Monsanto tko i zasto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ovako0 lepi dani a ti u Indor :rofl: cool ti je INdoor :clap:::oops:::banjahanje:::thumb::puuuh:: @420Florist :smoke:

Pa nisam dzaba se potrosio na klime :D a ja eo u hotelu sjedim, imam clip ventić, bolje im nego meni.. :djede:

Odlicni automati. Ne znam jel znas za info, ali Monsanto je kupio General Hydroponics, Gavitu i Botanicare...

Ako na mene misliš, ne, nisam znao, ček jel to onaj veliki gignat proizvođača sjemena za agro kulturu i đubriva iz usa što je bio na lošem glasu jedno vrime? Znam da je davno bio neki skandal u Argentini zbog pesticida koji su se nalazili u produktima tog proizvođača, ako se ne varam.

Inače, GHE ima veoma kvalitetno đubrivo za kultivaciju u hydro sistemima, šta mi je na planu isprobati iz njihove serije, je ovo, jer tražim soluciju hydro kultivacije pomoću bio đubriva, tako da bi to bilo dobro isprobati, ako ne onda ću to koristiti u smart pot sistemu (autopot, samo potovi od tkanine i uz to airdome pumpa) ako mi ne uspije organski substrat u idućem grow pokušaju :D, a i dwc projekat mi je otišao malo u xxl verziju što mi nije bilo u planu, prvo financijski treba pokriti troškove, a i treba se brinuti o tome, skoro pa full time job, i još jedna meni vrlo bitna stvar, kultivacija u zemlji (čak i kada se mineralna đubriva koriste) ima znatno bolji okus/miris a i potenciju, a tek kod full organskog uzgoja, kao što @hazeri jednom reče, džaba ti to kada imaš hedove od pola metra, no moraš staviti 1g u džoju da se pošteno navariš, a kod full organskog uzgoja ti je dovoljno i 0.3 da pogineš :D
Iako koristim različite trichoderme, mykorhize i bakterije specijalno za hydro sustave, i kojakve tamo enzime i humino kiseline koje baš pofino koštaju, opet nije to to, po mom ukusu je kvalitet sasvim decent, ali nije sada kvalitet kao kod Sensija, pante ili hazerija, gdje šećer oblije hedove, gdje garant isto i terpeni izbijaju na sve strane, jedina dobit kod hydroa po mom mišljenju je XXXL urod, sve ostalo je decent.. no et isprobao sam, naučio sam dosta toga u brzo vrime, a usput mi je ostao i kvalitetan setup, tak ako budem ponovo se navario hydro furati, lahko instaliram to sve ponovno, no do tada ostajem na organskoj kultivaciji i pičim u nove avanture (auto smart pot organic)..
Eh da i moj zaključak o mirisu/ukusu/potenciji između hydro i organskog uzgoja ne izvlačim iz 2 pokušaja growinga u dwc-u, već sam u VIŠE navrata po holandiji i španiji čadio iste vrste sorti kultiviranih pod različitim uslovima, i mogu prosto reći, zemlja pobjeđuje..
 
Poslednja izmena:

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
@420Florist
WEEDetix ti je sve rekao. Ja cu samo nadodati da je plan Monsanta uci u kanabis industriju i totalno ju preuzeti, jer su shvatili koliki novac u istoj lezi. Htjeli su na velika vrata uci na europsko trziste tako sto bi kupili njrmackog farmaceutskog fiva Bayer, ali potpistivala se peticija (u kojoj sam sudjelovao) i vise od 7 milijuna europljana ju je potpisalo. Nazalost kako to biva u neoliberalnom kapitalizmu, samo su okrenuli plocu i na kraju je Bayer kupio njih. Veoma losa korporacija za covjecanstvo, kojoj je cilj preuzeti kanabis. Jer iako se biljka ne moze patentirati, sjeme i genetika nazalost moze...
http://www.wakingtimes.com/2017/06/21/monsanto-bayer-maneuvering-take-cannabis-industry/
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
Hm,nisam znao da je Monsanto prvo htio kupit Bayer,nadao sam se da se Bayerovom kupovinom Monsanta nesto mjenja nabolje,al izgleda da sam se prevario...
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Bit ce Haz to da ces radit svoje sjeme u kucnoj izvedbi ako ne zelis genetski modificirano. Za Gavitu vise-manje, ali ovo sto se priprena u tihoj izvedbi na globalnoj sceni ne sluti na dobro. Naravno, nece se to desit sutra ali se priprema teritorij za to. Vidis da sve vise zemalja legalizira i neminovno je da ce kroz 20 god. 70% zemalja legalizirati. Ne zelim ja sad tu unositi neku paranoju ali to je realno stanje stvari. Kanabis industrija je ogroman kolac i takvi veliki igraci to nece propustiti. Zivimo u takvom svijetu, znas i sam, gdje se sve vrti oko brojki... Malo je mozda off topic, ispricavam se, ali ovo isto zasluzuje neku temu u pod forumu.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ovaj forum bi trebao biti među prvima koji bojkotiraju takve proizvode ali nažalost to nije tako. Dijelom smo i mi sami krivi jer ne informiramo članove dovoljno. Ja ču se od sad pa nadalje buniti na svaki spomen monsanta i sličnih korporativnih štetočina kad se spomenu na forumu.

Edit: obrisat čemo ovaj spam ali neke stvari treba izreči glasno i jasno da se čuje.

Edit 2: neču brisat ništa, mislim da ovakvi postovi moraju bit vidljivi na forumu. Ako kome smeta neka obriše, no problem.
 
Poslednja izmena:

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Neka izadu na ulice samo 10-15 posto ljudi koji su bili vani i docekivali Vatrene sa svim tim nabojem i kazu ne... ma kakav monsanto ili vojska ili policija... toplo se nadam da ce taj balkanski zaostao mentalitet izumrijeti kroz dvije generacije i shvatiti u cemu je problem pa se makar 1 u zivotu svi slozimo oko samo 1 stvari a ta je da to NEZELIMO... neka se vrate u SAD i ostanu tamo gdje su pozeljni... moramo poceti drugacije gledati na sve to jer mi to necemo dozivjeti ali zasto ne bolje za svoju djecu... nije mjesto egoizmu i gledanju vlastite guzice...
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Ljudi, decki, cure, djevojke kako god tko se osjeca, naravno da se treba protiv toga boriti. Najmanje sto sam mogao napraviti jest potpisat peticiju sto sam i ucinio. Monsanto se nazalost nije zaustavio ali TTIP sporazum izmedju SAD-a i EU je za sada zaustavljen. To su nevjerovatno jaki lobiji sa ogromnom moci i novcem te ne prezu da gaze preko mrtvih do cilja. Jednim dijelom mi je to struka i zaposlen sam u tom sektoru i mogu vam reci da je Balkan iduci na redu. Bile su prije par godina poplave, ljudima opustosena zemlja i eto ti Monsanta "velikodusno" nudi sjeme kukuruza. Dalje, bivsi premijer RH Oreskovic dao u zakup 30 tisuca hektara slavonske zemlje sestrinskoj firmi Monsanta sa sjedistem u Saudijskoj Arabiji ili UAE sad ne znam tocno. Masa ljudi ne zna sto se dogadja i pomalo zo djeluje kao SF, ali to je jednostavno tako. Na redu je industrija kanabisa, a na malim ljudima je da se bore i udruzuju jer ako nisi pokusao dzabe sve rijeci..
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
RH Oreskovic dao u zakup 30 tisuca hektara slavonske zemlje sestrinskoj firmi Monsanta sa sjedistem u Saudijskoj Arabiji ili UAE
i tu prica zavrsava drug...Sestrinska je kljucna rijec...a zna se desiti da ima netko i 5 sestara...i 5-oro brace....a da ne govorimo o stricevima,rodacima u Monte carlu,Kajmanskim otocjem..itd,itd...i sad bi ja trebao da se oko toga zabrinjavam...ejj drug moj:thumb:

A mali ljudi kopaju po smecu,a prvi su kad treba kamenovati pedere...ili otic na ulice kad nogomet zavlada...koliko je ono bilo..pol miljona ljudi...a gladni...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Haz, ja se ne slažem s tvojom tvrdnjom
Ponavljam svoju tvrdnju sad kad se otvorila tema.
Mnogi se kunu u jedno,a rade sasvim drugo.Ti Panto si posten covijek i radis sto kazes:respect:takvih je na forumu 10-ak..ako...
Mnogi ljudi osuduju,a kad im zaskripi pregaze svoje "moralne vertikale"jako brzo;)
Slazem se da je Monsanto firma koja misli zaokupiti cijeli svijet.Ako ne "probiju"Evropu i proizvodnju sjemena Cannabisa...brzo ce oni naci alternativu;)neku sestru,brata po interesu.Oni koji odlucuju dali ce Monsanto doci,uzeti,shebati nama brane uzgoj i pravljenje ljeka.Takvi se prodaju za "dva otoka"na jadranu.I takve ljudi vole,njima se dive...
Sve je stvar edukacije...
 
Poslednja izmena:

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Ima odlična knjiga ako koga zanima . Enghdal : Sjeme unistenja
Prepuna je informacija i poziva se na službene dokumente. Nesto sam i provjeravao i sve stoji sto kaze. Ne znam, monstruozno je mozda prava rijec.
Najveći problem je sto iza njih stoji američka administracija,, odnosno oni su ta administracija. A kad zatreba oružje, i ono je tu.
Ne znam koji način otpora je moguc, ali mislim da je proizvodnja svoje hrane, iz svog sjemena, i vutre, svojim gnojivom, i samim time biti zdrav, mentalno i fizički, najveći izraz neposluha ebenoj mašini