Mravi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.03.2011
30
5
0
44
zanima me jel mogu mravi naštetit biljkama presadil biljke na mjesto pun qurac mrava mi se kaže oko biljaka jel se da malo vapnom posipat oko biljaka da ih shebem ili ???
ko ima kakva iskustva nek napiše nešta korisnog :respect:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mogu mislim dok su male ja sam sadio vece blizu mravinjaka i samo sam imao koristi posto su jeli gusenice terali puzevie i biljne vasi... al ove godine sam sadio na isto mesto pa su mi biljke malo sjebane al ne znam dal je zbog mrava al ja mislim....
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
nosi im mrvice kruha svaki put kad dodes kao mito i zauzvrat ce ti stititi biljku, tak to ide u ovoj drzavi koliko para toliko muzike:D

sumnjam da ce radit neku stetu nemoj me drzat za rijec
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DuplaBuksna

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja bio da praoverim moje i iznenadio sam se kolko su napredovale bilo je ovih dana kise ... znaci da neskodi sigurno moje su jako blizu mravinjaka nekich do pola metra
 
28.03.2011
30
5
0
44
fala na odgovorima ja isto tako mislim da nebi smjeli dirat biljke samo se bojim da nebi radili rusvaj pod biljkama oko korjenja :icon_neutral: jer tamo žive inače rade kolonije mada se i tog nebi trebal bojat jer sam stvaljal humusa i crnu zemlju u rupe
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Mravi su ti frendovi, jedino ak si ne rade kuću u zemlji.
A ako sam hodaju uokolo i nema ih turbo previše, upoznaj se malo s njima, popijte pivu i tako :D
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Mravi su naši.:hippy:
Meni su radili tvrđave po sajtu i mislia sam se oću li da ubijam al sam ih odlučia pustit da rade svoja
sranja i nikakvu štetu nisu napravili, dapače čak nije bilo drugih štetočina, vjerojatno baš zbog mravaša.
Nitko se ne želi kačit sa mravima:icon_lol:

A kad ih malo upoznaš skužiš da su totalni brijači i detalje ka šta se obavezno pozdrave međusobno ticalima
sa svakim mravom u prolazu, a neke vrste uzgajaju gljivice u simbiozi su sa biljkama, al tih nema kod nas
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Meni su mravi drito u rupi koju sam priredio za biljčicu napravili neku svoju briju, odmah do rupe je veliki mravinjak, a kad sam presađivao biljku u rupu morao sam malo prekopat' po rupi i kad sam prekopao malo skužio sam da su točno u rupi, uznemirio sam ih i sjebo im buksu... Skroz su poludili, ali na brzinu sam stavio biljku unutra i zakopao pa ću vidjet' da li su stvarno frendovi ili nisu.
:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skabum14
06.02.2011
26
0
1
I ja imam dobra iskustva sa mravima, mislim da ih ne interesuju nase biljeze.Imao sam ove godine problem sa buvacima - to su mali tvrdokrilci koji prave rupe na listovima i skacu ko buve.Resio sam to sa Etiolom.
 
28.03.2011
30
5
0
44
skužil sam na par biljki da imam rupice ko da je kiselina pregrizla jel to te buhe muvaju okolo..daj neku sliku tog Etiola il koja ga firma radi ...
 
06.02.2011
26
0
1
Samo pisi na Googlu ETIOL TECNI ili MALATION, majka je za sve insekte i iz iskustva ti mogu reci da mozes da pravis duplu dozu u odnosu na ono sto ti pise na bocici jer su oni napisali doziranja za normalne uslove, a ti ako sadis u dzungli kao i ja treba ti duplo jaci rastvor!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kao sto sam ti vec napisao u drugoj temi, nece nastetiti sem ukoliko se bas ne usele u saksiju i naprave mravinjak. procitaj pravilnik i nemoj isto pitati u razlicitim temama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
17.04.2015
80
20
8
27
Tema je za mrave pa eto imam i ja mravinjak do sajta nekih pola metra nadam se da nece bit problema. Uz njih su u velikom broju puzevi i pauci kako da ih maknem od sajta? Neki dobar prijedlog? Sipam pepelom kolko mogu al nije mi bas neki uspjeh..
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
U kantama od jupola imam biljke u pola kanti ima kolonija mrava, tamo gdje nema mrava puzevi sve pojeli . Za sad mrave necu dirat, ukoliko se biljke pocnu bunit radit ce neopitroid.
 
19.04.2015
25
6
3
34
Samo pisi na Googlu ETIOL TECNI ili MALATION, majka je za sve insekte i iz iskustva ti mogu reci da mozes da pravis duplu dozu u odnosu na ono sto ti pise na bocici jer su oni napisali doziranja za normalne uslove, a ti ako sadis u dzungli kao i ja treba ti duplo jaci rastvor!
kako se koristi/nanosi? jel se stavlja u prskalicu ili kako?
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Neznan kako to vama mravi prestavljaju toliki problem ali ajde, nikad nisam imao probleme s mravima,a ima ih.valjda su veće i dublje rupe,izgazeno,bude sve uokolo čisto ,očišćeno šipražje i ostalo, od iskopanog kamena zidic oko rupe i kad se na mjesto urade stvari koje treba onda u pravilu nebi trebalo bit mrava , a prave otrove ne koristite to popušite posli s biljkom .
Ovde di ja živin postoji biljka Buhac (iden popodne slikat), to je to prirodni piretrin SVE naše nevolje su riješene i u indoru i outdoru
I primjenjuje se u svim fazama života biljke
Eto tako to :rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke and sharp

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ovo na slici je dalmatinski. Ajde da vidimo tvog :)

240px-Tanacetum_cinerariifolium_-_K%C3%B6hler%E2%80%93s_Medizinal-Pflanzen-269.jpg
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Ma da netrcin vanka i da ti ne pokazujen mojega ,samo treba ukucat na Google, Buhac pa onda foto ,miljun slika kako se toga nišan prije sitio:)rasta:)
Naravno ,Dalmatinski !!!!!!:)