Molim vas za pomoc oko svijetla!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.01.2012
1
0
0
30
Evo tek sam se upustio u growing pa ne znam nesto.
Prvo da kazem malo o nacinu uzgajanja...Znaci imam box od 1x1 metar, imao sam srece nisam ga morao radit nego je to kabinet za kompjuter u kutu mog stola i dosta je prostran i kompaktan.Kako mi je otac veliki inzinjer onda nemam problema za opremu...Imam na pregrst HPS sijalica i ventilatora.Procitao sam sve upute o indoor sadnji ali nisam skontao koliko biljka treba biti pod svijetlo u koje doba...Na primjer kad normalno cvjeta onda je 18/6 rezim koliko sam shvatio to znaci 18 sati svijetlo i 6 sati mrak, a kad se prebaci na 12 sati svijetlo 12 sati mrak onda pocinje cvjetati.Znaci onda treba taj 12/12 rezim ostaviti do kraja cvjetanja?I zanima me koliko treba proci vremena od sijanja tj. rasta do cvjetanja olitiga rezima 12/12 i nakon toga cvjetanja kada moze poceti drugo?Vidio sam neke slike di pise 46 dana cvjetanja i to ne razumijem pa molim nekoga da mi to objasni...Hvala unaprijed !!!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
18/6 je dovoljno 30 dana. Kad se prebaci na 12/12 tako se ide do samog kraja. Cvijetanje traje oko 70 dana, neke cvijetaju 50 a neke 100 dana, ovisi o sorti i koliko se dobro brinemo za uvjete. Ne ravnaš se po vremenu nego pratiš kad je gotova.
To je ukratko, pročitaj i OVU TEMU a ovo zatvaram da ne ponavljamo.
Sretno u pripremama i uzgoju:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.