Molim vase cenjeno mishljenje...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
27.04.2010
13
3
0
51
Biljke gajim pored velikog prozora, gde imaju dosta sunca... Dobro napreduju, ali mi se chini da su malo u problemu sa prostorom... Shta predlazhete, da presadjujem pojedinachno ili samo da promenim saksije i ostavim ih tako u grupi?
Hvala unapred i Poz :sun2:

img.php
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pročitaj malo po forumu,komplicirano je za objasniti,ali imaš Big problem!
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
....presadjuj to svaku u svoju.....racunaj da ce pasti i zrtve.....sto prezivi-prezivi.....ovako, male su sanse da i jedna uspe...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Ja bi ostavio sve zajedno i tako presadio u što veće pitare pa radio LST uskoro....
Štas će bit žensko a šta muško tko zna ako sjeme nije fem.....
Imat ćeš problema sa prostorom kako god okreneš.
Nije mi jasno što si posijao 30 i više sjmeneki ???
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pa nije to kelj jbte:knockknock:
Jel znaš ti kolika konoplja izraste ? A tek korijen :eek:hno: nebuš ti to razdvojio bez mrtvih...Poslušaj Upitnika.
I nemaju dosta svjetla! Neće to ići na penđeru :eek:hno:
 
27.04.2010
13
3
0
51
Kao prvo hvala svima na odgovorima... Eh, posejao sam definitivno vishe semenki (nepoznatog porekla), jer nisam bio siguran koja ce se primiti, kad ono, gle chuda, sve nikle... Bile su sve zajedno u maloj duguljastoj saksiji, pa sam ih presadio u 4 vece... Sve je krenulo tipa, aj da probam, ali sada kada su biljchice prezhivele skoro mesec dana voleo bih da spasem shta se spasti mozhe...

@zlo&naopako - haha, kelj... :)

Pa nishta, nabavicu saksije pod hitno... Obavesticu vas o rezultatima.

Pozzz
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Vala Trip ti je najbolji prijedlog dao... Sad je taman i vrijeme za outdoor.... idi to negdje na neku "kotu" koja je obasjana od jutra do naveče (da nema hlada od drveta nekog) i posadi to vani, makar ćeš oko kraja 10mj imati nešto vuve (ovako ništa !!!!) a i ništa nećeš se morati handriti oko njih, jer Majka Priroda će to sve sama uraditi !!!
To ti je najbolje rješenje, ako ih imaš 30 (ne vidi se na slici da je 30 "izašlo"... ali ako imaš 30kom, sve to vani (samo tako presadi) one će dole izmrsiti korjenje i ići dokle budu htjele, samo dobro bi bilo tamo kasnije oko 7 mjeseca, obići ponekad i ukloniti mudonje, jer oni se prvi jave nego ženke... tad bi imao dobar dim, a i fine cvjetove, aaa ako ih ovako ostaviš, ništa od njih nećeš imati. Prvo nema šanse da do kraja ti na prozoru budu, drugo prostor, pa lampu (to moraš uzeti, nema šanse, već se vidi da su počele se izduživati i okretati prema svjetlosti... Zato što prije to bolje, uradi OutDoor i boli te .... ako je baš suša ponekad ih obiđi i zalij, mada u outdoor-u, duže mogu bez vode, jer korjen je dubok, a dole ima vlažnosti....
Gledaj da ih presadiš tamo gdje nema kamenja velikog u zemlji...
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Ne bih htio da dajem crne prognoze, ali teško da ćeš ih bez većih gubitaka uspeti raspetljati i pojedinačno rasaditi.:eek:hno:
Unutar zemlje trenutno je jedno bijelo klupko korjenja, i ne možeš znati kojoj korjen pripada.
Zabodi sve van(ništa ne čačkaj), kad svi već zabrljao. Sporije će napredovati jer se međusobno nadmeću na hranu,svjetlost i prostor, ali ako uspiju imaćeš fin žbunić.
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ma odma raspetljati korenje , i presaditi svaku posebno na nekoliko dana da se vidi da je biljka ok . Onda sibaj sa njima gde god hoces :) . Zrtve su moguce ali mislim da ovo vraca pricu u mirnije vode
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Ma samo polako, koren po koren odpetljaj i ako se pokida koji nema veze... Jake su one... Da svakoj ostane BAR po jedna ona zilica bice ok, ali pokusaj sto vise...
Ja sam sjebao koren kad je nicala, tek mozda 1cm bio koren i ja ga presecem skroz, mozda milimetar ostane uz semenku, i iznikla samo tako... Znaci samo polako, koren po koren...
Svetlo je slabo, to se vidi, vidis kako su se izduzile, moras ih presaditi negde gde ima vise svetla, jer tu na prozoru je samo jedan kratak deo dana osuncano, a to im ocito nije dovoljno...

Listaj malo forum imas dosta toga objasnjeno... ;)
 
27.04.2010
13
3
0
51
Drugari hvala vam josh jednom svima... Mislim da cu za vikend da odvedem decu na selo ;) Napolju ce im sigurno biti bolje nego u stanu :)
I posadicu ih sve zajedno. To mi se chini kao najbolje reshenje... A BTW ima ih tachno 42!!! Bilo bi bash lepo da porastu sve :)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Razmakni ih sto vise moguce, da bi kasnije kad porastu imale dovoljno svetlosti na svim granama... A za to ce ti trebati citava njiva jbt... :/
 
27.04.2010
13
3
0
51
Haha... pa ako uspe ta njiva sve vas zovem na zhetvu ;)
BTW neke biljke poput ove sa fotke mi deluju jache a i brzhe su proklijale... a bogami i mama im je imala dobar rad... :)

 
27.04.2010
13
3
0
51
Nije me bilo neko vreme... Nazhalost biljke nisam mogao da nosim u prirodu, ali sam se reshio da ih presadim u mnogo vece kucice (saksije od 35L)... trenutno imam 15 biljkica, od pochetnih 40, ali... najveca biljka je visoka oko 70cm, a obim stabla je 8mm... pa to je sad vec ozbiljno drvo... :) Nego imate li neki savet, please... :)


 
08.05.2010
13
0
0
36
radio sam puno s drugim biljkama i u ovome nisam iskusan ali usuđujem se reci da su i one i ti na teškim mukama. kad si postao onu prvu sliku trebao si sjest 3-4 dana za forum, procitat malo, vidjeti..ubrzo bi preko foruma saznao nesto o samom rastu biljaka, minimalnim uvijetima svjetla, ventilacije, prostora, par dobrih sitnica za outdoor. ja osobno tada bi probao nekoliko šibnit van, nabavit kako tako svjetlo i nekoliko pokušat sredit unutra, ali ovako... tesko da ces izvuc ovo. ja bi u ovom trenutku jednu cijelu saksiju šibnio van, odrezao pri dnu nekoliko i ostavio dvije tri obavezno privezane za neki štap... mada i to je banana. a za unutra...sad bi trebao prvo sve prouciti oko opreme, pa nabavit opremu, pa sredit box....i to dobar box da ih izvuće, al dok to sve sredis vec ce ovo propast..ako vec nije kasno. nek mi slobodno neko opali samar ako sam zbog nedostatka iskustva glupost rekao
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ok si rekao

samo bi ja savetovao da to presadis napolje i to ako mze svaku popsebno da razmrsis koren ako nije kasno

i obavezno privezi sa necim posto se sad one oslanjaju jedna na drugu da se neslome...

ili ako hoces unutra saditi procitaj malo po forumu nabavi odgovarajuce uvjete :) i posadi drugu turu :) al svaku biljku u svoju saksiju jel od ovog enama nicega...
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Tvoj problem što su se izdužile, bilo je i po 3 u posudi od 5 l i cvjetalo i sve ok, polako s tekućim gnjojivom malo kap dvije na tjedan i obavezno lst, da ojačaš stabljiku, to što su sve zajedno ništa ne znači, nisu parazitske vrste niti izlučuju alelopatske tvari da onemoguće drugima rast, samo veeeeliku posudu i bit će ok ....

ps. kad presađuješ ne zaljevaj jedno 4-5 dana i stavi na sunce da samo jednostavno kao kolač izvadiš........vjeruj mi bit će ti zahvalne

pps. one spadaju u monokotiledone tako da imaju sekundarni korijen koji ide u dubinu a ne u širinu, u prijevodu bolja duža posuda od šire
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Počni ih savijati i oblikovati kako bi htio da rastu ili odreži vrh tamo gdje želiš grane nove da rastu.
Bitno je da su na direktnom suncu bar 3-4 sata , zalijevaj i nemoj previše gnojiti s gnojivom za rast.
Slobodno im daj gnojivo za cvjetanje ako ne želiš da budu prevelike.
poz
boz :sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.