Molim vas pomozite. Biljka se objesila i suse se donji listovi!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.05.2013
5
1
0
Bok. Jel znate u cemu bi mogao biti problem? Nakon sto smo ju zagnjojili ovo nam se dogodilo. Moze li gnjojivo biti
uzrok ovoga? Stavili smo otprilike 2/3 sake prirodnog gnjojiva - sami smo na hrpu bacali ostatke od voca i povrca i
to se raspalo i s tim smo zagnjojili. nakon sta smo zagnjojili proslo je 6-7 dana i biljka nam se ovako objesila i donji
listovi su se poceli susiti. Manjak vode sigurno nije uzrok jer je redovito zaljevamo i prije nam se ovo nije dogadjalo.
Sto bi mogao biti uzrok ovoga i kako mozemo popraviti stvar? Molim vas pomozite, jako nam je zao ove biljke - visoka
je sezdesetak centimetara i nebi zelili da usahne na kraju..
 

Prilozi

  • der.JPG
    der.JPG
    453,9 KB · Pregleda: 320
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja mislim da ti biljka ne izgleda tako obješeno kad ima sunca. Tih par listova dole što je žuto do njih i kad ima sunca ne dopire i normalno je da požute. Nevjerujem da si ju tim gnojenjem ubio. Neznam možda ja griješim, ali moje sve biljke izgledaju umurno i obješeno noću i kad je oblačno i kišovito, a to je normalno za sve biljke, al kad je sunce i listovi se dignu gore. Meni se čini da si ju baš uslikao u takvim uvjetima, oblačno vrijeme, ili predveče.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sabann and sharp

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
kazes da nije premalo vode?? da nije previse mozda onda?
s koliko zalijevas i od koliko litara je posuda?

peace out !
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
jako je velika razlika između 2/3 šake i 2-3 šake... samo da znaš :)

spominješ "prirodno" gnojivo... ja stavim 3 upitnika ???

biljka ne izgleda toliko loše btw... i zašto je u posudi a ne u zemlji?
trebala bi se oporaviti, a oporavit će se 10000% ako ju presadiš van, nema smisla imati biljke u posudama ako je riječ o outdoor uzgoju... naravno ako si u mogučnosti...

p.s. molim te da ne pišeš u množini kada se radi o uzgoju, moram te upozoriti, takva su nam pravila foruma...

sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation
22.05.2013
5
1
0
SiD je napisao(la):
jako je velika razlika između 2/3 šake i 2-3 šake... samo da znaš :)

spominješ "prirodno" gnojivo... ja stavim 3 upitnika ???

biljka ne izgleda toliko loše btw... i zašto je u posudi a ne u zemlji?
trebala bi se oporaviti, a oporavit će se 10000% ako ju presadiš van, nema smisla imati biljke u posudama ako je riječ o outdoor uzgoju... naravno ako si u mogučnosti...

p.s. molim te da ne pišeš u množini kada se radi o uzgoju, moram te upozoriti, takva su nam pravila foruma...

sretno!
Astiii a dali se ovo moglo dogoditi zbog tog gnjojiva? E i više mislim da su bile 3 šake :(
Nema baš tu neke zemlje di mi sadimo, taman je tu neka gomila kamenja. Zemlje ima malo niže al dole su borovi....
posuda puna do vrha ima 20 litara al ka sta se vidi zemlja nam je malo splasnula pa je zemlje unutra sad 16-ak litara. A a procita san da je 15-20 l dovoljno za biljku....
I zaboravija san još nešto dodat - napravija san organski pesticid od koprive - pola kila koprive u 5 l vode. nakon nekog vremena to se ka ono, malo usmrdilo al svejedno san s tim ju poprska jos 2 puta.. dali je to mozda bilo kljucno, al opet padalo je i kise posli toga pa je moglo isprat.


DJFlyHigh je napisao(la):
kazes da nije premalo vode?? da nije previse mozda onda?
s koliko zalijevas i od koliko litara je posuda?

peace out !
posuda je od 20 l (kad je puna do vrha). zaljevam svaka 3 dana - po litru vode ulijem. nekad mozda litru ipo ako je bilo stalno suncano..


No Joke je napisao(la):
Ja mislim da ti biljka ne izgleda tako obješeno kad ima sunca. Tih par listova dole što je žuto do njih i kad ima sunca ne dopire i normalno je da požute. Nevjerujem da si ju tim gnojenjem ubio. Neznam možda ja griješim, ali moje sve biljke izgledaju umurno i obješeno noću i kad je oblačno i kišovito, a to je normalno za sve biljke, al kad je sunce i listovi se dignu gore. Meni se čini da si ju baš uslikao u takvim uvjetima, oblačno vrijeme, ili predveče.
da, oblacno je vrime na slici. bas me zanima kad dođen iduci put kad bude sunce.... al bilo je jos nekoliko vecih listova zute boje - al san ih otkinija pa ih nema na slici.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
nije do toga gnojiva...to je sve što si nabrojao bezopasno...
mene više kopka ova kopriva...
neznam koliko si ju držao u vodi,da li je zapjenila...kopriva
inače se ta čorba od koprive razrjeđuje u omjeri 1 litra čorbe - 10 litara vode
moguće da si opekao listove prskajući koprivom...
inače biljka u ovoj fazi treba 4 litre vode tjedno(u toj posudi)... a bilo bi dobro da zaštitiš kantu sa nekim granjem da nije direktno na suncu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
22.05.2013
5
1
0
evo taman gledam i mirisem - drzao san je 24 sata - tako je pisalo na toj jednoj stranici di san to procita.. sad smrdi jos vise a pjene nema, nesto malo u jednoj boci.. a onda su to idioti na toj stranici sta su rekli kilo koprive na 10 l.... a evo taman pada kisa.. nadam se da ce to sve isprat s nje
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
to bi trebalo biti onda ok...znači nije kopriva
a da razmisliš o nekom gnojivu za vegetaciju,pogotovo ako ti je zemlja lošija u posudi,pa uravnotežiti zalijevanje....voda...gnojivo..voda....peroxid...voda...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ej oprosti, krivo si me shvatio, nisam ja tebi rekao da je previše gnojiva, nego da ima neke razlike u iznošenju informacija koje si nam dao... 2/3 = dvije trećine, 2-3 = dvije do tri...

gnojivo vjerovatno nije, ali nećemo to tako reći sa 100% sigurnosti... napravi ovo kao što ti je rekao Venlo, probaj peroxid, stavi 2ml na 2L vode i lagano zalivaj s tim, i naravno ako si u mogučnosti presaditi biljku, također i to napravi.... Napravi i FLUSH, nikada nije loše otuširati biljke!!!

pozdrav i sretno!
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
jedino može ph biti problem, vjerojatno nije kontroliran i voda s kojom si zaljevao i špricao je po mome mišljenu bila totalna lužina. Nabaviti pod hitno latmus papir ili digitalni ph metar. 99% svih problema s konopljom proizlazi iz toga. I presadi je u zemlju, ne vidim u outdooru poantu tegle ukoliko se ne radi o automatcima.ili lijenosti kao u mome slućaju :rofl:

I kao što je gore kolega No Joke, izgleda mi prema ovoj slici normalno...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
da da... ljudi, vidim datum teme,... ali jednostavno MORAM pitat...

dali tebi ta posuda uopće ima rupe na dnu???
vrlo banalno pitanje, a može donjeti razne odgovore,....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: unicum