Molim za pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nije joj bas dobro, il previse vlage, il los ph, zasadjena u mozda deci zmlje, osudjena na propast ako ne presadis u kvalitetniju zemlju i vecu posudu, mozes to ocekivati i sa ostalim ako ne odreagujes na vreme
 
31.07.2013
12
0
0
Ne znam koj je tacno problem... Biljcice sam presadio u vece posude, i sad cekam da vidim kako ce da reaguju. :) A da pitam kada je mali procenat vlaznosti, sta se dogadja listovima? I kad je veliki procenat vlaznosti, isto pitanje? :D

I samo jos nesto.. :)

E ovako, box mi je pc, imam 3 lampe(plava svetlost-6500 K), 2 od 20 W a jednu od 32 ukupno 4300 lumena otp :D, imam kineski termometar(drveni) box mi je oblozen alu-folijom i imam 5 venta.
2 izvlace vazduh, 2 uvlace a 1 je postavljen da duva u biljke i temepratura mi je oko 33,34 stepena to kada rade sijalice, a kada ne onda pokazuje 29,30. Nesto mi je to pretoplo za box ili taj termometar ne radi dobro... :\
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
frend, temperature su ti kao i napolju, sta te cudi, bez klime ne mozes napraviti hladnije, al nije to pretoplo (33~34C), drzao sam i na visim temp. al je bitno da vlaga nije niska, ako je vlaga niska dehidrirace ti biljka na visokim temperaturama, opet, ako je vlaga visoka a temperatura bas visoka (~40C i vise) biljka moze da ti se "skuva". eto, najjednostavnije receno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
31.07.2013
12
0
0
Pa to ne znam, danas treba da mi stigne aparat za merenje vlage.. :\

A sta se desava sa liscem kada ima nizak ili visok PH vrednost vode? I kako povecati ph vrednost? Citao sam da moze sa limunskom kiselinom par kapljica ali ne znam koliko tacno treba ne neku kolicinu...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
31.07.2013
12
0
0
Pomagajte molim vas. :\ Biljke su nastavile da se suse i zute listovi.. presadio sam u vece posude, zemlju koju koristim dobra je, proverena, radio sam jedan outdoor i bilo je sve ok. ne znam sta je vise problem, mozda ta vlaga u p...materinu.. :((( Ako bi moglu nesto da kazete bez slika, za sad ne mogu da slikam....


Evo slika, uspeo sam da slikam.. :D

http://postimg.org/image/8d3enw7er/

http://s13.postimg.org/suoczjjif/IMG_20130805_212133.jpg

http://s13.postimg.org/b3cql343r/IMG_20130805_212136.jpg E ova treca se krivi..

http://s13.postimg.org/oa26klzt3/IMG_20130805_212148.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa jesi stavio neke posude sa vodom, mokre krpe il peskire, da dignes vlagu... moras izmeriti vlagu a i ph moze biti diskutabilan.
jbg. nije bas ostra poslednja fotka al koji je to vrag tamo, ko muskli cvet da se formira ili su to mladi listovi zuti na vrhovima... koliko su uopste stare biljke
 
31.07.2013
12
0
0
Jesam, imam jedan peskir i jos jednu krpu u box-u, spolja sam stavio na fentu isto peskir gde uvlaci vazduh, i imam posudu sa vodom. E da i to me je zacudilo i meni lici na to. xD Zacudices se kad ti budem rekao.. xD Mesec dana stare,tj. manje vise. :\
 
11.08.2013
20
3
3
Citao sam postove u vezi koriscenja HESI gnojiva (djubriva)
i naletim na odgovor koji kaze;

Evo ja koristim HESI zadnja tri growa. Prije sam koristio plantelu cvijet ali mi se cini da je hesi bolji.
GHS The Church 2 biljke su mi dale 100g pod 250w hps, gnojeno sa plantelom
a GHS Trainwreck isto dvije biljke u istom box-u gnojeno po ovom dolje redosljedu
(HESI) me razveselio sa skoro 200g.
Uzimam composana zemlju Vegetacija mi traje oko 4 tjedna.
4 tjedan vegetacije stavim 2 ml TNT-a na litru vode.
Kad prebacim svjetlo na 12/12 onda svaki drugi tjedan stavim bloom c 2.5 ml na litru vode.
5. tjedan od kad je na 12/12 stavim 5 ml fosfora na litru vode.
Dalje svaki drugi tjedan 3 ml fosfora.
Zadnja dva tjedna ništa, samo aqua naturale ;)
Supervit kroz cijeli grow svakih 10 do 14 dana, jedna kapljica na 5 litara.

E sad se ja pitam koliko onda traje to cvetanje ili je covek samo jednom sipao fosfor za ceo grow?
ako racunamo da se zadnje nedelje zaliva bez djubriva
U prodavnici su mi rekli da se djubriva Bloom complex i phosphorus plus primenjuju svakim zalivanjem u propisanoj
dozi na boci sto bi bilo redovno svaki drugi dan(pola litre vode na 8L saksiju) jel treba i vise? temp je oko 25 C*
ovo mi je prvi indoor grow sa HESI i cistom teramagmom u 8 L

Ispada da bi ja sprzio biljku sa tom dozom svakim zalivanjem ili bi sa punom dozom djubriva dobio 400 gr heda
ja sam pocetnik i jako me jos to sve buni.jos kada sam video ovo, sad mi nista nije jasno..
POMAGAJTE...za dva tri dana treba da pocnem sa tretmanom.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
većina "hibrida" mogu progutati duplu dozu HESI P+ svakih 7 dana, neki više, neki manje. (to ne vrijedi za landrace tipa Mandalinih sorti i slično, one znaju biti osjetljive i dosta ih je lakše spaliti)

inače, pola litre svakih 2 dana ti nije nikakvo zalijevanje, bolje da to bude 1.5 litra svakih 4 dana ili kad vidiš da su biljke žedne, i onda HESI možeš koristiti u propisanim dozama sa svakim zalijevanjem.

naravno, možeš krenuti sa manjim dozama ako se bojiš pregnojavanja, pa vidi kako reagiraju i postupno povećavaj prema kraju cvjetanja. ako se pojave problemi, onda im dodaj gnojivo sa svakim drugim zalijevanjem.

sa gnojenjem svaka 2 tjedna od početka cvjetanja, kako si gore citirao, nećeš puno postići osim ako imaš jako dobar mix zemlje, inače ih treba prašiti redovito barem jednom tjedno tokom cijelog cvjetanja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
03.05.2015
25
11
3
32
Pozdrav.
Nisam znao di da postavim ovo pitanje.
Imam jedan problem neznam kako da presadim malene biljcice iz jedne saksije. Jer u toj jednoj saksiji ih ima dosta.
Ukratko - zelim presadit malene biljcice bez da im ostetim korijene koji su relativno maleni.