Mravi u kanti s biljkom!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ovako imam mrave u kanti s biljkom,nekako su ušli i sad mene zanima jel mogu ja nasipati neo pitroid po zemlji okolo biljaka pa da se mravi potruju i oče li to smetati rastu biljaka???
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
cijeli mravinjak??? ako nema matice,majke koja stvara nove mrave ,onda su samo u potrazi za hranom i nece ti naskoditi..otici ce sami sa vremenom...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
ne prskaj otrove po zemlji.. zalit ces biljku.. ona ce upit ostatke otrova i sebi ces nastetit.. uostalom nevidim zasto bi mravi bili problem? ako te bas smetaju "isperi" ih vodom par puta imas li dobru drenazu i zemlja se susi brzo.. ili napravi mix chillija i vode.. blah
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
elephant0r je napisao(la):
ne prskaj otrove po zemlji.. zalit ces biljku.. ona ce upit ostatke otrova i sebi ces nastetit.. uostalom nevidim zasto bi mravi bili problem? ako te bas smetaju "isperi" ih vodom par puta imas li dobru drenazu i zemlja se susi brzo.. ili napravi mix chillija i vode.. blah
mislim da su počeli pravit mravinjak,vidio sam one njihove iskopine ko mini krtice kad iskopaju i jedu mi listiće a biljke su ono 2 tjedna možda tek su počele pa sam mislio malo naprašit neo pitroidom nek se potruju mravi a otrov če se isprat s vremenom,ili ima neki drugi način da ih se riješim,upravo pravim onaj mix feferona i češnjaka i deterđenta za suđe pa ču s tim naprskat biljke,ali fora je što nediraju limun skunkove samo the church grickaju!inače biljke jebeno rastu brzo i nebi htio ih sjebat ili da mi mravi pojedu korijen u zemlji ili tako nešto pa bi ih rađe ja potrovo a ima još mjeseci do hedova isprat če se zemlja!
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
4herbs je napisao(la):
mislim da su počeli pravit mravinjak,vidio sam one njihove iskopine ko mini krtice kad iskopaju i jedu mi listiće a biljke su ono 2 tjedna možda tek su počele pa sam mislio malo naprašit neo pitroidom nek se potruju mravi a otrov če se isprat s vremenom,ili ima neki drugi način da ih se riješim,upravo pravim onaj mix feferona i češnjaka i deterđenta za suđe pa ču s tim naprskat biljke,ali fora je što nediraju limun skunkove samo the church grickaju!inače biljke jebeno rastu brzo i nebi htio ih sjebat ili da mi mravi pojedu korijen u zemlji ili tako nešto pa bi ih rađe ja potrovo a ima još mjeseci do hedova isprat če se zemlja!
i da to je kontaktni želućani pesticid i piše da se lagano ispire i da se ne udiše prah ali nevjerujem da bi biljka mogla upit toliko mnogo otrova,ja bi samo kić naprašio a kasnije mogu i maknit to malo naprašene zemlje samo da mravi pojedu i prekinu kopat!gamad jedna
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Ej bolje izostavi deterđent, nemoj to je kemija...znam da je navedeno da se stavlja i deterđent ,ali nemoj se kockat, bolje stavi chilli ,bijeli luk i koprivu i ostavi da odstoji pa to procijedi pa s time špricaj! :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
e jel se mi razumijemo,drugi par listova tek,nije kao da prskam po vrhovima ili nešto,samo da otjeram mrave iz posude i napravim repelent da mi ne podjedu jel to mi je 6 biljaka o kojima ovisim ove godine i makar popušio otrova malo neču da mi neke bube sjebu urod!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
ja bi posluso delboya da sam u tvojim opancima :)
imas tu na forumu nekoliko prirodnih recepata.. mislim da se topic zove "neem oil" pa pogledaj.. pih.. mrave bar nije tesko otjerat.. no need for che mi kal Z
 

Pikavac

Aktivan Član
29.07.2008
65
13
0
63
a ja imam punu kantu zemlje mrava i nikaj ne rade ne diraju ju uopce pa nevidim razlog za paniku frende??
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
al kažem da su meni na churchu pojeli po pola prvih para listova,ali danas sam bio,biljke divljaju,proširile su se totalno,church je debel jako i isti fenotip,a limuni su malo izduženiji ali se razlikuju totalno,za sad su totalno zdravi,a što je najsmješnije,jedino domačice nediraju bube,imam neke lude domaće 2 biljke,totalno predivna zelena boja i velik rast i ni jedna piknjica na njima!mora da i bube znaju koja genetika valja jelda:icon_lol:
 

Pikavac

Aktivan Član
29.07.2008
65
13
0
63
da divljaju pasala im ova kisica.....a neznam ja sam imo drugacijih prob.do sad pod 1 puzevi su me masakrirali hee to rijesio pa onda neke crne bubice listove poceli jest rupica na rupici rijesio i to i slag na tortu je da imam uljeza u zemlji krticu hii neznam kak da ju steram da se ne naljuti i sve mi izruje zasad ostaje di je pa cemo vidit a mravi su oki neznam ima ih u jednoj kanti brijem da nis ne smetaju biljka napreduje ok mozda grijesim mozdda ruju po korijenu neznam ..to cemo jos vidit .....
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
imam ideju. stavi nešto što je fino mravima u posudu, ali u neki tanjurić pokraj biljke.
recimo šećer, mislim da ga vole više nego biljke :D
i sa šećerom pomješaj neo pitroidom.
neo pitroid će mravi sami prenjeti na druge mrave (tako inače funkcionira taj preparat), i trebali bi pocrkati, a biljke neće doći u dovoljni kontakt s otrovom da bi im nanudio.

nisam ovo isprobao nikad, to je samo ideja!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne preporučujte 4herbs-u nikakve kemikalije,jer su mu drage,hehe!
Ma samo naprid,riješičeš več mrave nekako,znam da znaš način :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ma čovječe izgleda da sam riješio mrava,sad sutra idem s onim repelentom sve to dobro našpricat i okolno grmlje tako da odjebu te bube od biljaka!Rastu ko lude mislim da sam čak i tvoje prešišo hehehe!Vidjet češ fotke za koji dan!ajd čujemo se care
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
cek malo??? drugi red lisca..pa to je koliko visoko ???--- 15cm max--- pa iskopaj ju i presadi...korijen ti nije prevelik...