Moze li mi tko prevesti ovo na engleski?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

B3

24.01.2006
2
2
0
49
Najveæa svjetska trgovina u svim aspektima odnosi se na drogu. Apsolutnu kontrolu u kontroli svjetskog tržišta drogom kontrolišu SAD, sa svojim pojedincima i grupacijama koje su èvrsto vezane za vlast SAD-a. Odatle se finansiraju brojni programi SAD-a, pa i punjenje državnog budžeta. Suština zabrane droge je u tome kako bi se stvorile predispozicije da pravo na tu trgovinu imaju samo te definisane strukture. Stoga svima u svijetu zabranjena je trgovina, osim onima najmoènijima koji kontrolišu isto, i sankcionišu protivnike na planu UN-a.

Prièe tipa zabranjenosti droga povodom brige za ljudsko zdravlje i život, su prozirni paravani, jer u svijetu stimulacije ratnih žarišta, osvajanja zemalja, stimulisanja siromaštva i gladi, nema govora da jedne SAD, brinu o bilo kakvoj humanoj perspektivi ka èovjeku i èovjeèanstvu. Iz SAD-a se širi otrov kojim je zatrovan svijet.

Bog je stvorio sve, i biljke i ljude, ali samo jedno se pokvarilo i odvrglo od prirode – èovjek. Samo èovjek je postao loš, a ne i biljke. Sve je stvoreno sveto i sa svrhom. Stvoreno je duhovno bilje, kao konoplja npr., koja služi èovjeku kao okrepljujuæa duhovna hrana i vodiæ ka Bogu, stoga je Sotona pronio laž o duhovnom bilju, kako ljudi ne bi poznali istinu i suštinu.
 
14.01.2006
20
0
0
the biggest world comercial in all aspects is applied to drogs........
ja sam propo iz engleskog pa zato evo malo odmene
pa sto neuzmes rijecnik kod kuce i prevedes
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
The world´s largest trading business refers to the drug business. USA has the absolute domination in the control of the drug market with the individuals and the groops that are connected with the main USA authority. From there, numerous projects of the USA, and even the budget is being financed. The core of the drug prohibition is in fact the way of keeping the market of drug selling in the hands of the authority. That is why it is illegal to found a drug market, except to those who control this prohibition.
The stories about prohibition of drugs because of the consideration for health and life are seethrough coverups. In the world of war teritories, conquering, stimulating of poverty and hunger, there is no such thing as the thought of USA being worried about the man and mankind. From the USA, a poisnon is being spread, and it is contageous for the whole world.
God made all, plants and people, but only manking is corupted and became evil. Not the plants, only mankind. All is created to be saint and with purpose. The spiritual plans have been created, as the hemp, which serves the mankind as the refreshing and spiritual food and the guide to God, and that is why the Satan carried out a lie about spiritual plants, so people could not realise the truth and the point.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja sam malo popravio pa neka neko nastavi:

The world's largest trading business refers to the drug business. USA has the absolute domination in the control of the drug market with the individuals and the groups that are connected with the main USA authority. From there, numerous projects of the USA and even the budget is being financed. The core of the drug prohibition is in fact the way of keeping the market of drug selling in the hands of the authority. For that reason, it is illegal to found a drug market, except to those who control this prohibition.
The stories about prohibition of drugs because of the consideration for health and life are see-through cover-ups. In the world of war territories, conquering, stimulating of poverty and hunger, there is no such thing as the thought of USA being worried about the man and humankind. From the USA, where poison started spreading and it is contagious for the whole world.
God made plants and people, but only humankind is corrupted and evil. Plants are not evil only humans can express evil thoughts. All is created to be saint and with purpose. The spiritual plans are here to serve the humankind as the refreshing and spiritual food and the guide to God, and that is why the Satan carried out a lie about spiritual plants, so people could not realize the truth and the true point.


B3 je napisao(la):
Najveæa svjetska trgovina u svim aspektima odnosi se na drogu.

Ne znam dje si to pokupio ali to nije istina. Mozda si mislio na Pharmaceuticals/Health Industries?
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
Ma... :oops: hvala drugovi.. nije mi bio problem.


ozononfree je napisao(la):
sta si ti imao iz englekog zakljucno u skoli
ma nisam bio los u srednjoj, a ni na faxu nije lose.. ag sam nes krivo preveo, bijase to u nedostatku sna pa se izvinjavam al´ bas vidjeg da je ovaj vutra genije popravio pa eto super svima, ljubav sreca
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Vutragenjo

Prije nek. godina zarada 3 megalomanska kapitalna diva iznosila je:

droga - 600 milijardi dolara
oružje - cca. 580 milijardi dolara
nafta - 560 milijardi dolara

Vjerujem da su danas parametri istoznaèni, samo cifre veæe.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
doors_of_perception je napisao(la):
Vutragenjo

Prije nek. godina zarada 3 megalomanska kapitalna diva iznosila je:

droga - 600 milijardi dolara
oružje - cca. 580 milijardi dolara
nafta - 560 milijardi dolara

Vjerujem da su danas parametri istoznaèni, samo cifre veæe.


Pa to je neko totalno lupio jer ako razmisljas logicno vidjeces da to nije istina. Pogledaj samo oko sebe koliko ljudi koristi drogu a koliko ljudi uzima lijekove svaki dan.Moja baba, tetka ma svi samo se kljukaju nekim tabletama. Mada sam cuo da je oruzje na prvom mjestu zajedno sa farmaceutskim industrijama. To sto si ti procitao droga to je mozda drugs sto na engleskom znaci lijek.


Opet mozda grijesim ali tako su me ucili u skolu a bas sam fax za to zavrsio. Mozda profa nije htio pomenuti droge, ne znam...ali zvuci mi logicno da industrija kao sto je farmaceuticals/chemicals zaradjuje najvise posto im produkt svi piju non stop. To je tolika lova koja legalno radi a ako pogledas apoteka ima na svakih 10 metara.

http://www.siteselection.com/issues/2004/mar/p190/

http://www.opensecrets.org/pubs/lobby00/industry.asp
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Sumnjam da je to netko, tek, lupio. Informacija je iz knjige: "Narkohrvatska" mog sugraðanina Šaše Radoviæa.

Droga brate, tu je najveæa zarada. Ona se non stop cirkulira, stvaraju se planirani ovisnici i potrošaèi koji æe to postat.

Država želi da se s trave preðe na heroin. Njena je taktika prepredena (što i je svojstveno kapitalizmu), pa imaš ovakav sluèaj:

Trava je droga poèetnica i uvod u svijet ovisništva - dezinformacija za ljude (zarada na kaznama)

S trave se treba preæ na teže droge jer je mala zarada na njoj, postepeno, zato su party-ji stvoreni sa strane narkotržišta (ogromna distribucija za velik broj potrošaèa), sve do heroina. Heroin je skup, a ovisnik ga mora pošto-poto kupovat, što predstavlja idealan odnos kupac-prodavaè (za prodavaèa naravno). Nakon što dobiješ ovisnika, evo nove zarade: metadoni koje u Hrvatskoj npr. proizvodi Pliva (najveæi hrv farmaceutski proizvoðaè) i eto ti vidljive simbioze: država te navuèe, a nakraju zaraðuje na tvome lijeèenju (Pliva je državna firma). Da bi zarada bila još veæom, 40% metadona nalazi se na ulicama u prodaji.

Lukavo, nema šta.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Takve izjave treba potkrepiti vidljivim i jasnim dokazima. Kao sto ti rece pliva pravi metodon ali zamisli koliko jos lijekova prodaje samo pliva.


Ne znam nisi me ubjedio ali si u pravu da se tu velike pare vrte :)