Molim Vas za savet!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.09.2007
22
0
0
44
Šta može biti problem sa mojom biljčicom?
50 dana je extra rasla i napredovala i odjednom preko noći kao da je počela da se suši:((
Ne znam kako da postavim fotke da je pogledate i kazete mi u cemu je problem.
Biljka je jednostavno pocela da vene.Lisce je pocelo da se susi i iy dana u dan je sve uvenutija!!!
 
17.09.2007
22
0
0
44
nema šanse da postavim slike.
Kad upload-ujem obaveštava me da se server remontuje.
Moram da Vam priznam da sa računarima ne stojim baš najbolje a i engleski nabadam:)
 
17.09.2007
22
0
0
44
Snašao sam se sa postavljanjem fotki.Sutra postavljam par fotki i detaljniju analizu šta sam sve radio svojim biljkama pa zaista očekujem Vašu pomoć šta da uradim dalje.
Za Vašu informaciju ovo mi je prva sadnja.
 
05.04.2008
15
1
0
44
Meni ona izgleda skroz ok, ne znam kakva je bila ako je sad uvenula ;)

Listovi su malo jaci, a vrhovi povijeni, ako si je otrovao djubrivom, a samo ti znas da li si, nije kasno da se ispere . . .
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Izgleda da prezalijevas biljku.
Strpi se dok se povrsina zemlje ne osusi potpuno. Takodje na dnu posude nesmije bit mokro/blatnjavo. Tek onda mozes zaliti ponovno.

Takodje cini mi se da ti je ili zemlja jaka, ili si je gnojio sa necime?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
probaj malo da rasitnis tu zemlju sa necim da nebude tako nabijena popritiskaj tu saksiju da z emlja malo popuca... kao sto kaze elephant0r kad se zemlja osusi zalivaj ali tako da procuri od dole a to sto iscuri proli baci... neznam gde drzis bilku ali meni se cini da joj je sparno tamo gde je.... ako je unutra ubaci jedan ventilator da duva u nju da malo zivne radi nesto spasavaj brate inace lepa je biljka u tom stadiumu nebi trebalo da joj je lose nesto si malo upraskao cim pre popravis to bolje sretno pa javi sta je bilo...
 
17.09.2007
22
0
0
44
Odstranio sam joj one najviše osušene listove (to sam pročitao negde na forumu) i dobro zalio destilovanom vodom (i to sam pročitao kažu da se tako spira gnojivo pošto sam je baš dosta gnojio sa nekakvim tečnim đubrivom za bolju vegetaciju i cvet,pa ću videti šta će od toga ispasti.
Šta mislite dal će nešto biti od ove biljčice?
Kakve su šanse da bude curica?
Imam još jednu i njoj su sinoć počeli listovi da dobijaju žute pege,I ona izgleda extra samo da joj ne bude nešto sada.Nameravao sam da ih sada od 1. juna prebacim na režim 12/12
do sada su bile 16/8 od početka po HPS 400W SON T Plus.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma to je od gnojiva kad si polio sa destilovano vodom trebalo bi da icurri voda odole bar 2deci (to dva deci kad ispiras, kad ne onda manje proceni sam ) da isperes to ako je tako bilo onda sad ostavi da se osusi skroz pa onda zalivaj satalno tako da voda pocne da curi odole... nemoj da zalivas tako da e sad cu zaliti sa deci za dva dana ponovo nego ostavi da se zemlja osusi pa zalijes tako bar ja zalivam i uvek to sto odole iscuri prospem kad gnojim isto tako.. kad zalijes voda bi trabalo jednostavno samo da nestane da je zemlja upije lako ako ostaje na vrhu dugo to znaci da ti je jako losa propusnost.... e sad ja nemam problem propusnosti tako nek ty neko iskusniji objasni to ... meni ako se desi da je propusnost vode losa ja uzmem mineralni (sodu) znam da je to lose al ja to uradim jednom mesecno to malo razbije zemlju...
pa nek ti ljudi jos bace neki savet...
sretno ...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma bice od njih jos svasta samo pazljivo nemoj da gnojis .. moje misljenje je da je od gnojenja...
AL SACEKAJ DA TY DRUGI JOS DAJU SVOJE MISLJENJE..
joj nisi trebao seci bre listove te al staje tuje :) nemoj seci listove..
INACE KAD SE OPORAVE BACAJ TO NA 12/12..
nego kolka ty ja vlaga i temperatura u boxu?
kakve ventove imas???
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Moje misljenje je da si ih spalio totalno gnojivom.. Isperi zemlju obilato vodom u kupaonici ako treba.. pa ih pusti tjedan dana da se oporave od svega.. zalijevaj samo cistom vodom nakon sto se vrh zemlje osusi.

Inace kad se gnoji uvjek stavljas pola doze od preporucenoga, i zadnja 3 tjedna se ne gnoji nikako.. samo zalijeva vodom. To je period ispiranja i bitan je jer dim bude puno cisci i laksi za grlo/pluca, a ne gubi se na potenciji i kolicini proizvoda jer biljka povuce hranu iz listova ako joj nesto zatreba za rast cvjetova.
 
17.09.2007
22
0
0
44
Što se tiče vlage,nemam pojma,a temperatura je 16,18/29,31 stepeni. Ventilatori su mi komjuterski po tri za ibacivanje i tri za dovod vazduha.
 
05.04.2008
15
1
0
44
Muzjaci inace ranije cvetaju u prirodi i uvek ce se pokazati sve mudonje pre nego sto za prvu zenku budes mogao da budes siguran.