Mravi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Eto ,powerSeed brz kao i uvijek ,dao odgovor ,mogu samo nadodat.Dok se ne osuši ,(a treba ga se često okretat i vjetrt jer se brzo uvati plisan)stavim onako cile cvite na stapke okolo biljki prospen po podu lipo složim i mjenjam svakih 5-6 dana,to je dovoljno onda donesen friske ,dok se na suho i tamno misto ne osuše cvitici i onda cvice triba držat u mraku, kad mi kasnije bude trebalo zdobi se sitno par saka te posipam biljku i tlo,straha nema.
Kažem samo da moze i ovako ovo je vise prevencija
Treba ga dosta nabrat i stvarno radi
odličan je za indor
 
25.07.2015
15
1
3
29
kao sto sam ti vec napisao u drugoj temi, nece nastetiti sem ukoliko se bas ne usele u saksiju i naprave mravinjak. procitaj pravilnik i nemoj isto pitati u razlicitim temama
A sta u slucaju da se usele u saksiju ili u mojem slucaju u saksije?cime da ih pobijem bez da nastetim biljkama? Mislio sam i ja da ih je malo dok nisam isao presadjivati biljke i iz dna vaze ispalo par tisuća jaja zajedno s hrpom mrava koji su me usput posteno izgrickali. Biljke za sad rastu ok ali tih beštija ima stvarno masu i bojim se da mi ne počnu rovati po korijenu tj korjenima.
Btw biljke su se vec posteno ukorijenile tako da presađjivanje istih u drugu zemlju nije opcija.
Sorry za post u staroj temi
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Mravi su čistači. Žao mi je što nisam u prilici pokazati slikom. Danas ujutro, nakon obilne kiše jučer, primjetio sam da mravi čiste biljku tako da odnose sve hranjive tvari koje su vjetar i kiša nanijele, što inače ja radim ručno.

Također sam primjetio ove godine da mravi posebno vole otići na biljke na kojima je leptir svilaš napravio gnjezdo. Nisam siguran da li se hrane tom svilom, ali svakako ih privlaci.

Kao što je netko već spomenuo, mravi na biljci nisu problem. Ispod korijena jesu. Preporučam ti običnu kuhinjsku sol. Posipaj oko stabiljke, izgubit će svaki daljnji interes.

Sretno!
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Oprostite. Nismo se razumijeli.
Hranjive tvari mravima. Ne hranjive tvari biljkama.
Sinoćnja kiša je nabacala razne plodove voćaka koje rastu pokraj.
Mravi ih odnose.