Molim Vas za savet!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
kod takvog presadivanja ne treba odmah rezati "suvisno" bez prethodnog pokusaja

odvajanja . ono sta ne uspije ( a toga i ne treba biti ) se diskartira .

kada ima tako po 7, 8 ,9 biljcica u malom poticu , dobro je pustiti da se zemlja malo osusi

i tako sve skupa izvaditi van ( i sa zemljom naravno ) . zatim lagano to poprskati i jako

lagano rukama odvojiti vece komade zemlje koje se moze, a ostatak namociti u vodu

temperature cirka 21 -22 C . ostatak zemlje ce spasti na dno i tada se postupak

odvajanja znatno olaksava .
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ma je...ali neče svaka sorta reagirat isto na stres usljed "odvajanja". U svakom slučaju, nije najbolje.
 
17.09.2007
22
0
0
44
Hteo bih da pohvalim savet o ispiranju zemlje ako se pregnoji jer sam ga poslušao i moja cura je ponovo počela da živi.
Jeste da još ima žutih listova ali čini mi se da se polako vraća u normalu i dosta dobro cveta.
Ovo je treća nedelja cvetanja,da li dobro napreduje??

http://img126.imageshack.us/img126/8010/dscf0410qi4.jpg
http://img126.imageshack.us/img126/3788/dscf0414wx1.jpg
http://img126.imageshack.us/img126/6170/dscf0415yt7.jpg
http://img126.imageshack.us/img126/3938/dscf0417lf3.jpg

Seme sam našao u nekoj mnogo lošoj travi koju sam pušio (nikakav rad nije imala) ali je jedino is tog semena od svih biljki bilo žensko i tako sam je pustio da odraste.
Da li može da sazri u potetnu ženku ili ću ostati nenapušen od nje??
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
biljka izgleda dobro , bravo .

sta se tice pitanja ... i jedno i drugo je moguce ! u kojim omjerima

iskreno nemam blage .

edit : si se zapitao koliko ruku je prosla ta vuva dok nije dosla do tebe . moguce da si

pusio pilju mozda i ne . ma bitno je da je ona izgubila dobar postotak u efektivnosti .

(vjerovatno ) .
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ak dobro uzgojis dobro ce pucat
samo je pitanje dal ce pucat dobro ili ce te ispalit na mjesec
Btw ti si pusio travu sa sjemenjem koja ima gro manju potenciju
Ak uzgojis bez sjemena to ti je vec veeleeelliki plus
 
03.05.2008
7
0
0
44
Ja imam problem sa sjemenkama stavio ih u vatu namocenu u vodu svaku posebno i vec 30 dana nikako da pusti ono bijelo van? Pustilo je od njih 22 samo 5,radi se o Super Thai Skunku sa alien growshopa? Ljudi pomozite.
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Imao sam sjemenke koje su bili u obicnoj vodi na sobnoj temperaturi i po 30 dana na sobnoj temperaturi.
Onako zbog eksperimentiranja ostavljao sam neke i po vise od 45 dana, a naj kasnije sto je neka sjemeneka izasla je do 20-tog dana.
Tako da ove koje nisu ti izsli do 30 dana su mrtve..

Pozdrav...:ludaci_lol:
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Te semenke sto nece da proklijaju izvadite iz vode ostavite ih nekoliko meseci pa ih ponovo stavite u vodu i proklijace.Prezivece i plitko zakopane u zemlji za vreme zime ispod snega i proklijace kad se ponovo steknu normalni uslovi.Mislim da je ovaj fenomen zbog toga da bi u slucaju neke velike klimatske promene sama biljka prezivela jer ako sve semenke klijaju i desi se neka klimatska promena i katastrofa biljka ne bi prezivela i nestala bi sa planete.
 
03.05.2008
7
0
0
44
MI mozete detaljno opisati postupak klijanja sjemneke u vati tj.kako je staviti u vatu gdje drzat itd. Ako mogu zamolit za slike?
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
uzmeš onaj papirnati ubrus tah dah presaviješ ga na pola onda na njega staviš sjemenke na 1 polovicu papira lagano nakvasiš ubrus (najbolje s onom špricaljkom što maglicu sprica tak ce ti bit ravnomjernije) i onda ubrus presaviješ tak da to izgleda ko preklopljena pica( u tvom slučaju kockasta) to fino stavis u kesu neku (ali pazi da ostane zraka unutra malo nemoj ju sprešat) pa špricaš mal vode unutra da se papir totalno natopi. višak vode iscuriš van, zaklopiš i tak ostavis. dnevno jednom otvori zatvori kesu (da dodje novi zrak) i nakon 3-4-5 dana ce proklijat. nadam se da sam bio jasan i da ce ti poomoci jako jednostavna stvar. sretno.
 
03.05.2008
7
0
0
44
---to fino stavis u kesu neku (ali pazi da ostane zraka unutra malo nemoj ju sprešat) pa špricaš mal vode unutra da se papir totalno natopi. višak vode iscuriš van, zaklopiš i tak ostavis--ovaj dio ne kuzim? Sta mora bit rupa u vrecici?
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
nemora bokte... mal zaje... redosljed al aj. stavis u kesu naspricas vode unutra.. okrenes kesu tak da visak vode iscuri van al papir trea bit doro natopljen. i onda kesu onak vrh presavijes tak da nestoji otvorena al da ima zraka unutra. ... (ja osobno uzmem kesicu za zamrzavanje ona ne propusta - papir roknes unutra pomokriš ga :D , i vrh kese presavijes (al da ostane zraka unutra(netrea bit napireno ko balon al ono... nadam se da ti je sad jasno
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Haha boga ti strke oko klijanja..
baci u mokri papir ili vatu i bok.. nek bude mokar stalno i to je to
to je to
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
e ti sunce ogrijano, kako se samo od najjednostavnijih stvari mogu naraviti vrhunske zavrzlame, pa koliko je samo price o tome na forumu bilo i ono opet neko ima svoj nacin, umotavnja, prskanja, izlaganja punom mjesecu i to u parne dane pri vedrim nocima... ;)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Hajde malo da procitas sta pise na sajtu i na forumu,pa onda da postavljas pitanja?A kad ih budes postavljao da malo povedes racuna gde treba da ih postavljas!Jel moze?