraditi da smanjim prostor za greske. hvala svima jos jednom!!!!:icon_lol:
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
može zašto ne:icon_lol:
cfl + hps odlična kombinacija
glinene kuglice nemaš potrebe mješati zemljom a na dno možeš stavit dva, tri cm da se bolje cjedi, ja inače stavim kamenja
inače samo lagano i treba imati strpljenja
sretno i dobro nam došo
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
hvala,hvala bolje vas nasao!!!

upravo sam nasao u hidropnici komplete dobije se reflektor,prigusnica,upaljac,hps,mh lampa(sve spojeno,vec spremno). komplet od 250w kosta oko80e,a jos bolje je sto komplet od 400w kosta samo 10e vise,90e. :thumb:

e sad moje pitanje je sledece: posto sam svakako mislio staviti i kojeg klona ako bude,oce biti problem da jedna biljka stoji ispod 400w.procito sam da 400w ide na 1mx1m prostora i na oko 4 do 6 bijoza,ali ako treba mogo bi je podici ili joj staviti neku mrezu da smanjim dotok svetlosti ako joj je to puno lumena,posto bi sad definitivno uzo onu od400w???



lep pozdrav za sve aktivne clanove!
bananallama.gif
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Hehe,pa možeš ti napravit box 1x1 metar i stavit tu jednu biljku,ali zašto bi trošio struju na jednu biljku!? Nije valjda da nemaš još sjemenki?Zabodi ih desetak,pa ćeš kasnije eliminirat muške tako da će ti box biti fino popunjen.
Onako usput,jesi razmišljao možda i o ventilaciji?400-tka ti grije poprilično,a i treba velik box prozračiti,pa si pogledaj i ventilatore.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Eto i Zlo se uključio u raspravu i moram da primjetim da više nije baš jako zločest u komentarima!:icon_lol:
Uzmi od 400w i gledaj ako mogu da ti zamjene reflektor za neki cool tube.Ako treba uz neku nadoplatu.Vratit če ti se,vjeruj mi.I računaj na kupnju dva wc venta za početak.Ulazni manjeg kapaciteta a izlazni jačeg kapaciteta.Bez ventilacije sa 400w nema sreče!Zapamti to!Ljepo spojiš jači vent na cool tube da izvlači vručinu.Nebi bilo na odmet da bude dobar jak vent sa nekim potencijometrom da možeš kontrolirat snagu.A sa snagom izvlačenja toplog zraka kontroliramo i temperaturu unutar boxa.Računaj još na jednu stvar!Kad cvatnja započne počet če i biljčice jače da se čuju.Pa češ morat razmišljat i o karbonskom filtru.A on ti uzme oko 30% snage izlaznog ventilatora.O tim nekim stvarima treba vodit računa u startu.Jer poslje dođe cjela investicija i do 3 put skuplja.
Nadam se da sam pomogo,poz:spliff:
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
kako da ne nego ste pomogli,nekako se osecam sigurnije kad cujem i druga iskustva da nesto necu zeznuti... i pored toga sto sve ima na forumu,lepse je kad vi to potvrdite!

nazalost seme sam dobio samo jedno od drugara,i to zato sto je bilo puknuto,a imam i ovih obicnih. ali danas sam porucijo seme i gnojivo,tako da bice jos mene tu da vam dosadjujem.. :sick:
za sijalicu je pala odluka uzimam od 400w,jer kontam da ce i u buduce da sluzi a bice nadam se i vise od jedne biljoze :icon_lol:,a box ce biti 1m x 1m. visina mi ne igra ulogu pa ce najverovatnije biti oko 2m ili 2,5m.sto vislje to bolje

sad kad sam usao u sve ovo,spreman sam da idem do kraja i kupim ili napravim sve potrebno.
o ventilaciji sam razmisljao jos pre par dana posto vidim da je ona prva sporedna bitna stvar. imam ventilator od peugeota 406 i malo sam ga preradio i on ce sluziti da izvlaci vazduh,a imam i 2 kompijuterska ventilatora koja sam mislio da ubacuju vazduh. za mesanje vazduha cu staviti standardni sobni.http://yfrog.com/9f18082010437j

razmisljo sam i o ciscenju vazduha,i napravio sam konstrukciju od metala i ostalo mi je da je samo oblozim sa mrezom za komarce,a izmedju 2 zida cu staviti aktivni ugalj za ribice. jedino sam se malo preracuno pa je ispo veci nego sto sam mislio,ali kontam da to ne smeta?
http://yfrog.com/bf18082010438j


niste mi rekli zasto ne mogu da vam dam reputaciju kao znak zahvalnosti??? a i ne mogu da provalim sta znace ove zvezde zute i bele,znam da je nevezano sa uzgojem ali mi se cini nekako bitnim da i to znam???

lep pozdrav za sve aktivne clanove! :bananallama:
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
evo malo da osvezim sa slikama
http://yfrog.com/n422082010473j

kako se cini pocinje da tera novi list!!!

a mislim da sam skontao u cemu sam napravio propust. kada sam radio klijanje semena,seme sam stavio u mirisljavi toalet pepir (mada mi je nesto brzo proklijalo). i onda kada sam radio presadjivanje sacekao sam da taj koren naraste nekih 7,8cm. a zatim kada sam ga presadio seme je isteralo iz zemlje i ja sam hteo da pomognem bijozi i skinuo semenku i ostali su sami listovi.
citajuci forum skontao sam da je jedino to moglo da prouzrokuje stres,pa za one neuke za ubuduce da znaju sta ne treba raditi!!!



ep pozdrav za sve aktivne clanove!
bananallama.gif
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ima na forumu rasprave o papiru,i mirišljavi nisu preporučeni nikako.meni je vata n.1.sterilno i neutralno.ne vjerujem da je defektna radi papira več se jednostavno desi,ni priroda nije vazda savršena,pogotovo nakon maltretiranja od strane ljudi.Samo ti teraj to dalje,i traži menke za dalje:)