Molim Vas za savet!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
gringras79 je napisao(la):

Jedna veoma potentna biljka... Bit ce headova na bacanje :icon_mrgreen:

Musko
mjgrow10aa_01.jpg


Zensko
35471DSCF1780.JPG


Sta ti od toga imas na onoj slici? :watchplant:
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Smajser je napisao(la):
Ja imam problem sa sjemenkama stavio ih u vatu namocenu u vodu svaku posebno i vec 10 dana nikako da pusti ono bijelo van?

Gde si nabavio sjemenke ?
Jel si siguran da su OK ?
Drzis li ih na toplom ili na hladnom ?
Inace nekad sjemenke trebaju vise vremena kako bi pocela da pokazuju ono belo...

Edit. Rekao da si vate namocio u vodu, jel je vata jos vlazna ili se osusila ?
 
08.06.2008
39
1
0
36
Posto ja ne mogu da otvorim novu temu zamolit cu fino da mi neko ovde pomogne...
Ovako u cemu je problem? Trenutno imam 11 malih biljcica ev slika http://img215.imageshack.us/img215/4430/dsc08208tp7.jpg
Eh posto ja nisam u svom rodnom gradu nego zivim kao podstanar i prvi komsija mi je murijak moram pravo da se pazim... Mislim da mi je sad doslo vrijeme da ove bebice prebacim u vecu saksiju a posto mi je problem sa prostorom...pitanje:
Da li mogu da stavim 2 stabljike u jednu saksiju??? I koliko mi je to pametno?
http://img528.imageshack.us/img528/4600/dsc08224ax5.jpg
Evo danas kad dodjem sebi idem u potragu za zemljom da presadjujem...pitanje:
Na sta trebam da obratitim paznju kad budem prebacivao stabljike i kako da to izvedem???
Uskoro se nadam da cu moci da otvorim novu temu pa da tu trazim pomoc...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
to trebas cim prije odvojiti jer u protivnom ce im se korjeni toliko ispreplesti da ih neces

moci odvojiti bez da ih ostetis ! !

da ih po dvije stavis u vecu saksiju nije ti pametno , ali ako si prisiljen na to mozes probat

ali mozda tio je bolje po jednu u saksiju i koliko stane stane,a ostale ...jbg , drugi put !

najbitnije pri presadivanju je da pazis kad ih odvajas i da ne ostetis korjen , i po

mogucnosti u neku dobru zemlju !

i dosta su izduzene biljcice, probaj priblizit svijetlo !

sretno .
 
05.04.2008
15
1
0
44
ako si ogranicen prostorno, bolje ce da uspeju dve biljke u saksiji od 15l nego da svaka ima po saksiju od 7.5l
pored toga bice niske, a mozes i da pobodes neku granu ili antenu ili nesto u sredinu i da vrtis biljke jednu oko druge, da rastu vise u sirinu, mozes i da ih vezujes tako da rastu potpuno horizontalno... prilagodi se uslovima, komsija je prva briga, pa tek onda devojke...
 

KaraJack

Aktivan Član
I sta ako se desi da je jedan mužjak ??? Bilo je dosta diskusije oko presađivanja takvih scenarija i sve svodi na negativno. Dobra preporuka je ako vec ne moze od 8l pa ima i od 4l saksija.

Moj je savijet uvijek razdjeljeno držat i tako je bolja kontrola planta, manje stresa u budućnosti i dosta toga se izbjegne.
 
08.06.2008
39
1
0
36
ok hvala skonto sam da mi je najpametnije da sto prije presadim..to cu danas da uradim... a ima li neko savijet kako da ih presadim? evo ja nesto kontam kako bi mi bilo jednostavno sa kasikom prebaciti u drugu saksiju ali neznam jel to izvodivo... najbolja zemlja sto sam do sada pronasao ima PH 5,5...
a m1k4c ako ja npr poslusam tebe i uhvatim jednu musku i jednu zensku biljku slucajno onda sam se sjebo jel tako???
 
05.06.2008
35
0
0
44
nemoj zlicom, mogao bi zasjeci korjenje i otislo sve kvragu! ako ih zelis razdvojiti pokusaj tako da izvadis biljke zajedno sa zemljom i lagano prstima pokusas maknuti visak zemlje i tada ih jednu po jednu probaj lagano izvlaciti. ocekuj da ces mozda potrgati korjenje.

ja sam neki dan isto razdvajala, uspjela ih svaku staviti u zasebnu posudu a od pet potencijalnih, koliko ce uspjeti, vidjet ce se :) jer cinjenica da mi je sve maznulo na pod prije razdvajanja im bas i ne pomaze, dakle, budi oprezan i njezan :)
 

KaraJack

Aktivan Član
@Stoned

Nikako sa nekim alatima vadit biljke kao šta ti je Lee već rekao, pokušaj to istodobno iskipat van i lagano sa prstima prekopat zemlju, dajem ti savijet kad presađuješ mora ti zemlja biti suha ne mokra ili vlazna. Ukoliko se desi da ti bebe padnu na pod i saviju pripremi si štaipeće da napraviš stabilnost i nemoj zaboravit poslije presađivanja da zaliješ ne na bebe nego oko njih, pošto su još male uzmi 1dec za svako i van na balko/sunce :))

Šta se tiče zemlje uredu je, pogledaj koju hranu ta zemlja sadrži i etc, preporučujem ti Composana zemlju ako je ne moreš nabavit onda pogledaj na net Posavec oni ti vode distribuciju kvalitetne zemlje...


:hippy:
 
08.06.2008
39
1
0
36
nasao sam zemlju sa PH 6,7-7 sta god da to znacilo...nasao stiropor i cuvajte mi fige...
uplodovat cu slike ovih dana...
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Mene tu brine odvajanje biljčica kod presađivanja. Njima je korjen več zapetljan i svakin danom su sve više zapetljane. Odvajanje je veliki STRES. Bilo bi najbolje ne dirat ništa, nego pri korjenu odrezat suvišne biljke, o one koje ostaju samo presadit u veliku posudu. Veličina posude ovisi o tome koliko biljki ostaje.