Monetarni sistem/zašto smo sve dužniji i u vječnom kreditu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Covjecanstvo je porobljeno od strane monetarnog sistema, kamata samo raste a oni na vrhu piramide ne mare za ovima ispod sebe. Od kojih nekima voda dolazi do grla.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
pa to i jeste cilj tih, tih, sta god da su, uzimas kredite, pa onda nove i novije da vratis stare i u krug.
moderno robovlasnistvo/neoliberalni kapitalizam.
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Kazu da riba ne smrdi ni od glave ni od repa vec cijela.

Mi, ljudi, a ima nas vise vrsta trenutno no o tome se ne smije javno diskutirati jer vrlo brzo nastanu neizbjezne tenzije izmedu grupa... mi ljudi smrdimo cijeli.


Da ne ispadne da lupetam :D :

Dodem u mali ducan, kupim pivu za 6 kuna. Dam novcanicu od 100 kuna.
Umjesto da mi uzvrati 94 kune, prodavacica mi je dala 194 kune.
Kako sam bio napusen, po obicaju, nisam ni primjetio. Izasao sam van i kad sam stavljao pare u dzep, primjetio sam da mi je dala 100 kuna vise. Vec sam bio odmakao od ducana i sad sam imao 2 izbora, sto se mene ticalo u tome momentu:
1. Nastaviti doma s 100 kuna vise u dzepu
2. Vratit se u ducan, vratiti novac

I tako sam stajao par momenata, moram biti iskren, nisam bio bas nes pri lovi...
Al opet reko "zar doista zelim zivjeti u takvome svijetu"


Dakle, sve potjece, na nasu veliku zalost! :D :D od JA.
Sve od JA.


Ja sam vratio pare.
Ona je kasnije to prepricavala svojim prijateljicama, rodbini.
Pa i ja sam se pohvalio par puta kako sam vratio pare.
Jesam li zbog toga budala?

Ja sam izgubio 100 kuna. Jesam. Budimo realni. Imao sam +1oo i mogo sam komotno otici kuci.
ALI time sto sam ja vratio 100 kuna, tko zna koliko sam ja zapravo novaca vratio a da nisam niti svjestan??

Dakle, sve potjece od JA. Mozda se to tako ne cini, ali tko zna koliko je ljudi doslo u priliku slicnu da uzme i da se ne zna ali ipak se sjetivsi mene i prodavacice toga dana vratilo ono sto nije bilo njihovo u tom trenutku.

Ja volim reci:
"Ako stalno uzimas, uzvraca ti se samo uzimanje. Da bi zapravo dobio, trebas poceti davati"
Malo tesko za shvatit. Ja sam trebao vratiti 100 kuna, kupit cokoladu prodavacici kao ispriku te bih time dobio duplo nego sto sam dobio. jer JA nisam JA nego SVe posto smo mi jedno veliko jedno.

Znaci, kriviti politicare znaci biti sudac.
Zar zelite da vas netko krivi?
Nije li onda bolje pruziti bolji primjer? POstati vijecnik mjesnog odbora kvarta?
Skupljati smece? Djeci iz ulice darovati slatkise? Starijima pomagati ako sta zatreba?

Jer zivot je kratak. A reinkarnirat cemo se kad tad.
A sta ak budemo i mi smradovi pa se reinkarniramo u jos vecem smradu nego sto jest?

Naposljetku, sto nekome smrdi drugome mirisi. I sta cemo sad?
Ja znam sta cu ja. Gledat svoja posla i svojim primjerom pokusat praviti promjene. Krivit druge za stanje kakvo je jest u najmanju ruku nevjerodostojno :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
1. Nastaviti doma s 100 kuna vise u dzepu
2. Vratit se u ducan, vratiti novac
Slatke brige..ja bi otiso kuci sa sto kuna vise..ko je hebe:Dda joj je stalo do onih malih 3 soma kuna place nebi tebi dala 100-ku vise..da vidis kako moja pekarica broji..dva puta..i izdaje racun..bez obzira sto me poznaje 15 godina..i bez obzira sto sam joj reko da ne treba..:):)kad radis za 2 800..ufff...stvori se u covijeku taj obrambeni sistemsmiley9934:lol::lol::lol:bem ti monetarni sistem:D

@sale82ful od viska si u glavi cisci...:D

Pa nek me krive..ionako sam za svako sranje uvijek kriv..vec sam se naucio biti "osudivan"od strane ljudi da me to apsolutno vise ne dira..dapace,naheben se keve svakome ko osuduje..al onako doooobroooo:udarac::udarac:
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Pa i ja sam se pohvalio par puta kako sam vratio pare.
Dobra djela se čine zato što imaš potrebu činiti dobra djela i to se čini da nitko nezna,to što si učinio ti nije dobro djelo nego potreba da te takvim ljudi vide.
"Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače, nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Mt 6.1

Da bi zapravo dobio, trebas poceti davati"
Dobivanje je nagrada a ne cilj...
Meni se čini da si shvatio teoretski otprilike kako to funkcionira al praktični dio nisi savladao...previše tu ima matematike u tvojoj dobroti.
To je samo moj dojam. Nhf :D
Malo sam off od teme,će se brisati ;)


Ulezim u supermarket,na podu ...100 kuna.
"Kad izgubiš ne traži,kad nađeš ne kaži"
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Tko je iskren, pola mu se doda :D

Bitna je iskrenost. Prvo prema samom sebi a onda prema svemu ostalom.
Nego, da budem i ja sada iskren... pravo sam zatecen koliko bi ljudi zapravo uzelo novac.
Pa zeni ce se taj novac oduzeti od place. Mozda nece imati da kupi djeci tenisice koje je obecala pred izlet kupiti? Ja potjecem iz jako siromasne obitelji i znam kako je bit gol bos gladan a ne mozes si pomoci jer si premali a sram te ikoga traziti da ti se ne bi smijao.

Tako ja to gledam. Kako meni, tako svima. Samo ne da ja uzmem 100 kuna i zakucam tricu kod dilera nego neka si zena kupi djetetu sta oce ili sebi sta oce, ipak je radila i zaradila a ja cu se vec snaci... napokon sume su duboke a livade siroke... nema gladi!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: djuka2301
10.03.2013
1
0
1
Pokucao sam na vrata, ljubazno mu se zahvalio što me primio i upitao može li me poslušati par minuta.

Ma ne brini brigu stari prijatelju!

Upravo završavam prije predviđenog roka s ovogodišnjim rajskim proračunom baziranim na sisanju do zadnje kapi krvi Balkanu i istočnim područjima. Reci mi!

Najmoćniji ste i najimućniji čovjek na svijetu, oduvijek i zauvijek. Nema te nacije ili naroda u stanju da se bori protiv vas, ili da vas ugrozi. Danas, sada, ovog trenutka možete imati sve što poželite. No svi se pitaju samo jednu stvar, svih zanima jedno te isto, što vam je na umu i što želite postići?

Baš ti hvala za ovo pitanje. Već stoljećima ja i oni poput mene radimo na osvojanju svijeta. To je vrlo teška obveza i dugo je u prošlosti vremena trebalo za posjedovati ljude barem djelomično. No danas, zahvaljujući medijima, poboljšanjima u tehnologiji i pohlepi vaših predstavnika političara, napravili smo veliki kvalitativni i kvantitativni skok. Danas imam u rukama instrumente kojima mogu pokoriti bilo koji narod u samo par godina. Pričam o nevidljivom, nesvjesnom, ali potpuno stvarnom robovlasništvu, bez sporednih krvoprolića.

To znam, svi to znamo jako dobro, no ono što nas zanima je kada ćete se zaustaviti, prestati, koji su konačni ciljevi?

Zbilja nisi dovoljno obraćao pažnju na mene stari prijatelju, ja želim cijeli Svijet, + 5% naravno!
Ne razumijem, kako možete očekivati da ćete pokoriti ama baš sva ljudska bića? Ima nas preko 6 milijardi, podijeljeni smo u stotine naroda, gotovo svi smo suvereni.

Starno si mi simpatičan, zbilja puno istražuješ i učiš, ali si još uvijek slab prema romantici. Najveći dio posla obavljate vi ljudi sami, robujete jedni drugima u moćnim mašinama psiholoških terora i osjećaja krivnje koji će moj projekt dovesti do konačnog uspjeha. Moje intervencije su tu svedene na minimum.
Sami ste si stavili okove i zatvorili u kaveze, poput ovaca ste se zatelebali u sigurnost i aroganciju da ste svijet dobrih ljudi nasuprot onih zlih, prekjučer crnaca, jučer Rusa, danas Muslimana i pedera, sutra Kineza. Pastir koji je na vas motrio vas je međutim i držao u zarobljene između ograda. Par puta godišnje se pojavi vuk, ali umjesto da vas pojede, on vam ošiša runo. Vama je ovo oduvijek odgovaralo. Drugo jutro se u obližnjem kafiću jedne ovce potuže drugim ovcama, ispiju kavu, a zatim sagnu glavu dolje i požure na posao u proizvodnju vune koja je neophodna za sljedeće beskorisno šišanje. Ha, ha, ha, oprosti, ali svaki puta umrem od smijeha kad se tog sjetim.


Mislite na poreze? Znači da je istina da su oni nepotrebni?

Pa naravno da su porezi nepotrebni dragi moj prijatelju, preko 90% vaših poreza služi za moju i plaće mojih kompanjona. Vi proizvodite vunu, a mi vas šišamo, oduvijek i zauvijek. Kako ono ti uvijek govoriš? Vuk je vuk, zato jer je ovca uvijek samo ovca koja ostaje bez novca, ha, ha, ha.

Koji je vaš sljedeći korak, na čemu radite trenutno?

Trenutno guramo ljude, poduzeća i države u dugove, to je jako smiješno, jesi li znao, pogotovo što nismo skriveni u potaji već radimo na svjetlu dana.

Ok, na kraju ćete sve posjedovati, no što nakon toga?

Najvažnije od svega je da čovjek živi u konstantnom strahu, stresu, savršen rob ne smije ništa posjedovati i mora se uvijek bojati da ne izgubi ono malo što ima. Sjećaš se Janis, zar ne, sloboda je samo druga riječ za ono kad ti ništa više nije preostalo za izgubiti.

Ali šta ako se neka ovca probudi, svi naši političari?

Svi su vaši političari moje sluge. Uostalom, to si i sam prijetio, mi već duže vrijeme ne ubijamo ljude. Ako se neka ovca i probudi, za par minuta je kroz medije za cijeli svijet postala pedofil, prevarant, satanist, špijun, mentalni bolesnik, kako na televiziji i novinama, tako na internetu, forumu, blogovima, portalima, posvuda. Kennedy nas je dobro naguzio i njega smo morali ubiti. Napravio je samo jednu pogrešku, prvo je tiskao novac, a tek onda o tome informirao stanovništvo, moram priznati da smo tada zbilja dobro prošli. Njega je zbilja bilo potrebno ubiti, vjeruj mi. Zamisli da je svaka država na svijetu počela štampati svoj novac, koje bi sranje nastalo. Svi bi radili samo dva sata na dan, svugdje bi zavladala sreća i blagostanje.
Hvala vam na iskrenosti, zašto nam otkrivate sve ove tajne? Za nas više nema nikakve nade, nije li tako?

Nažalost ne, u pravu si. Naravno, kada bi ljudi sutra počeli učiti pravu istinu, izbjegavati balege i upijati prave informacije ..., ali čovjekovoj genijalnosti su ravni samo ljudski ponos i njegova glupavost. Sada je na potezu glupost, pa sam se ugodno osjećam i nemam nikakvih briga.
Imam još samo jedno, zadnje pitanje, što ćete učiniti kada svijet bude u potpunosti vaš? Kada do posljednjeg, svaki čovjek postane vaš rob?

Dođi, približi se da ti to za svaki slučaj šapnem, zidovi mogu imati uši.
Ovaj tekst je pretpostavljam kopiran s stranice : http://pokretpatriot.com/uzroci/kreditni-novac/.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
dal' uzet' il' ne uzet :idea:
prvo mi pade napamet,osoba je 'sigurno' imala samo taj novac
možda je kakav jadni penzioner
pa kad dođe na kasu :oops:
drugo što mi pada na pamet: skrivena kamera :grrr:

pored kasa se nalaze zaštitari,idem do njih
možda dođe na kase netko tko je izgubio 100 kuna
ispričam im i dam pare
uzmu mi podatke i broj mobitela
ako se nitko ne pojavi,para je tvoja ::umirem::

neznam šta se dalje desilo :lol:
nikad me nitko nije nazvao :ajnstajn:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz