Monsanto tko i zasto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
@deutch.marley Ne razumijem kako mozes napisati ovakav post nakon svih činjenica iznesenih samo tu u ovoj temi? Vidiš da je kroz povijest doslovno bio rasadnik zla,gdje god su bili umjesani ostavljali su iza sebe bolest i smrt, poput kuge,a rekao bi čak i gore ..zato definitivno nije pretjerano , naprotiv,pretiho to prolazi
Edit: dao Bog da si u pravu i da svi samo nabijamo paranoju ali povijest je učiteljica zivota,zato paranoja nije na odmet pogotovo u ovom slučaju. Kanabis je sveta biljka i Monsato se igra Boga ,a znamo kako sto nas povijest uči kakve su posljedice!
 
Poslednja izmena od urednika:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Dok god mali covijek ima misljenje ima i svijest,a ako ima svijest ima i stav.Sa stavom ces imati svoje sjeme bez "divova"kao sto je Monsanto.Samo edukacija,vlastiti uzgoj i imas ljek..
Ljudi puno slusaju,a malo rade..moze se bolje i drugacije..ovisi sa koje "strane"gledas:)
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Imati i zastupati mišljenje je sastavni dio demokracije i pravo svakog čovjeka, samo koliko i kome to mišljenje znači, to je druga stvar, jer po tom pravu kojeg ti imaš na slobodu govoru, tj na svoje lično mišljenje, tako ista prava imaju i drugi, a sada jesul njihovi čini moralni i ljudski, i to je druga stvar, jer demokracija ne bi funkcionirala bez kapitalističke društvene „podloge“ koju danas ima, pa ti sada zbroji slobodu govora/mišljenja i pohlepu/kapitalizam.. može samo rezultirati zloporabom temeljnih ljudskih prava što se već dešava kod takvih kompanija..
 
Poslednja izmena:
19.02.2018
45
36
18
29
Dok god mali covijek ima misljenje ima i svijest,a ako ima svijest ima i stav.Sa stavom ces imati svoje sjeme bez "divova"kao sto je Monsanto.Samo edukacija,vlastiti uzgoj i imas ljek..
Ljudi puno slusaju,a malo rade..moze se bolje i drugacije..ovisi sa koje "strane"gledas:)
Upravo tako .nije sve tak sivo
 
Poslednja izmena:

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Ebiga, zaspamat crno temu, ali...
Bez stvarnog iskustva u necemu, bez uronjenosti u temu, a imati misljenje i stav se inače zove predrasuda. A ljudima sa predrasudama je najlakše manipulirati. Najjača vojska sistema. To je danas sloboda mišljenja. Pojam kojem je izvadena srž i unutra stavljena parodija u Pythonovskom stilu.
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Mene zanima jedno kakve posljedice mogu biti ako Monstanto krene proizvodit svoje genetski modificirano sjeme ?

Moje misljenje da ce amsterdamske stranice ostati dosljedne sebi a ne podleći toj satanskoj mafiji i da oni nece moci tako lako ovladati Evropom tj Svijetom

Posljedice su velike. Gubitak odredjenih genetika, "prljanje" trzista sa GMO sortama, dugorocne posljedice na ljudsko zdravlje u obliku stetnog udara na ljudski DNK. Zamisli si sljedecu situaciju. Mlada trudnica u Velikoj Britaniji redovito konuzumira kanabisovo ulje. Recimo ujutro na bazi CBD-a a navecer na bazi THC-a i to ulje u sebi ima genetski modificirane organizme. Na kraju pri rodjenju dijete ima neki oblik deformacije, trajno je osteceno, autisticno je ili ima Downov sindrom. Dakle predstavlja svojoj okolini problem i tugu do kraja zivota. Sljedeca stvar. Imas nedaj Boze, rak ili tebi netko blizak i odbio si konvencionalan nacin medicine i okrenio se prirodi tj. kanabisovom ulju i kanabisu opcenito i recimo zivis u Velikoj Britaniji. Tano je najveci dobavljac medicinskog kanabisa GW Pharmaceuticals, koji tijesno suradjuje s Monsantom, a igrom slucaja bas od njih uzimas kanabis i preparate. Iz mjeseca u mjesec stanje ti je sve losije a ti uvjeren da si pomazes kanabisom pod genetskim inzinjeringom. Eto ti primjeri mi prvi padaju na pamet.
Sto se tice preuzimanja seed banki lijepo ti je PowerSeed napisao. Ako je sestrinska firma Monsanta spremna kupiti jednu Gavitu, tko ih sprijecava da ne preuzmu sa brdom love neku manju seed banku ili ponude nemoralnu ponudu za Paradise seeds. Ako netko i ne zeli prodati zbog morala ili principa, sjeti se da vlasnik uvijrk ima obitelj, zenu, djecu, najmilije i vjeruj mi da ce brzo prodati ako se nadju u opasnosti. Takve kompanije ne prezaju od nicega, postavljaju ljude u nadzorne odbore, ministarstva zdravlja i ostale institucije. Ne znam koliko si star i imas iskustva ali tako danas stvari funkcioniraju. Svijet je postao mjesto gdje se nazalost prvo sumnja u nesto dok se tri puta ne uvjeris jer su nas takvi ljudi kao iz Monsanta na to natjerali svojim postupcima. Treba se educirati, kopati po internetu, ne vjerovati mainstream medijima, kupavati na mjestima za koja si uvjeren da su dobra. Npr. General Hydroponics moje novce nece vidjeti u buducnosti. Ne mogu takve firme, kao Monsanto odjednom postati dobre, pa one su osnovane u zloj namjeri. Kanabis industrija vrijedi milijarde i naivno je vjerovati da takvi giganti nece pruzit svoje pipke i da ce sve to gledati sa strane. Ugodan dan ti zelim i svako dobro.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
@prosto oko
Ljudi sa stavom i "mozgom"ne padaju pod utjecaj Monsantovaca vec needucirani ljudi i podjele koje ti isti ljudi prihvacaju.Takvim ljudima je lako manipulirat;)
Misljenje i stav stvaraju covijeka,a predrasude dolaze od odgoja gdje je normalno djeci usaditi podjele medu ljudima..:thumb:
 
Poslednja izmena:
19.02.2018
45
36
18
29
Posljedice su velike. Gubitak odredjenih genetika, "prljanje" trzista sa GMO sortama, dugorocne posljedice na ljudsko zdravlje u obliku stetnog udara na ljudski DNK. Zamisli si sljedecu situaciju. Mlada trudnica u Velikoj Britaniji redovito konuzumira kanabisovo ulje. Recimo ujutro na bazi CBD-a a navecer na bazi THC-a i to ulje u sebi ima genetski modificirane organizme. Na kraju pri rodjenju dijete ima neki oblik deformacije, trajno je osteceno, autisticno je ili ima Downov sindrom. Dakle predstavlja svojoj okolini problem i tugu do kraja zivota. Sljedeca stvar. Imas nedaj Boze, rak ili tebi netko blizak i odbio si konvencionalan nacin medicine i okrenio se prirodi tj. kanabisovom ulju i kanabisu opcenito i recimo zivis u Velikoj Britaniji. Tano je najveci dobavljac medicinskog kanabisa GW Pharmaceuticals, koji tijesno suradjuje s Monsantom, a igrom slucaja bas od njih uzimas kanabis i preparate. Iz mjeseca u mjesec stanje ti je sve losije a ti uvjeren da si pomazes kanabisom pod genetskim inzinjeringom. Eto ti primjeri mi prvi padaju na pamet.
Sto se tice preuzimanja seed banki lijepo ti je PowerSeed napisao. Ako je sestrinska firma Monsanta spremna kupiti jednu Gavitu, tko ih sprijecava da ne preuzmu sa brdom love neku manju seed banku ili ponude nemoralnu ponudu za Paradise seeds. Ako netko i ne zeli prodati zbog morala ili principa, sjeti se da vlasnik uvijrk ima obitelj, zenu, djecu, najmilije i vjeruj mi da ce brzo prodati ako se nadju u opasnosti. Takve kompanije ne prezaju od nicega, postavljaju ljude u nadzorne odbore, ministarstva zdravlja i ostale institucije. Ne znam koliko si star i imas iskustva ali tako danas stvari funkcioniraju. Svijet je postao mjesto gdje se nazalost prvo sumnja u nesto dok se tri puta ne uvjeris jer su nas takvi ljudi kao iz Monsanta na to natjerali svojim postupcima. Treba se educirati, kopati po internetu, ne vjerovati mainstream medijima, kupavati na mjestima za koja si uvjeren da su dobra. Npr. General Hydroponics moje novce nece vidjeti u buducnosti. Ne mogu takve firme, kao Monsanto odjednom postati dobre, pa one su osnovane u zloj namjeri. Kanabis industrija vrijedi milijarde i naivno je vjerovati da takvi giganti nece pruzit svoje pipke i da ce sve to gledati sa strane. Ugodan dan ti zelim i svako dobro.
A ako ne vjerujemo tim kompanijama koje proizvode medicinski kanabis treba se opredijeliti onda na ovaj nacin na koji mi radimo odnosno imati svoj grow ali sto vrijedi i to ako je sjeme Gmo .Bit ce da ce jedino Jamajka ostati netaknuta od strane Monsanta pa ce se odatle nabavljatihaha

Dok god mali covijek ima misljenje ima i svijest,a ako ima svijest ima i stav.Sa stavom ces imati svoje sjeme bez "divova"kao sto je Monsanto.Samo edukacija,vlastiti uzgoj i imas ljek..
Ljudi puno slusaju,a malo rade..moze se bolje i drugacije..ovisi sa koje "strane"gledas:)
A kako imati vlastiti uzgoj ako je vecina sjemena sada GMO? Bas gledam temu iz 2012 tada su se bojali da je vec sjeme svuda gmo a sto je sada 6 godina poslije a ja sam vam malo pesimist malo optimist neznam vise sta da mislim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
@prosto oko
Ljudi sa stavom i "mozgom"ne padaju pod utjecaj Monsantovaca vec needucirani ljudi i podjele koje ti isti ljudi prihvacaju.Takvim ljudima je lako manipulirat;)
Pa da, ali lahko je zeznuti poljoprivrednika kada mu kao država diktiraš kako i šta, na kraju čak i da je educiran ne ostaje mu ništa drugo nego plesati onako kako država svira, ili se ostaviti skroz poljoprivrede, nije seljak/poljoprivrednik na kraju kriv, već država koja dopusta takvo nešto zakonski i sama sklapa dealove sa takvim kompanijama na svom tržištu..
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Florist, naceo si isto veoma veliku temu. Izmedju drzave i poljoprivrednika ima toliko nerijesenih ili manjkavo uredjenih stvari, da jedni ne znaju kako sklopit kraj s krajem a drugi opet to iskoristavaju. Kako bi se reklo, svi imaju putra na glavi. S jedne strane su na koljenima ratarstvo i mljekarstvo a s druge strane ljudi koji zaradjuju na poticajima i europskim fondovima. Jaaaaako velika tema i jako puno sive zone tu postoji.
 
15.09.2018
144
224
43
29
Mislim da ce scenarij u buducnosti biti ovakav. Velika vecina zemalja u svijetu ce u narednom vremenu dopustiti koristenje marihuane u medicinske svrhe koja ce definitivno biti proizvod korporacija cije ulje nece biti djelotvorno.Sto se tice legalizacije kao u Nizozemskoj u Europe nijedna zemlja to nece sprovesti u to sam siguran jer bi to znacilo da je dozvoljen kucni uzgoj a ako je dozvoljen kucni uzgoj tu onda korporacije nemaju profit preko svojih ljekarni . Neke zemlje imaju stvarno blage zakone u odnosu na druge zemlje tipa Spanjolska,Ceska sto je pohvalno ali jos uvijek nemozemo govoriti da je predobro ako je kolicina veca od 15 grama kazneno djelo ,sve u svemu bolje vec na Balkanu.
Citam vec da se mnogo ljudi u Hrvatskoj koji su u ljekarnama dobijali marihuanu odnosno ulje na recept vracaju crnom trzistu a njihove proizvode opisuju nedjelotvornim i preskupim,a nedavno je Rick Simpson u emisiji RTL Potraga (link reportaze vam je dole) govorio o nekvaliteti medicinskog kanabisa koji je pod kontrolom drzave i on smatra da bi si ljudi trebali sami uzgajati u vlastitom vrtu/domu organski kanabis.U Njemackoj je zabiljezen slucaj s kojim sam osobno upoznat ;Osoba koja je imala rak bila je prvo bila podvrgnuta kemoterapiji i nakon sto ju je kemoterapija unistila i istrosila tek onda su joj pripisali medicinski kanabis kada je osoba bila na samrti.Apsurdno zar ne? Mnogo sam procitao komentara ovdje na forumu koji predviđaju najcrnji scenarij odnosno da ce svo sjeme ovoga svijeta biti GMO ,iskreno ja nemislim tako i nadam se da tako nece biti a i tko smo mi u toj cijeloj prici samo mali pijuni koji kao pojedinci nemogu nista bez nekog velikog ujedinjenja.Jedino sto nam preostaje je growati vlastite plodove i biti pozitiva .Ugodan ostatak veceri vam zelim
 

Prilozi

  • Screenshot_20180920-171638_Messenger.jpg
    Screenshot_20180920-171638_Messenger.jpg
    151,4 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_20180920-174812_Chrome.jpg
    Screenshot_20180920-174812_Chrome.jpg
    171 KB · Pregleda: 39
Poslednja izmena:
15.09.2018
144
224
43
29
Ne sijemo njihovo sjeme jos uvijek to je sigurno. Napisat cu navecer malo detaljnije o njihovom utjecaju u kanabis inustriji posto sam najmanje o tome pisao. Ali da s jedne strane preko velikih tvrtki ulaze u tu industriju to je sigurno. Bas cu vam izvuci preko kojih firmi i kako Monsanto to radi i sto kazu celni ljudi u nasoj industriji o tom problemu. Sad odoh u svoj komad raja, u obilazak svojih ljubimica...uzivajte.
Svaka ti je na mjestu a ljudi koji kazu da vec sijemo gmo sjeme nemaju pojma.Kao prvo njima se ne isplati proizvoditi gmo sjeme ako nema onu najsiru namjenu a to imaju samo kukuruz i soja.A gospodin Robert Melamede inace biofizicar i veliki aktivist mi je odgovorio putem putem fb-a da je strah opravdan ali da ce se uvijek znati koje su gmo a koje ne i da nas niko ne tjera da kupujemo njihovo sjeme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Astral Projection