Morning Glory - 12/12

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Kali je napisao(la):
Imas rep+ i od mene. Svidja mi se u sto gledam :))

ma mogu one još i bolje, al me muči zalijevanje s kojom količinom, koliko često, s kojim pH, s kojom vodom.....
al čini mi se da bih trebao sa 7.0 ako ne i više u početku s obzirom da mi je prilikom flusha pH vode koja je curila bio 5.4.
Valjda neće kroz 4.tjedna pH previše porast...

Inače evo ih konačno pojedinačno, nažalost na brzinu jer se čistilo staklo od CT, žarulja, flush broja 2...

Ovu odsad zovem Broj 1 :



IMG_4831.jpg



IMG_4815.jpg
IMG_4817.jpg



Broj 2.
(ona iz pozadine)











IMG_4872.jpg
IMG_4868.jpg




Broj 3,
nju dosad nismo imali prilike vidjeti :)










a onda su se vratile u box :)








U slijedećem grovu žarulja će pod obavezno biti okrenuta.. U ovom položaju ustvari osvjetljava samo sredinu...
150w u zatvorenom reflektoru (2x120mm ili manji) okomito na sadašnji položaj , od jedne biljke u ovakvom prostoru uz LST mogle bi se radit samo takve perverzije...

Mali OT : Nažalost, svi mi živimo u vrlo primitivnom svijetu što me spriječava da recimo 2 biljke nekome darujem, da nekoga usrećim da se nastavi brinuti za njih, slikati pa nakraju mogli bi i ocijeniti kome je bolje uspjela u nekom druženju, jer ako ništa drugo imamo o čemu pričati ....

nego da se vratimo na temu :) :

Rezultate današnjeg maltretiranja očekujem kroz dva dana, flush 2., gnojivo sa bloomom za 1., 3. je dobila neki dan dozu svega....

:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bud_man

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

AndrijaJ@ tvoje biljke meni barem izgledaju ok.
Listovi vremenom se suse i otpadaju ( zivotni ciklus biljke ). Takodje kada nedobijaju svezeg vazduha ( ventilacija slaba dole ispod biljke ako pravis LST ) i sunca mogu da se suse listovi. Ako sam dobro video tebi se izbledjuju listovi ispod biljke ?
Moguce je da nedobijaju dovoljno svetlosti.

Moja metoda zalivanja.
Saksije 10, 11l Polivam svaki put sa 1,4 l. kada se osusi ( metoda prst 2cm u zemlju ). U pocetku kada je mala polivanje 1 sedmicno, kako raste 2 do 3 puta sedmicno.
Ja za gnoivo koristim BioCanna i ona sama regulise PH vrednosti. Bas juce ( na cvetanju skoro 3-ca nedelja ) na 7,5l vode koja je odstojala par sati ( oko 4 h ) stavio 15ml BioCanna Bio Flores i izmerio sam PH 6,21.
Za korigovanje PH vrednosti ( ja od Canne imam ) imas posebno za cvetanje i posebno za rast.
Ne svaka gnoiva regulisu sama PH vrednost. Biljke po nekoj mojoj semi u rastu zalivam da PH nebude veci 6,00 a kad su u cvetanju polako povecavam PH vrednost ali nikad vise od 6,5.
Kod gnoiva koja neregulisu sama PH vrednosti prvo voda da ostoji ne vise od 12h ne manje od 4h ( zavisi kakva je voda u tvom kraju cesmovaca ). Onda se umesa gnoivo. I posle par minuta kada se voda stabilizuje korigovati PH vrednosti. PRVO gnivo onda KOREKTURA.
Na svakom gnoivu pise upotreba. Ako pise po polivanju onda svako zalivanje ako po nedelji onda podeli na koliko puta nedeljno zalivas i dobices kolicinu za jedno zalivanje.
7 mislim da je puno nece moci biljka da uzima sve potrebne materije iz zemlje.
Ispiranje vrsim jednom kada prebacujem sa rasta na cvetanje i naravno ako nesto podje po zlu. Uvek kada ispiram PH vrednost mi je oko 6, i moras to imati na umu ako su saksije 10l da bi ti trebalo 3 x volumen saksije minimalno za ispiranje a moze i vise.
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
DEDE je napisao(la):
Pozz

AndrijaJ@ tvoje biljke meni barem izgledaju ok.
Listovi vremenom se suse i otpadaju ( zivotni ciklus biljke ). Takodje kada nedobijaju svezeg vazduha ( ventilacija slaba dole ispod biljke ako pravis LST ) i sunca mogu da se suse listovi. Ako sam dobro video tebi se izbledjuju listovi ispod biljke ?
Moguce je da nedobijaju dovoljno svetlosti.

Najvjerojatnije je to razlog. Kad ih sve naguram u boxu, jako malo svjetla prolazi ispod, debela hladovina :). .Gledano odozgo, sretne su :). .A onaj vent u kutu mi baš i nije idealno rješenje, direktno uspjeva puhati samo po Broj 2.
Neznam dal to ima veze ali novi listovi na Broj2 su tamno zeleni za razliku od listova Broj 1 na ulazu koji su svjetlo zeleni.
Nabavio sam mali 12cm oscilirajući vent., nisam ga imao kamo staviti ali kako stvari stoje biće mjesta :(.


DEDE je napisao(la):
Moja metoda zalivanja.
Saksije 10, 11l Polivam svaki put sa 1,4 l. kada se osusi ( metoda prst 2cm u zemlju ). U pocetku kada je mala polivanje 1 sedmicno, kako raste 2 do 3 puta sedmicno.
Ja za gnoivo koristim BioCanna i ona sama regulise PH vrednosti. Bas juce ( na cvetanju skoro 3-ca nedelja ) na 7,5l vode koja je odstojala par sati ( oko 4 h ) stavio 15ml BioCanna Bio Flores i izmerio sam PH 6,21.
Za korigovanje PH vrednosti ( ja od Canne imam ) imas posebno za cvetanje i posebno za rast.
Ne svaka gnoiva regulisu sama PH vrednost. Biljke po nekoj mojoj semi u rastu zalivam da PH nebude veci 6,00 a kad su u cvetanju polako povecavam PH vrednost ali nikad vise od 6,5.
Kod gnoiva koja neregulisu sama PH vrednosti prvo voda da ostoji ne vise od 12h ne manje od 4h ( zavisi kakva je voda u tvom kraju cesmovaca ). Onda se umesa gnoivo. I posle par minuta kada se voda stabilizuje korigovati PH vrednosti. PRVO gnivo onda KOREKTURA.
Na svakom gnoivu pise upotreba. Ako pise po polivanju onda svako zalivanje ako po nedelji onda podeli na koliko puta nedeljno zalivas i dobices kolicinu za jedno zalivanje.
7 mislim da je puno nece moci biljka da uzima sve potrebne materije iz zemlje.
Ispiranje vrsim jednom kada prebacujem sa rasta na cvetanje i naravno ako nesto podje po zlu. Uvek kada ispiram PH vrednost mi je oko 6, i moras to imati na umu ako su saksije 10l da bi ti trebalo 3 x volumen saksije minimalno za ispiranje a moze i vise.

Što se tiče mjerenja, nema što nisam mjerio pH prije, poslije , kalibrirao pH metar, nakon, temp,destilirana, prokuhana, većinu kupovnih voda, destilirnanu, mineralnu, Ph minus za akvarije, limun, jabučni ocat.
Uglavnom nakon što sve izmiksam, promješam i po nekoliko puta provjerim pH mix-a. :). I one opet po svome...
Malo sam se educirao po pitanju pH vrijednosti = uglavnom, što više čitaš manje znaš.....
Uputa od General organicsa vezano za BioTrhive Bloom kaže da nije potrebno namještati pH i da voda mora obavezno biti bez klora.
S obzirom da se radi o živom svijetu pitanje je kako na taj "živi" svijet utječe tekućina za smanjivanje ili podizanje pH-a.
Uglavnom, trebao bih saznati omjer potrebne vlažnosti zemlje, gnojiva za odgovarajuću količinu zraka i svjetla kako bi taj raznoliki svijet zajedno "proizveo" idealnu koncentraciju vodikovih iona :)..
LOL :)


Nego, vratimo se na događaje u box-u ..

Broj 1 oduvijek je imala svjetlo zelene nove listove, najveća je, ima najviše vrhova/grana ali u usporedbi sa Broj 2 svi ti vrhovi su duplo rjeđi, tanji.
U protekla 2 dana, jednom su ostale bez svjetla tokom dana zbog sigurnosnih razloga (3h), dan nakon toga ostale su u mraku 6 sati duže.

Broj 1 nedavno je posjetio,
Danko Bananko, Bananaman ...




Rekao bih da joj uskoro slijedi, iseljenje i mirovina..

Nakon što sam Broj 1 izvadio iz box-a, skužio sam koliko su joj cvijetovi ustvari rijetki, gledajući u Broj 2 :),
Broj 2 se od zadnjeg slikanja vrlo ugodno popunila, a ako tako nastavi kroz još 4 tjedna, morat ću joj grane nekako pričvrstiti i odozgo :)


06.04 cca. 24dan cvjetanja

Broj 2 :



I nešto što raste na jednom njenom listu ?





Nakon 2 dana, LOL - banane su požutile kao prave



Uglavnom, banana je bilo na ukupno 4 mala vrhića i to je to, zasad nema pojave drugih. Do daljnjeg Broj 1 ipak ostaje u boxu uz iscrpljujuće detaljne dnevne preglede :(
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
prekrasno andrija...svidja mi se kako si ih formirao...bit ce tu materijala

@dede...kako mislis neka gnojiva korigiraju ph vrijednost? mislim kako je to moguce
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....moguce je moguce marco.......pa prvo ti Hesijev Bloom u sebi ima ph korektor.....jbg za dalje nzm kad ih nisam koristio.......

.....al evo primjer za Bloom, kod mene voda iz pipe je PH oko 8, na 5l vode kad stavim 25ml Blooma i hop ode PH za 8 na 6.5......

....AndrijaJ fine biljke, samo tako naprijed.......
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
aaa kuzim sad...ja sam zabrijao da namjesti ph na potrebnu vrijednost...naravno potrebna je dodatna korekcija
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
2 godine čitajući općenito o uzgoju uglavnom povezanom s neorganskim gnojivima nakon što sam čistom slučajnošću kupio organska gnojiva shvatio sam da o uzgoju kada je u pitanju organsko gnojivo nemam pojma :(...
Nažalost, ja sam ono što vole nazvati perfekcionist tako da sam u konstatnoj potrazi za savršenim listovima na cijeloj biljci što mi dodatno zagorčava ovaj hobi :)
Trenutno doslovno sanjam kakvi se sve procesi odvijaju u zemlji i što sve još moram naučiti...

MarcoPolo je napisao(la):
prekrasno andrija...svidja mi se kako si ih formirao...bit ce tu materijala

@dede...kako mislis neka gnojiva korigiraju ph vrijednost? mislim kako je to moguce

Danas je sve moguce :)
pH Perfect Sensi Bloom, pH Perfect Sensi Bloom A, pH Perfect Sensi Bloom B, pH Perfect Sensi Bloom A+B, Hydroponics Nutrients

Problem je samo što su se znanstvenici većinom bavili razvojem takvih gnojiva za hidro uzgoj i ph 5.8, odnosno uglavnom američko tržište :(
Tako da su npr. gnojiva koja ja koristim BioThrive Bloom i Bio Bud pH vrijednosti 5.8.

Uostalom, ne možemo zanemariti kako kod nekih ljudi biljke super uspjevaju bez korigiranja pH vrijednosti (a ne vjerujem da je svima njima pH vode 6.3-6.8) a kod nekih kao i kod mene uz vrhunski pH mjerač (odstupanje +/- 0.01) ipak imam problema.
Rekao bih da je veći problem ustvari količina vode s kojom se zalijeva i koliko često nego pH vode s kojom se zalijeva s obzirom na to da se ipak radi o živom svijetu a pH medija (zemlje) ovisi i o "radu" korijena.

Nekako polako počinjem vjerovati u to da prilagodba odnosno mogučnost kompenzacije odstupanja pH same biljke možda započinje onom vodom uz pomoć koje sjemenku potičemo na klijanje, vodom kojom je zalijevamo dok je još mala..
Odnosno da se nakon što je proklijala prilagodila uvijetima u kojim je rođena, odnosno da će naučeno odstupanje u pH vrijednosti u svom životu kompenzirati radom korijena...
Obično svi uključujući mene koristimo ili destiliranu ili neku kupovnu da bi nakraju završili na pipovači koja se može drastično razlikovati od te prve, pa odtud možda i problemi...
Btw. ne bih se čudio da je sva ta problematika vezana uz pH samo rezultat marketinga

p.s.. uzmite u obzir da ovo što pišem je produkt čisto laičkog/logičnog razmišljanja a ne stručnosti, tako da ovo što pišem ustvari može biti totalna glupost :)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
MarcoPolo je napisao(la):
prekrasno andrija...svidja mi se kako si ih formirao...bit ce tu materijala

@dede...kako mislis neka gnojiva korigiraju ph vrijednost? mislim kako je to moguce

Quote Originally Posted by DEDE View Post
Moja metoda zalivanja.
Saksije 10, 11l Polivam svaki put sa 1,4 l. kada se osusi ( metoda prst 2cm u zemlju ). U pocetku kada je mala polivanje 1 sedmicno, kako raste 2 do 3 puta sedmicno.
Ja za gnoivo koristim BioCanna i ona sama regulise PH vrednosti. Bas juce ( na cvetanju skoro 3-ca nedelja ) na 7,5l vode koja je odstojala par sati ( oko 4 h ) stavio 15ml BioCanna Bio Flores i izmerio sam PH 6,21.

Pogledaj na njihovoj stranici. BIOCANNA :: The Bio Solution for growth and bloom ::
Imas gnoiva koja su pravljena samo za nasu dragu biljku i imas medju njima ona koja sama regulisu PH vrednost.
Ja kada ih hranim UOPSTE NE KORIGUJEM PH vrednodnost. Naravno kada koristim propisanu dozu. Kada stavljam malo onda pogledan i po potrebi korigujem.
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
13.04

Naveče zalivene 1i3 sa gnojivo mix-om pH 6.42, 2 zalivena vodom + H202.
Drugi dan kod 1i2 pojavilo se žutilo , uglavnom na području koje je najviše izloženo svjetlosti HPS-a...

issues, rekao bih premature yellowing :





Grane koje se nalaze u kutovima box-a nije zahvatilo to žutilo, iako se i tamo nedavno počelo pojavljivati na najnižim fan listovima (nakon 8 dana).

Čitajući po stranim forumima, mogući su sljedeći problemi :
- bleaching - podizanjem HPS-a na 2 dana, no nije imalo nekog utjecaja
- noć nakon što sam zalio biljkice je bila najhladnija noć u njihovom životu pa je i to moglo utjecati na žutilo
- moguće je da je sve to samo produkt nedovoljnog gnojenja(nedostatka dušika) zadnjih dana/tjedana vegetacije. Kako bi zaustavio daljnje napredovanje prijevremenog žutila moguće je koristiti dodatak kalcij+magnezij, kojeg neznam gdje bi kupio.
- eventualno prevelika vlažnost zemlje...

Dodatni misterij je to što je i mala(3) bila zalivena istim mixom kao i 2 (ista boca) ali nije pokazala simptome žutila, od sve tri ta mala mi izgleda najzdravije.
Vjerojatno moj način zaljevanja gnojenja odgovara maloj tegli, odnosno maloj količini zemlje....

Uglavnom, do danas nisam ništa poduzimao već sam ih ostavio da se zemlja dobro posuši iako sam gotovo siguran da je to posljedica nedovoljnog gnojenja/problema/gužve u vegetaciji zadnjih dana u PCboxu kada su donje grane bile slabo izložene svjetlosti što je kao rezultat imalo svjetlo zelene listove u vegetaciji koji su se oporavili nakon prelaska u The BOX.....


Pogledajmo slike od 15.04 cca. 33 dan cvjetanja :

Broj 1:



IMG_5400.jpg


Broj 2:






Broj 3:

IMG_5368.jpg
IMG_5379.jpg


sve zajedno :



Danas im slijedi ponovno zaljevanje prvo mini flush sa vodom pH 6.8 (samo sa vodom), a nakon toga doza bloom-gnojiva bez big buda za 1i2.

Novije slikice uskoro :)

p.s. danko bananko pojavio se još jednom još na na istim granama, a od onda ili ga ne vidim ili je odlepršao zauvijek ili me očekuje brdo sjemenki s obzirom da nisam imao previše vremena za kontolu istog....

21.04 cca. 39 dan :(

Kako bi se reklo stvari su se otele kontroli ....
Izgleda da imam problem, pa bih zamolio za pomoć, LOL što da radim, realno sve što mi je palo na pamet probao sam :)
Gotovo svi fan listovi na Broj 1 su žuti ukljućujući i vene na listovima, što bi upućivalo na sulphur (sumpor ?)










p.s. listovi su puno žutiji nego što se to na slikama vidi ..
Zelena u sredini je Broj 2 i tretirana je isto kao i ostale dvije, razlika je u količini zemlje (tegla 14cm :)) i to što vjerojatno malo kasni za ove dve....

Teško mi je povjerovati da će izdržati još cca. 25 dana...

HELP !!!!
Lol

p.s. prije tjedan dana zalivene su sa pH6.4, danas prilikom prvog zalijevanja vodom pH6.3 prvi runoff vode iz tegle bio je pH7.4 ...
Zatim su zaljevane vodom sve do 6.5 i nakraju sa dodatkom gnojiva na 6.3 što je rezultiralo sa pH iscjetkom 6.4 ... Međutim mislim da je to ipak bilo premalo, preko noći pH će vjerojatno porasti :(...

Što mislite o tome da im smanjim trajanje dana, to bi trebalo malo ubrzati proces starenja...
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Svaka Cast, dobio si rep+ :)
Nego, jesi li uspjeo uci u trag , zasto ti lisce zuti ?
Mozda je pred kraj, pa biljke trosi vise N, a ne stigne se nadoknaditi ?
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
dinosaur ovo je normalno da fali N u kasnijem cvijetanju....možeš ti njega nadoknadit...ali ja osobno ga pred kraj stavljam manje pa dva tjedna počnem prije ispirat.....za tri dana mi totalno suha zemlja..........a ove gore su ubice :D
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
dinosaur je napisao(la):
Nego, jesi li uspjeo uci u trag , zasto ti lisce zuti ?
Mozda je pred kraj, pa biljke trosi vise N, a ne stigne se nadoknaditi ?

Sto se tice zutila, nazalost ne.
S obzirom da je zutilo pocelo sljedece jutro nakon sto sam ih zalio (jednu sa gnojivom, a jednu samo s vodom +h2o2) a obje su pocele zutjet. Rekao bih da je od previse zaljevanja(vlažne zemlje) sto je zacinila najniza temp. tokom noci u njihovom zivotu 18-19C pa moguće da je i do toga.
A opet možda je to donekle normalno, a opet možda je zbog gužve u box-u tijekom vegetacije...
Pa neki spominju da bi moglo biti zbog male tegle...
Danas sam bas primjetio da je i na maloj polako pocelo zutit lisce, a ona mi vec neko vrijeme pokazuje po meni nedostatak kalcija...

Btw. na početku sam mislio da neće izdržat više od tjedan dana a još su žive i žute (pogotovo broj1) i rekao bih da mogu tako još najmanje 3-4tjedna ako ne i više.
Svaki da odbace po 1-2 lista al koliko vidim ne smeta im previše a ima ih još puno....

Na stranim forumima savjetuju dodatak CalMag (kalcij/magnezij) kojeg nisam uspio nabaviti...


Za probu odnosno više za malo bolju fotku otrgnuo sam jedan mali cvjetic sa Broja 2 :





Nazalost, imaju vremena još samo max. 2-3.tjedna, a onda box ide na odmor do jeseni pa se nadam da će do onda biti bar donekle spremne za berbu ...
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ha ne da mi opet da ti repujem ++++
Ma slazem se Andrija, samo napred.
I ja imam nekih problema sa liscem i ne znam sta bi sve i svasta moglo biti, a slicni smo :)

p.s. $ ma znam da im fali N pred kraj, ali ne mora da bude uvjek to razlog
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.