Morning Glory - 12/12

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46



Najbolje da odmah pređemo na poljoprivredu i glavne uloge....


Barneys Farm : Morning Glory - Cannabis Cup 2002




This strain brings it all together: Excellent yields, relatively short flowering time, interesting flavors, and effects combining the best of both Sativa and Indica.
The carefully selected genetics for this plant make it easy to grow.
In their natural state, the buds have distinctly strong, citrus aromas, but the smoke is mild and just a bit earthy and spicy, with subtle hints of white pepper.
The high is somehow soaring and relaxing at once. A plant that aptly demonstrates how careful cannabis breeding and husbandry can lead to fascinating results. information

cbd: 0.9%, flr.time: 65-75, genetics: afghani/hawaiian/skunk, height: 75-85cm, thc: 20%, type: sativa dominant, yield: 450gr/m2












Vrlo malo informacija uspjevam pronaći o ovom hibridu na internetu, ili se ljudi samo raspituju ili započnu dnevnik pa nestanu ... ???
Možda je u pitanju :abducted: ili možda :lock:a možda se jednog jutra samo desi ovo : :shit: pa otud naziv morning glory (LOL),

Koji god bio odgovor na to pitanje potrudit ću se da pošaljem izvještaj sa dotičnog mjesta....

U posjed ovog hibrida došao sam sasvim slučajno....

Iako je bio na mom popisu za nabavku negdje pri kraju, prilikom odlaska u shopping popis mi je ostao doma a na mjestu kriminalnih radnji nikako se sjetit što je na tom popisu bilo.....:ludaci_lol:.


Vidno zbunjen zbog međudržavnih kriminalnih radnji te velikim izborom odluka je pala.. Morning Glory....









16.01.2012 22:35
3 sjemenke stavljene između 2 tanjura u maramice natopljene prokuhanom i procjeđenom mineralnom vodom :signs053: ....
Temperatura u ormaru iznad frižidera od 23C do 27C.
Iako sam prije mjesec dana na isti način pokušao sa 8 sjemenki Mothers Finesta koje sam dobio prošle godine na poklon i 10 sjemenki domaćice bio sam skeptičan prema tom čudnom mjestu (nijedna nije proklijala). No međutim ....




19.01.2012 23:00



Na moje veliko iznenađenje sve tri su proklijale, klica je bila duga na dvije cca. 1cm i 0.5cm na trećoj sjemenki ..
S obzirom da sam veliki događaj dočekao nespreman, a ostaviti ih sljedećih 16h sati između tanjura mi se činilo kao loša opcija te je izvučena stara Terra Magma iz ormara...
Gotovo suha zemlja pomješana je s perlitom u omjeru 80:20, stavljena u čaše od 0.4l, sjemenke stavljene na dubinu od cca.5mm i zalivene prokuhanom i procjeđenom mineralnom vodom (LOL). PH metar u dolasku, očekuje se da stigne kroz par dana...
Privremeno su smještene u PC growbox od prošle godine pod CFL žarulje : 1x4000k (1400lm), 1x 2700(1400lm), 1x6500 (1450lm) i timing 12h dan/12h noć..



21.01.2012







Temperatura u boxu : dan-24-26C, noć 17C-20C... Zbog nedostatka vlage u boxu stavljene plastične čaše na kojima sam probušio par rupica ..

Vrlo veliki nedostatak ovakvog rješavanja problema vlage u zraku je po mojoj procjeni vrlo sporo sušenje zemlje.


24.12.2012








Što se tiče izduženosti mislim da je problem u temperaturi odnosno razlici temp. dan/noć a tome u korist ne ide ni to što sam čaše obljepio aluminijskom folijom te sam tako spriječio u mom slučaju vrlo poželjno zagrijavanje zemlje...
Iako su sve tri sjemenke sada već mlade djevojčice tretirane na gotovo isti način zanimljivo je primjetiti problem kod jedne, žute fleke na listovima.. Pretpostavljam da je problem nastupio zbog vjerojatno veće količine vode krive ph vrijednosti kojom sam zalio dotičnu te na taj načini utjecao na promjenu pH vrijednosti zemlje. Uglavnom dok ne stigne pH metar ne zaljevam ...

Korijen :
Nova zemlja je tu, još se čeka pH metar i morat će usljediti prvo presađivanje pošto mi na jednoj čaši izlazi korijen. S obzirom da se radi o 12h dan/12h noć pretpostavljam da korijen raste puno brže od same biljke što bi po mojim saznanjima kao posljedicu u nekom trenutku trebalo rezultirati eksplozivnim rastom a do onda laganini..

Što mislite o mojoj teoriji temp. zemlje, temp dan/noc i problemu žutih fleka ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
izduzene biljke - po pravilu mnogo vode naspram malo svetla, ili je svetlo daleko. vidim da je cfl u pitanju, na kojoj udaljenosti su lampe? zute fleke nemaju veze sa promenom temperature, raspon ti nije los. i da, ona jedna od 4000K je nepotrebna, ta boja prakticno ne sluzi nicemu... a i malo je to lampi, i nisi napisao koliko je to wati, po lumenima cenim da lampe nisu vise od 24w, na tvom mestu uzeo bih 4 lampe od 26 ili 30w i sa 2700 ili 2500K. inace, lepo si krenuo sa dnevnikom, sretno dalje, pratim
edit, inace u igri je ova genetika: [Hawaii x Afghanistan] x Shiva Skunk (Shiva Skunk = Northern Lights 5 x Skunk #1 F-1 Hybrid)
i bila je dva puta Cupwinner: 1. Place HTCC 2002 i 1. Place SCCC 2008
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pozdrav andrija :vb_wave:

Kao što je rekao drug Kenny, ljepo prezentirano i sviđa mi se odabir sjemena, malo više sative, baš kako volim.
Pratim i sretno dalje :respect:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Pozdrav i uspesan grow ti zelim!!
NIsam bas najbolje razumeo: Biljke su ti od pocetka na 12/12 ?
:pat:
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
@powerseed : lampe su na cca. 10cm-15cm, a što se tiče fleka možda sam se krivo izrazio mislio sam na pH vode odnosno promjenu Ph zemlje pošto sam obilato zalio prvi put :(...
a što se tiče količini lampi povečat ću broj, nisam ih htio od malih nogu preosvjetlit :)

@camelonus9 : od samog početka na 12/12 :).. nadam se da će bar jedna preživjeti i biti ženskog roda :)
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Ok ali ja to ne bih radio,mada ti hoces da vidis pol sto pre ali ocekuj da ce se malo izduziti..u svakom slucaju puno srece i da budu zenke!! :sick:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
AndrijaJ je napisao(la):
@powerseed : lampe su na cca. 10cm-15cm, a što se tiče fleka možda sam se krivo izrazio mislio sam na pH vode odnosno promjenu Ph zemlje pošto sam obilato zalio prvi put :(... a što se tiče količini lampi povečat ću broj, nisam ih htio od malih nogu preosvjetlit :)

cfl lampe se drze na 3~5 cm. a "preosvetliti" ne postoji
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Moram priznati nekako si razmišljam da ipak prebacim na 18/6, zabavnije je (LST, slikanje) i još mnogo lijepih stvari koje mi prolaze zadnja dva dana kroz glavu...
Taj prelaz na 18/6 ne bi im trebao predstavljati neki veliki stres, još su male :) ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
AndrijaJ je napisao(la):
Moram priznati nekako si razmišljam da ipak prebacim na 18/6, zabavnije je (LST, slikanje) i još mnogo lijepih stvari koje mi prolaze zadnja dva dana kroz glavu...
Taj prelaz na 18/6 ne bi im trebao predstavljati neki veliki stres, još su male :) ?

pa odluci se druze za jedan rezim pa vozi, nemoj se sa njima igrati
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Kako bi se reklo, gradnja box-a oduzila se, nisam imao vremena ni za javljanje od tih silnih ideja, obilaska ducana, zaebancije sa pretvaranjem ladica u vrata, dihtanjem istih .....

Zamolio bih admin-a da iz naslova makne 12/12 pošto sam 26.01 prebacio na 18/6, hvala.

Evo tek kratki osvrt na događanja, uskoro malo više.

Uglavnom zadnjih dva tjedna bila je guzva u PC boxu.
Doslovno sam ih držao tek toliko da prežive (valjda) s obzirom kad bi ih zalio protegnule bi se za bar za cm-dva dnevno (tako da sam to izbjegavao :(), u isto vrijeme skidao sam žarulje kako bi imale mjesta.. ...

Novi box je još uvijek radna verzija, temperature mi se cine ok na 5 cm oko žarulje 28C (crni senzor).
Što se tiče ventilacije, coolermaster ventilatori su smeće. Ne kužim da je njima sasvim prihvatljivo da se ležajevi (zujanje) čuje i prilikom okretanja prstom...
Scythe rules, njih sam prvo imao u planu al na papiru coolermaster ima malo više CFM i malo je tiši od scythe-a pa sam odlučio probati s njima = fail, sad znam da je scythe tiši i jednako močan ... Što se tiče filtera i izvlačenja zraka kroz njega, moram malo smanjiti brzinu izvlačenja, predobar je :), mirisa nema :) a s obzirom da zrak izlazi kroz rupu a ne oko filtera mogu staviti neki miris da puše po njemu tako da s mirisima neću imat problema :). Malo o mirisima, iako se biljke nalaze u vegetaciji miris je vrlo intenzivan, mogu samo zamisliti što me očekuje ako prežive .....

Eto par slikica :)
img4063l.jpg

img4063l.jpg

zadnji dani u PC boxu :




nadam se da im ima spasa, svašta su prošle u tom malom PC boxu.......


BIljke su u relativno lošem stanju, imale su relativno malo svjetla zadnjh dana (nisu stale u PC box) ,vidjet ćemo sutra dal će se što promjeniti kad prvi put vide "the žarulju", osjete friški zrak, i normalnu temperaturu ...


i nešto na čemu sam radio zadnjih 6 tjedana, LOL ...:)

THE NOVI BOX :




Kakva igračka , LOOOOL..

još uvijek ne vjerujem da tako nešto imam u sobi, skoro 6 fakin tjedana mi je trebalo da to dovedem u radno stanje naravno uz posao....

img4063l.jpg
i da stvar bude zanimljivija vanjski izgled tog "ormarića" mi baš i ne paše u sobi......

Nekako sam se pri izboru više vodio tim što bi njima odgovaralo.....

A sad valjda slijedi show..

Ako bude vremena ubacit ću još i bar dvije CFL-ke...


Dodatak :

Dimenzije unutar box-a: 480 x 730 x 1110 mm

HPS Sylvania 150W (iako je u planu bila 250w, da nemam previše problema sa bukom i temp. ipak je odluka pala na 150w za probu).

Hlađenje HPS-a push/pull na svakoj strani po jedan vent:
Coolermaster Blade master (76CFM, 3.90mmH2O,32dB) x 2(push/pull - CT(homemade) za hlađenje HPS-a(150w)

Homemade filter sa aktivnim ugljenom
unutarnji promjer 120mm vanjski 160mm (cca. 2cm aktivnog ugljena), dužina 190mm..(koji odlično obavlja svoj posao)
za izvlačenje zraka iz filtera zadužen je :
Coolermaster Excalibur (85.6 CFM, 3.53 mmH2O, 30dB) za filter u push varijanti (uz odokativnu pretpostavku da govorimo oko 50CFM-a kroz filter :))


Što se tiče reflektora zamisao mi je biljke voziti oko i iza CT-a, čim malo dođu k sebi...
Vidjet ćemo, reflektor je vrlo jednostavno dodati a i box je još uvijek u izradi. ...
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Izduže se dosta, nije još kasno za neki oblik LST-a, ja bih to savijao, sve tri
Nego koliki ti je taj novi box i kakvo je novo sunce?
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

U novom box-u nebi bilo lose lim staviti da ti reflektuje svetlo na dole. Ovako gubis dosta.

Sretno dalje
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
pozdrav.CFL ce samo trositi struju bez veze Hps to pokriva ja bi samo malo spustio lampu napravio nekakav reflektor i to je to.LST bi bio dobra opcija mada mozda malo kasno ali razmisli o Cropping-u inace u tom slucaju bi lampu mogao spustiti na 20-25 cm a to bi jebeno primjetio na biljkama.pozdrav.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
jako su izduzene treba svetlo da je udaljeno od svih grana 5cm al ako nemas uslova mozes ih napolje baciti za tri nedelje...

dosta si gesaka u pocetku napravio steta bas ,, ja bi pogledao ovu opciju za napolje ili bi kupio hps pa bi nesto i bilo...
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
ZOKI je napisao(la):
jako su izduzene treba svetlo da je udaljeno od svih grana 5cm al ako nemas uslova mozes ih napolje baciti za tri nedelje...

dosta si gesaka u pocetku napravio steta bas ,, ja bi pogledao ovu opciju za napolje ili bi kupio hps pa bi nesto i bilo...
Pa nov box napravio covek,vidis da susi carape u njemu,samo koliko mu je W ovaj HPS?:icon_lol:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
zvinjavam se nisam mogao sliku da otvorim a i nisam citao bas nista izvini sta sad :)
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Mozda ti je ta zamisao da biljke vozis oko CT najbolja,jer si sa visinom malo ogranicen, da bude vertikalni grow,bilo bi dobro,ja tako mislim da ne radis LST,samo ih rotiraj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.