Mraz?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenGO

Aktivan Član
29.03.2011
97
2
8
33
Pozdrav, novi sam na forumu tako da imam neka pitanja. Posto je ovo moj prvi grow zanima me sto ako male biljke budu pod mrazom? Ne znam vise sto da radim one su uredu samo sto je 2 dana bio mraz.
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
ako su još ispod zemlje onda im nemože ništa biti...
ja sam jednom imao slučaju kad mi je snijeg 15cm zapao preko tegle i kada se je rastopio biljke su normalno proklijale

ako su u tvom slučaju biljke bile izvan zemlje, neznam što možeš očekivati, napraviti nemožeš ništa nego čekati... vidit ćeš

aj sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiD

GreenGO

Aktivan Član
29.03.2011
97
2
8
33
da, vani su velike su cca. 5cm. izgledaju dobro, a i sunca imaju cijeli dan. znaci da ih samo ostavim pa da vidim. hvala vam puno :)
 

GreenGO

Aktivan Član
29.03.2011
97
2
8
33
evo upravo sam se vratio sa sajta, a tamo sam imao sta vidjet... mraz se stvorio na biljkama.. sada me zanima da li ce prezivjeti posto je biljka cijela u ledu.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Pusti da se led otopi i onda skupi par velikih boca.

Odrezi im vrhove i natakni preko biljoza imat ce svjetla,

bit ce zasticene od mraza i dobit ces efekt staklenika.

Samo boras zbusiti male rupice po bocama da zrak

moze cirkulirati...( naravno ovo sve te štiti i od ostalih štetocina) :pat:

P.S. Boce plasticne i prozirne :)
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Koliko su vece? Imas one boce od 7 litara( voda sveti rok) :)
A i ako ti se da napravi od najlona i grana staklenik, ja sma
redio prije par mjeseci za šalatu, u 30min cuku vremena napravis
bez beda, osim ako ti je sajt sam po sebi slabo zasticen od znatiželjnih pogleda...
 
28.10.2011
5
0
0
53
Pitanjce;
Imam biljku taman bacila cvijetak, i sad bi je izbacio vani. Mislim preko stavi plastičnu bocu. I sad me zanima oće li joj to bit dovoljna zaštita po noći, i da li joj smeta što je dan počeo postajat duži? hvala unaprijed.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
muzički tobogan;186592 je napisao(la):
Pitanjce;
Imam biljku taman bacila cvijetak, i sad bi je izbacio vani. Mislim preko stavi plastičnu bocu. I sad me zanima oće li joj to bit dovoljna zaštita po noći, i da li joj smeta što je dan počeo postajat duži? hvala unaprijed.

:signs053:
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
jedino ak zivis u metkovicu,opuzenu ili plocama a i to je upitno, inace banana. bura ce sjebati i biljku i tebe heheheh:vb_wave:
 
28.10.2011
5
0
0
53
Malo je stvari s kojima se ne zajebavam. Ovo je jedna od njih. Dobro uvjerili ste me, neću ih iznit vani.
Inače oko moje kuće ima mraza cca 5 dana u godini. Sto metara iznad ima možda petnaest dana mraza.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Pozz veseli ljudi!! Priča se po selu da je dobro da mraz ofuri biljke pa ih se tek onda bere, kao neka "ledena berba" tak nešt. XD evo mraza za iducih par dana je najavit minus u cijeloj regiji. pa de vi meni recite dal se to isplati ta ledena berbra, jel ima tko iskustva s time? znaci boja, okus, miris, potencija, težina.. :D da berem prije mraza ili poslje mraza? inače se radi o Blueberry Dutch Passion
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ali ne bi bilo preporučljivo brati ih dok je pre hladno, tj možeš ali bez previše trešnje.
Jer može otpasti veći broj trihoma/kristala nego je to slučaj dok je vrijeme toplo.
Nisam siguran pri kojim točno temperaturama dolazi to skrućivanja smole od koje su sastavljeni trihomi,
ali kada se to desi oni lakše pucaju i otpadaju.