moze li murija doci do mene preko foruma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
pav1337o je napisao(la):
Mali offtopic: Jednom prilikom sam načuo od lika da murija može prisluškivat razgovor čak i kad je mobitel ugašen. Neka fora vibracija preko antene mobitela ovo ono... Fizikalno, mislim da je moguće, kao npr, prisluškivat susjedov razgovor u zgradi preko radijatora, al opet, razmišljam, kad bi tako slušali, morali bi slušat SVE uređaje, npr u tramvaju na cesti i slično. Čak i da slušaju, mislim da bi im bila prevelika buka.

Šta vi mislite o tome?
Murja ne može slušati razgovor kad je mobitel ugašen jer mobitel koristi radio signale za povezivanjem sa baznom stanicom a kad je mobitel ugašen on ne ma nikakvu vezu sa baznom stanicom tako da nema teoretske mogućnosti da murja nekako upali radio odašiljač i mikrofon u tvom mobitelu i sluša okolne zvukove to nije moguće niti kad je mobitel upaljen murja može prisluškivati samo za vrijeme razgovora a kada nema razgovora i mobitel je upaljen može samo metodom triangulacije pratiti di se mobitel nalazi jer mobitel radio valovima u određenom vremenskom intervalu baznoj stanici šalje kratak paketić podataka kao znak da je upaljen .

A ovo sa vibriranjem antene mobitela je žešća *****rija.
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
- Svaki registrirani član može vidit kad si zadnji put posjetio forum. Ali do pravih podataka preko foruma ne mogu doći, jedino ako ti ne kažeš nekome ili tako nešto.
- Jedino ako ti zapljene kompjuter, mogu vidit da si posjetio stranicu. Inače ne.
- Mislim da u HR ne mogu pratiti potrošnju struje. Jer je obračun uvijek na kraju godine, pa plačaš razilku.
- Mogu, ali prije toga trebaš biti poznat policiji ili te netko treba prijavit.
- Prisluškivati telefonske razgovore mislim da mogu, ali ne smiju to na sudu koristit protiv tebe. Možda se varam, nisam siguran baš.
- Noviji fotiči navodno imaju neku navigaciju ili nešto, pa preko nekog programa točnu lokaciju gdje je slika slikana možeš dobit ili u tom stilu nešto.
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
zorg555 je napisao(la):
1.Murja može gledati tko posjećuje i koliko često posjećuje vutra.org .
2.Mogu istraživati koje od osoba koje posjećuju vutra.org su od prije poznate zbog zoupotrebe opojnih droga.
3.Pratiti potrošnju struje kako bi detektirali mogući indoor uzgoj
4.pratiti kretanje osobe (ako često ide negdje u šumu možda u šumi uzgaja marihuanu)
5.prisluškivati telefonske razgovore
6.mogu preko servisa pomoću kojih su uploudane slike koje su postavljane na forum direktno saznati tko ih je uploudao jer na servisima nema enkripcije


...:callyou::fun_61::hehe:

:punch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva and SiD

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
zorg555 je napisao(la):
Murja ne može slušati razgovor kad je mobitel ugašen jer mobitel koristi radio signale za povezivanjem sa baznom stanicom a kad je mobitel ugašen on ne ma nikakvu vezu sa baznom stanicom tako da nema teoretske mogućnosti da murja nekako upali radio odašiljač i mikrofon u tvom mobitelu i sluša okolne zvukove to nije moguće niti kad je mobitel upaljen murja može prisluškivati samo za vrijeme razgovora a kada nema razgovora i mobitel je upaljen može samo metodom triangulacije pratiti di se mobitel nalazi jer mobitel radio valovima u određenom vremenskom intervalu baznoj stanici šalje kratak paketić podataka kao znak da je upaljen .

A ovo sa vibriranjem antene mobitela je žešća *****rija.

Kod mene jedan lik pao jer su mu prisluskivali mobitel. Uglavnom da skratim pricu, policajac mu je kad je dosao u stanicu rekao da ga nabije na ku.. jer mu je vise dosta slusat svade izmedu njega i njegove cure, i da misli da je on bolesna osoba, i da treba potraziti pomoc. Uglavnom su ga slusali cijeli dan i noc, ali prvo im je morao upasti u oko i biti otprije poznat. Pao je nakraju samo za posjedovanje, nije dilao.

Policija moze slusati ugasen mobitel znam iz pouzdanih zvora. Ako ga ugasis i izvadis bateriju onda ti nemogu nista.
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Po meni je najslabija karika upload fotki, iako sumnjam da tu murija njuška (nadam se da ne). Ipak nema tu baš nešto zanimljivoga za njih, većina dnevnika je 3-5-10tak biljki a od te količine nema prostora za preprodaju ili tako nešto. S druge strane sitni uvijek najebu, krupni idu dalje. Ko će ga znati, znam samo da ako bi mi nedajbože upali da mi slijedi buksa od 3 + godina a to je žalosno. Nisam krimos nego običan čovjek koji gleda svoja posla.
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Mislim da se kolega malo zajebao, mogu locirati tvoj položaj iako je mob ugašen sve dok god je baterija unutra. Antena ostaje aktivna iako je sistem off. Tako sam ja čuo, ne mora značiti da je 100% istina. S druge strane ostavi mp3 ili neki sličan uređaj sa baterijom duže od godinu i bit će i dalje puna, ostavi mob na duže od mjeseca i baterija će se isprazniti. Ko će ga znati, i ne zanima me previše, nisam ni diler ni ubojica ni mafijozo, nemam im bit šta zanimljiv.

Tako su recimo pratili Pukanićeve likvidatore, jesu gasili mobitele i mjenjali kartice ali je baterija stalno bila unutra. A što se tiče transripata razgovora, objavljeni su samo razgovori preko mreže a ne i oni kad je mob ugašen, mislim da je nemoguće tako presluškivati.
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
xarabas je napisao(la):
Ne kuzim. Sta znaci to "slusati kad je ugasen"?

Postoji uredaj koji ti je za to napravljen. Neznam kako se zove samo znam da puno kosta. Izgleda ti kao obicna aktvoka, tako da se moze prenositi bez ikakvog sumnjanja. Ja znam iz pouzdanih izvora da ih u RH nema puno, ali ih ima. S tim uredajem prisluskujes. E sada kako to sve funkcionira, ubi me ja ti neznam. ali iz pouzdanih izvora znam da ti mogu s tim uredajom prisluskivat mobitel ako ga ugasis. Znaci ako ga ugasis na tipku OFF. Ali ako iz njega izvadis bateriju, nemogu ti nista.
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
brucos71 je napisao(la):
Kod mene jedan lik pao jer su mu prisluskivali mobitel. Uglavnom da skratim pricu, policajac mu je kad je dosao u stanicu rekao da ga nabije na ku.. jer mu je vise dosta slusat svade izmedu njega i njegove cure, i da misli da je on bolesna osoba, i da treba potraziti pomoc. Uglavnom su ga slusali cijeli dan i noc, ali prvo im je morao upasti u oko i biti otprije poznat. Pao je nakraju samo za posjedovanje, nije dilao.

Policija moze slusati ugasen mobitel znam iz pouzdanih zvora. Ako ga ugasis i izvadis bateriju onda ti nemogu nista.

Riblji specijalitet je napisao(la):
Mislim da se kolega malo zajebao, mogu locirati tvoj položaj iako je mob ugašen sve dok god je baterija unutra. Antena ostaje aktivna iako je sistem off. Tako sam ja čuo, ne mora značiti da je 100% istina. S druge strane ostavi mp3 ili neki sličan uređaj sa baterijom duže od godinu i bit će i dalje puna, ostavi mob na duže od mjeseca i baterija će se isprazniti. Ko će ga znati, i ne zanima me previše, nisam ni diler ni ubojica ni mafijozo, nemam im bit šta zanimljiv.

Tako su recimo pratili Pukanićeve likvidatore, jesu gasili mobitele i mjenjali kartice ali je baterija stalno bila unutra. A što se tiče transripata razgovora, objavljeni su samo razgovori preko mreže a ne i oni kad je mob ugašen, mislim da je nemoguće tako presluškivati.

Ne može se prisluškivati ni pratiti ugašeni mobite bez obzira na bateriju jer ugašeni mobitel nema nikakvu radio vezu sa mrežom kad je ugašen.
To možete provjeriti tako da ga pustite kraj zvučnika od kompa upaljeno i ugašenog kad je upaljen će u određenom vremenskom intervalu radio valovima uspostavljati vezu sa mrežom i javljati joj svoj status a kad je ugašen toga nema.
U mobitel se jedino može ubaciti određeni software koji će pritiskom na gumb za gašenje ugasiti zvučnik,vibriranje,ekran i osvjetljenje tipkovnice tako da izgleda kao da je ugašen a pozivom sa određenog broja automatski uspostaviti vezu i tako služiti kao prisluškivač.

Normalno je da se baterija troši i kad je mobitel ugašen jer baterija ima svoj unutarnji otpor koji ju prazni a baterija održava i sat u pogonu tako da ga se ne treba nakon svakog gašenja podešavati.

Pukanićeve ubojice su pratili preko IMEI broja (serijskog broja mobitela) koji uvijek ostaje isti bez obzira na karticu koja je u mobitelu
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
brucos71 je napisao(la):
Postoji uredaj koji ti je za to napravljen. Neznam kako se zove samo znam da puno kosta. Izgleda ti kao obicna aktvoka, tako da se moze prenositi bez ikakvog sumnjanja. Ja znam iz pouzdanih izvora da ih u RH nema puno, ali ih ima. S tim uredajem prisluskujes. E sada kako to sve funkcionira, ubi me ja ti neznam. ali iz pouzdanih izvora znam da ti mogu s tim uredajom prisluskivat mobitel ako ga ugasis. Znaci ako ga ugasis na tipku OFF. Ali ako iz njega izvadis bateriju, nemogu ti nista.

Aktovka služi kao lažna bazna stanica (repetitor) postavi se da bude bliže mobitelu koji se želi prisluškivati od prave bazne stanice i tako ga se prisili da se poveže na nju bez enkripcije (kodiranja) tako da se može bez problema digitalni signala dekodirati u zvuk i onda aktovka (lažna bazna stanica) glumi mobitel i povezuje se na pravu baznu stanicu.

Policija se obično ne služi tim aktovkama nego slušaju razgovore i lociraju mobitele u telefonskoj centrali jer su im operateri po zakonu to dužni omogučiti.

http://www.youtube.com/watch?v=1eJ-WGpNQko
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
U svakom slucaju ne pricajte svasta na telefon. Sto se tice samog foruma malo je teze jer ovdje ima mnogo ljudi i mnogo postova. Blizu 3000 posjetilaca svaki dan. vecina brblja svasta i ne radi nista ilegalno. Neki se loguju od kuce, neki od babe a neki iz skole pa sta ce sad da upadaju u kucu svakom ko kaze da je growao na forumu. Recimo i da pretpostavimo da internet servis provajderi predaju sve logove (od vas ka vutra.orgu) policiji...kako zanima me kako ce oni pregledavat sav taj materijal i povezivat ga sa enkriptovanim informacija ovdje. Za to treba veliki tim ljudi jer blizimo se 130000 postu. Ja mislim da je lakse policajcima registrovat se te pratit pricu kroz forum nego igrat CSI. Ne pricajte gluposti. Ne otkrivajte lokaciju. I ne vjerujte nikom sta prica preko privatnih poruka. Ovo je samo namjenjeno uzgajivacima. sto se mene tice mogu mi upast u bilo koje dana nece nikad nista naci jer ja nikad nisam uzgajao a ni bleju ne drzim kuci jer onda blejim kuci previse. Najvece sanse su da padnes su na ulici i da pricas po kraju kako imas krshne biljke.

Na forumu se ljudi isparanoisu a odu na koncert i izvade dzok pred stotinama ljudi od kojih je jedan cipelic u civilu i eto ti placa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
ja se slazem sa vutragenjom, 90% ljudi koje ja znam kad bi imali biljke morali bi se pohvaliti bar nekome, inace bi pukli. to ti je kod nas balkanaca ako bar 50 ljudi ne zna da si kresnuo neki rubu, tebi je ko da i nisi. jezik za zube i sve ok. i ne zavaravajte se time da vas najbolji frend nece nikome reci. retki su takvi, verujte mi. ja sam prosao sito i reseto, sretao raznih ljudi... gro njih bi da iscupa svoje dupe za mrvicu necega drugog do guse uvalio. otkud mozete biti sigurni da sutra taj ortak nece pasti sa 1 dzointom, murija ga pritegne i on oda njima druga grovera. pa dzandari bi ga ljubili u du.e za takav info. i eto vama robije. zato pamet u glavu, i strogo oprezno. a za razgovore preko fona sa ekipom smislite zargon koji nije nimalo sumnjiv. evo primera. mi kad smo bili klinci, tad nije bilo mob ali su fiksni jos laksi za slusanje. npr kad pricam nekome kakvu sam vutru pusio kazem, brate da znas kakvu sam knjigu sinoc citao, smejao sam se sat vremena. ili kad mi trebaju rizle. brate treba da napisem pismo devojci, imas li par listova iz sveske itdd.... dao sam vam ideju
 
21.03.2011
25
5
0
33
HAHAHAHAHAHHAHA. Ne mogu da verujem, SKT imam potpuno istu foru za razgovor o tome na faxu. Posto vecina njih misli da je vutra droga. HAHAHA
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Znači najslabija karika je imageshack, ali kad bi koristili iphidder ili ip changer jel bi to riješilo problem mogućeg lociranja uploadera???
 
08.09.2010
28
1
3
37
travar44 je napisao(la):
kako onda nadu one pedofile stalno u novinama ima neke akcije nasli ih preko neta????
Hahahaha, pa jesi li ikada procitao da su nasli "Momka koji pusi furnja" preko net-a....pedofilstvo je opasna stvar.Nemozes porediti bolest sa zadovoljstvom :)
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Premale se slike mogu uploadat preko foruma, samo do 100kb .To bi trebalo povečat ako se može
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Paranoja se javlja periodicno, uglavnom kada bilje ne moze da bude bolje :) . Ako ste nesigurni u vutra.org evo predloga. Skinite sa neta slike profi boxa (najbolje neke labaratorije za uzgoj), skinite slike najboljih biljaka (sto vise), sve lepo sklopite, otvorite dnevnik i predstavite se kao neko ko vam jako ide na k... Redovno updateujte dnevik i vremenom se suptilno predstavljajte. Kao iz sela/grada sam, pa ublizini tog veceg mesta sam, pa ovakav sam, pa onakav sam i sve lagano. Kroz forum provucite sve informacije o tom nekom ko vas jako nervira pa slucajno kao mozete staviti i link ka njegovoj slici i slici njegove tetke i tasta i komsije i psa i patika i facebook profila.... Ako ste toliko paranoicni sve ovo lepo i lagano odradite ako lik padne nece vas vise toliko nervirati a i znacemo sta je sa vutra.org
Sto se mene tice ja sam ljudima sa ovog foruma toliko zahvalan i toliko su mi svega ustedeli da bi cak i odrobijao za njih neko vreme
 

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Oke, nisam citao cijelu temu, vidim da su tu pri kraju neki pokusali objasniti kako mogu doci do vas.
Da ne kompliciram previse, ukoliko se spajate od kuce, tj ukoliko se IP moze povezati s vama, murija moze doci do vas (ako postate samo tekst i to preko https protokola). Necu napisati kako, jer mozda ne znaju ni sami da to mogu, no uglavnom uopce nije neki problem treba samo promisliti.

Druga stvar, da vas mogu slusati preko ugasenog mobitela, to je nemoguce, a ona fora da vam se na mobove instalira program koji ce kad kazete mobu da se ugasi, napravit da on izgleda ugaseno, moguce je, no ne vjerujem da nasi provideri shippaju mobitele sa takvom funkcionalnosti. U krajnjem slucaju mozete flashat mobitel, a ako npr Nokia shippa mobove sa takvim programima, onda smo zbilja odjebali.

Trece, preko mobitela vas vrlo lagano mogu pratiti (vasu lokaciju), pa ako ste recimo sasavi i posijete tisucu sjemenaka na neko random mjesto u sumi ili kuruzima nekim i nosite mob sa sobom i mozete uhvatit signal sa nekoliko radio towera, oni vas mogu locirati. Srecom dosta je tim sumama(brdima) slab signal, problem je uhvatit jedan toranj, a kamoli vise njih..
Ne znam koliko je precizno, ne vjerujem da vas mogu upiknut u metar no u 100m vjerovatno mogu. Sto vise tornjeva mozete uhvatit, lakse i preciznije vas mogu locirat.

Dalje, na mobitel ne pricajte nista i nikako, nikakve sifre vam tu ne pale, ako vam prislukuju mob, onda znaju o cemu pricate, jedino je dobro sto na sudu mozete negirati da ste pricali o travi. Ako bas morate, svaki put neka druga sifra, uglavnom se ljudi skuze. Ako niste neke komplicirane sifre unaprijed dogovorili i smisljate ih on the fly, ako vas kuzi onaj s kime razgovarate, skuzit ce vas i murjak.

Uglavnom, da, murija moze doci da vas preko foruma ako se spajate od kuce i/ili dajete podatke koji vas otkrivaju. Dakle ako nesto growate, i morate bas pisati o tome, spojite se na neki wireless neke skole-kafica ili preko nekog ip-hidera, novi mail regajte, novog usera napravite i nemojte da se vas ip u kuci/na poslu moze povezati sa tim nickom. Jer uopce nije problem povezati nickove sa IPevima. A ako se IP ne moze povezati sa vama, onda ste sigurni.

Dakle, ako murjaci hoce doci do vas, to sto cete slike uploadati preko foruma a ne preko imageshacka ili cega vec vas nece spasiti.

Uglavnom, to sve nije nista strasno cak i da vas uhvate, nemojte prodavat i nemojte imat nikad puno sa sobom jer ce vas tretirat kao da prodajete.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: danijel999

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
ne znam jer se ne razumijem bas u to podrucje ali koliko znam forum je enkriptiran pa ti nemogu naci ip adresu s koje se spajas tako da se ne bi slozio s ovim zadnjim :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.